Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

podswiadomosc


Rekomendowane odpowiedzi

Wrogiem mi była,
niekiedy dziką kotką
słowami kapryśna
pochmurna nadmiarem ciszy
w depresji niespodziewanej
choć pelna miłości krzywdziła

ujęłam w cierpliwe dłonie
wijące się myśli ,jak dziecko
zapomnieniem obolałe i chłodem

kwiatem lotosu oczyszczenie
przyjażni wzajemnej obietnicą

wspólne modlitwy
jak grona dojrzałe w slońcu
pokarmem najwyższej jażni
zadośćuczynieniem i łaską wracają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Po pierwsze - przestawianie szyku na "bardziej poetycki" wbrew logice i gramatyce nie czyni wiersz "bardziej poetyckim" - wierz mi. ;) A takie coś tu się pojawia np. "wrogiem mi była", "kochając krzywdziła" itp.
Po drugie - za dużo czasowników. Zlituj się proszę ! :D
Po trzecie - nie traktuj czytelnika swojego wiersza jak idioty, ok? Daj mu się wykazać wyobraźnią (w sensie własnej interpretacji a nie kawa na ławę). Wyraźnie o widać tutaj "pełna miłości kochając". Poukrywaj trochę , powykreślaj zbędne słowa (tak wiem mam manię na tym punkcie :D )
Po czwarte - zdecyduj się albo stosujesz się do gramatyki i interpunkcji albo nie - trza być konsekwentnym ;)

No dobra pokombinujmy sobie (co można zrobić, możesz inaczej w 100% oczywiście):

kapryśnie trwoniła
tupała nogami

ujęłam w dłonie jak dziecko
wijące się myśli
kołysanką

No dobra.. trochę dużo wyleciało... hm, hm..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Po pierwsze - przestawianie szyku na "bardziej poetycki" wbrew logice i gramatyce nie czyni wiersz "bardziej poetyckim" - wierz mi. ;) A takie coś tu się pojawia np. "wrogiem mi była", "kochając krzywdziła" itp.
Po drugie - za dużo czasowników. Zlituj się proszę ! :D
Po trzecie - nie traktuj czytelnika swojego wiersza jak idioty, ok? Daj mu się wykazać wyobraźnią (w sensie własnej interpretacji a nie kawa na ławę). Wyraźnie o widać tutaj "pełna miłości kochając". Poukrywaj trochę , powykreślaj zbędne słowa (tak wiem mam manię na tym punkcie :D )
Po czwarte - zdecyduj się albo stosujesz się do gramatyki i interpunkcji albo nie - trza być konsekwentnym ;)

No dobra pokombinujmy sobie (co można zrobić, możesz inaczej w 100% oczywiście):

kapryśnie trwoniła
tupała nogami

ujęłam w dłonie jak dziecko
wijące się myśli
kołysanką

No dobra.. trochę dużo wyleciało... hm, hm..


no wylecialo - napewno wezme pod uwage - bo ocena sluszna - chociaz nie wszysko da sie zminimalizowac do kilku slow aby sensu nie zgubic - pozdrawiam i dziekuje za odwiedziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...