Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Patrz!

Hop hop
Skacze
Drzewo za drzewem przemija pod jej łapkami
Hop hop
Trudno wzrokiem nadążyć za skokami
Drzewo drzewo
Łotyszka listek
Hop wiewiórka
Ogon puszysty
Patrzy…stanęła na dwóch łapkach i główką obraca
Sza…tylko nie spłoszyć
Dotknąć wzrokiem tego ulotnego kłębuszka
Na ogonie miękkiego puszka
Pogłaskać
Wzrokiem to zrobić
Wzrokiem spłoszyć

Nie ma

Szum gałęzi boli w ustach
Tak cichy jest
Tak płochy jest
Tak ulotny
Miękki
Lecz głos jego kłamie
Te liście usypiają
Płacz ptaków
Usypia
Zabija-zatraca
Tak szybko się to dzieje
Wiatr wieje wieje wieje…

Drzewo!!
Czy to bóbr zębami mocnymi zabrał mu życie…?
Z HUKIEM wielkim padło na ziemie
Lecz jakby się śmieje
Spojrzało ostatni raz i spoczęło na wtuloną w rosę ziemię
Korę puściło z ucisku gnącego
Leży takie proste i tylko mrówki
Wypełzają z rozwartej kory
Przywłaszczyły

Gdzieś w oddali wiewiórka
Krzyczy rudości kolorem
Drzewo znała
Drzewem się stała
Drzewo kochała
Została

Przy zwalonym drzewie krzaczek leśnych jeżyn
Mrówka niesie kuleczkę
Za nią niosą resztę
Śpiewają
O motylach, co wielkie są i piękne
Kolorowe
Że wczoraj znalazły jednego
Pociemniałego
Martwego
Zjadły

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      @Jacek_Suchowicz... wdzięczna, jak zawsze,  za Twoje wierszowane komentarze... odpowiadam, jn.   słowo słówku niejednakie wyobraźnia pląsa myszka - że to ser szwajcarski za dziurką podąża  prosto jednak sens pochwycić gdy klatka nieczysta co dzień ludzie śmieci znoszą - lepiej je omijać    a że czas się znów rozpędził - zatrzymać wprost trzeba to co kroczy często w ciszy - oczy do patrzenia - i choć nie chcę pomysł jakiś wiąże słów wiązankę  a ołówek wnet spisuje kilka zdań - na bakier   ... ;)   Pozdrawiam.    
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      ... wobec tego bardzo przepraszam, będę pamiętać. ... nasycony jest, to prawda. Napisałam.. jest troszkę długawy.. raz, że tylko.. troszkę.. tym samym nie.. ZA.. długi, a długawy. Tak już mam, że gdy widzę bardzo długą treść, często rezygnuję, może niepotrzebnie, co nieco nadrobię, ale nie teraz. Dzięki za odniesienia i wersję.. "dla mnie".. :)
    • @Nata_Kruk tylko tak dla ścisłości -- jestem mężczyzną. Mimo wszystko. A co do wiersza. Jest przydługi bo chciałem go nasycić metaforami. Taki kaprys. Ale dla Ciebie piszę ad hoc wersję mini :     Słońce spóźnione jak kochanek, Jezioro milczy, ale wcale nie cicho, to tylko natura plotkuje bez słów. Oni? Bez imion, ale za to z dramatem, pocałunki tworzą świat, choć wcale się nie całują. Brzeg kiwa głową: „Tak, tak, wszystko się kończy, ale cisza bez końca, bo przecież musi być.”   Trochę taki cienias, ale chciałaś i masz.   Dziękuję pięknie :)         @Berenika97 Bereniko....dziękuję.    
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Kolce... to świetne słowo na wiersz, można się wykazać. Całość bardzo fajna, a końcówka super.!. @Bereniko.
    • Na forum było już wiele wierszy z takim z tytułem Twój... @Migrena...  jest troszkę długawy... :) ale za to przemyślany i po prostu dojrzały. Słońca w tej ciszy życzę.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...