Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

miejsca


marekdunat

Rekomendowane odpowiedzi

miejsca żyją gdzieś podobno bezdomni poeci.śpią na zimnych trawnikach miejskiego parku, owrzodziałych ławkach bulwarów nad rzeką.chwytają do czapek gwiezdne układy, zawijają -na jutro.delikatnie w chustki do nosa bywają też poetki wygnane z ciepłych kątów. mieszkają tam gdzie zaniesie je listopadowy nurt rzeki. żywią się garstkami przypadkowych znajomości, kąpią w szklankach i suszą wiatrem nieprzystojne myśli. istnieją gdzieś światy, kwiaty dla poetów bezdomnych. takie z domami na kurzych nogach, z miejscem do samotności we dwoje. zaklaszczesz - odwracają się pokazując wejście.

polecamy zimne lody i banany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zofio - powiem tak . ja wiem ,że wszystkie utarte szlaki fajnie brzmią u krytyków. to oni zresztą z braku zajęcia :) ustalaja normy , proporcje , jednym słowem mierzą wszystko ,,szkiełkiem i okiem,, . reguły rządzące podziałem wersów nie zawsze pasuje przelewającym mysli na papier i wtedy powstaje dylemat : trzymać się swoich wyobrażeń, czy też utartych schematów , czy też konwenansów . ja zawsze wybieram to pierwsze. jeśli chodzi o rym to odpowiem dyplomatycznie : przypadkiem sie tam znalazł celowo ;). pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...