Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Dla Ciebie,,,


Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś daleko, jesteś gdzieś tam
Gdzie nie ma fałszu, obłudy i kłamstw,,,
Jesteś szczęśliwy,-
A ja jednak nie
Gdyż wciąż pamiętam
Ciebie i mnie.

Było tak pięknie, cudownie tak,,
Nie mogliśmy myśleć, jeść ani spać.
Wiedziałam, że w końcu coś zdarzy się
Bo przecież to nie był,
Zwyczajny tam sen,,,

Śmiałeś się z tego, mówiłeś: "no wiesz?"
A swoje myślałeś,
-dzisiaj to wiem..
I tak dzień za dniem płynął jak sen
Jednak szybko,- wybudziłeś mnie
Z tej bajki, która morału nie miała
I szybko bajką być przestała,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni w ząb w tym poezji a więcej prozy. Treść banalna, nawet jak na debiut. Autorka poza pisaniem chyba niewiele czyta poezji jakiejkolwiek. A to błąd, zalecam poczytać, dużo poczytać, analizować, zastanawiać się nad nią, inspirować i dopiero pisać wiersze.

Aha, żeby nie było, dlatego to nie poezja bo nie ma w tym tekście ani jednego środka stylistycznego.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei ja przypominam, że w polskiej interpunkcji nie ma czegoś takiego jak "wieloprzecinek".
Wielokropek a i owszem, ale nie przecinek.

Odnośnie pozdro, mimo że tego nie ma w słowniku to słowo to już dawno temu wpisało się w kanwę języka potocznego, a ten zmienia się z dnia na dzień. Więc mimo, że to jest nie po polskiemu, to jest to w pewnym sensie poprawna forma językowa, choć potoczna.

I tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D, przepraszam ale trochę się tu uśmiałam, ale przepychanki w komentarzach:D a atakowanie komentującego- boskie:) ale to tak na marginesie, bo przecież chodzi o utwór.
ilekroć odwiedzam jakiś portal poetycki, zawsze zaskakuje mnie jak wielu nowych, "młodych" twórców rymuje swoje wiersze. niestety rzadko jest to zaskoczenie pozytywne ponieważ ewidentnie widać, że mało kto z nich potrafi tworzyć naprawdę dobre rymy. Na ogół są one banalne i raczej nie są wynikiem dokładnych przemyśleń. brakuje na nie koncepcji. mam wrażenie, że tak samo jest w tym konkretnym wierszu. nie wystarczy rymować, trzeba jeszcze z tego zrobić sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić z tego sztukę? haha,,, Ja też się uśmiałam szczerze powiedziawszy! Aby tworzyć sztukę trzeba być artystą, człowiekiem o wielkim sercu i jeszcze większej inteligencji, a osoby, które umieszczają tutaj swoje wiersze są początkującymi młodymi ludźmi, nie mającymi doświadczenia. Nie rozumiem skąd w Was tyle gniewu, złości, wielcy poeci? Pamiętajcie, że jesteście tylko ludźmi i nikim więcej,,,Komentujesz przepychanki, które mają tutaj miejsce, a sama prowokujesz pisząc: POZDRAWIAM. Ta rozmowa nie dotyczyła Ciebie, ta wymiana zdań odbywała się miedzy mną a inną osobą, więc po co Twój komentarz na ten właśnie temat? Zastanówcie się proszę po co jesteście tutaj, bo ja się gubię?! Po to żeby obrażać innych, pozwólcie wyrażać innym swoje zdania, swoje uczucia. Każdy pisze tak jak czuje i za to trzeba go cenić. Uważacie się za Bóg wie kogo, ale to jest tylko świadectwem Waszej dojrzałości. Gdybym miała komentować i wczówać się w atmosferę i budowę wierszy, tak jak Wy tutaj to robicie, zapewne ani jeden wiersz nie nadawałby się do publikacji na większą skalę, do dalszego przetworzenia, do obróbki, bo to co jest tutaj umieszczane to naprawde jedna wielka improwizacja. Mój wiersz taką właśnie jest,,,Nie chcę abyście myśleli, że bronię swojego wiersza,- bo nie ma czego bronić, tego nawet nie można wierszem nazwać, ale kieruję się do tych, którzy naprawdę nie wiedzą o co chodzi w poezji, w sztuce a tym samym w życiu! Bardzo pięknie, że bronicie swoich racji, tylko zwykle kierujecie się fałszywymi opiniami nie wyrażacie swych prawdziwych uczuć, ukrywacie się za monitorami swoich komputerów udając wielkich uczonych i ludzi wykształconych, pamiętajcie jednak, że Wykształcenie zdobywa się czytając książki, ale inne ważniejsze wykształcenie,- znajomość świata- poznajemy poprzez studiowanie ludzi i czytanie ich różnych wydań!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, przykro mi, że bawi Panią koncepcja poezji jako sztuki. z pani słów wynika ponadto, że nikt kto publikuje tutaj swoje utwory nie jest artystą.Bardzo interesaujące.
przykro mi również jeśli Panią uraziłam bo nie taki był mój cel, nie wydaje mi się też bym to zrobiła.
ale odnosząc się do Pani słów, nie wydaje mi się by słusznie niejako odbierała "nam" ( kimkolwiek jesteśmy) prawo do komentowania budowy wiersza. czy nie jest to jego częścią nieodłączną i jako taka również podlega komentarzom? pisząc notkę na temat jakiegoś wiersza mogę w niej zawrzeć to co uważam za słuszne i istotne. uważam też, że posądzenie "nas" o niewiedzę na temat tego o co chodzi w sztuce, poezji a tym bardziej w życiu jest nie na miejscu i przede wszystkim krzywdzące. myślę, że "możemy" czuć się urażeni gdyż zupełnie " nas" Pani nie zna. cieszy mnie jednak, że Pani wykazuje się taką wiedzą.
aha, nie wydaje mi się bym w jakikolwiek sposób dała do zrozumienia, że nie cenię tych którzy piszą. Pisze Pani:pozwólcie wyrażać innym swoje zdania, swoje uczucia. w porządku. jeśli tylko pani również się do tego zastosuje, bo jak na razie Pani wypowiedz świadczy o czymś innym.
zupełnie nie rozumiem agresji, którą Pani wyraziła. nawet jeśli poczuła się Pani urażona moim komentarzem, Pani reakcja mnie zaskoczyła, nie spodziewałam się jej. ale być może Pani też ukrywa się za monitorem udając osobę wykształconą?
jeszcze raz wyrażam ubolewanie nad zaistniałą sytuacją i mimo tego, jaką reakcję wywołało to ostatnim razem, serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Paczka papierosów powinna wystarczyć na kilka pociągnięć,,," - nie będe tego komentować.
I My tutaj piszemy o poezji? Naprawde trzeba być oczytanym, aby pisać,,,

Jeśli nie chcesz komentować, nie masz naprawdę nic mądrego do powiedzenia, to po prostu zamilcz, a nie próbuj dyskredytować autora, bo wytknął komuś parę błędów. Chcesz krytykować? Rób to rzetelnie i z dystansem do autora.

A tak naprawdę, jeśli chcesz mi pokazać swoje oczytanie, wiedzę, umiejętności, po prostu napisz wiersz, a nie jak dziecko, któremu zabrano cukierka, szukasz dziury w całym.

Jeszcze taka ciekawostka dla Twojej osoby. Wejdź pod ten link, ponieważ jest to o Tobie, lub o Pani, wybrać właściwe.

e-poezja.sokaris.pl/teoria/drugie_prawo_grafo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w wielkim szoku widzac co tu sie dzieje, myslalam ze tutaj bedzie milo poczytac , myslalam ze tutaj wlasne sa ludzie inteligentni , ze to bedzie miejsce gdzie mozna uciec od rzeczywistosci.tu jest poprostu to co nas otacza -mściwosc, zazdrosc ,nienawisc. to naprawde okropne , chyba nigdy nie zrozumiem dlaczego ludzie sa tacy . potrafie przyjac kazda krytyke ,bo nie kazdemu podoba sie to samo , kazdy ma prawo do niej .ludzie opanujcie sie !!!!!!!!!!!!!!!! kazdy kto tutaj jest to napewno inteligentna osoba , ktora swoje uczucia pokazuje w wierszach . zwolnijcie bo nienawisc tylko rodzi druga nienawisc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...