Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

na strunach gitary
z pieśnią znad ogniska
popłynę w krainę bez końca
gdzie niebo się miesza
z pyłem polnych dróg
gdzie turkot wozu na rozstajach
jak śpiew skowronka najpiękniejszy
gdzie świt rozgrzesza nagość kłosów
i miłość pszczół do malwy
gdzie słońc gromady słoneczników
ciepłem czeszą grzywy polnych koni
gdzie każdy wieczór jest powieścią
spisaną przez dzień
skrzydłem motylim
popłynę tam gdzie światło chaty
zapala się na krótko
gdzie zmęczony modlitwą próg
uklęka przed modlitwą
i ołtarz domu jak obraz jutra
tonie w tysiącach gwiezdnych świec
gdy słowik profanuje ciszę
zabiorę cię tam jeszcze dzisiaj
byś zobaczyć mogła inny świat
pokażę ci wielobarwność twardości skał
bezczas krańców nieba
w pamięci bez pamięci i dla pamięci
zachodzących wciąż słońc
starych pacierzy
zgubionych po drodze
krowich placków kolein
cieszę się
lecz nie rozumiem
dziury w nowych skarpetach
cicho mruczy komputer
zabiera światło kwiatom
w trawie umiera cień
wielkie Ego
małego człowieka

Opublikowano

"...gdzie zmęczony modlitwą próg
uklęka przed modlitwą..." zmieniam na : "...gdzie zmęczony modlitwą próg
uklęka przed nią..."


A tak nawiasem mówiąc, wielkie Ego ma prawo nierozumieć małostek małego Człowieka, ma prawo być ponad nimi. Inaczej skurczyłoby się, zmalało, przestałoby być wielkie ;) Fajnie to ująłeś, niech "myślątka" Cię nie zwyciężą, niech Myśl będzie z Tobą ;D I pozdrawiam ;)

Opublikowano

sorry,błąd w druku,powinno być-"gdzie zmęczony wędrówką próg
uklęka przed modlitwą"
dzięki za słuszną uwagę i wnikliwe czytanie.
cieszę sie,że nie tylko czytasz,ale i rozumiesz co czytasz.

serdecznie pozdrawiam...i ...lubię Twoje uwagi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Paulina Dreko sama prawda! :)
    • Różaniec potężniejszy niż broń Różaniec kwiatów liliowej róży ma woń. Różaniec Miłości szlakiem przeżyty. Różaniec z duszy przeżyć uszyty. Różaniec najpiękniejszej duszy taniec. Różaniec życia mego kompanier Różaniec uśmiechu posłaniec Różaniec mój pokorny wybraniec Różaniec siły nosiciel Różaniec mój miły pocieszyciel Różaniec bogaty wnet marzyciel Różaniec stały mój obrońca. Różaniec promienieje odblaskiem słońca Różaniec moc jego trwa bez końca. Różaniec który daje mi siły, mój miły. Wybraniec duszy który we mnie niepokój ducha zawsze skruszy, mnie wysłucha cichym szeptem w stronę ucha. Przytuli ukoi uleczy, i pokornie mą duszę pocieszy!.
    • „Tam i tu”   Kiedyś z pewnością nadejdzie ten mój dzień, nikt go już za nic nie powstrzyma. Kiedy moje „ja” zamieni się w cień, a dusza moja będzie go wstrzymywać.   Trzymać i puszczać — niechętnie, powoli, żałobie miejsca płaczem ustępując. I gdy moje ego z siebie się uwolni, to pójdę za nią tam, gdzie jej oczekują.   Dochodzę, ale jakbym nie miał siebie, i czuję, że w sobie jestem, nie wchodząc. Nie widzę słońca ani gwiazd — ale wiem, że nie smutno mi pod mej duszy wodzą.   Trochę szaro i ponuro, nieznano. Przyzwyczaić się będzie trzeba — to początki. Bez słów jakieś rozkazy wydano, choć to koniec, rodzinne czuję się wątki.   Byłem tu już kiedyś — pierwsze myślenia, jednak jakoś cudem do życia wróciłem. Wpuszczony chyba tak, dla zwiedzenia, chwilę tylko, parę sekund przebyłem.   Tu trafia się na zawsze! — niektórzy snują, bo w miejsce to wchodzi się tylko raz. Ludzie wejść tu boją się, panikują, te wymiary zna tak niewielu z nas.   Niewielką różnicę w nich zauważasz, kiedy strach kończy rozpacze i żałości. I nie dziwisz się już, i nie rozważasz o dwóch tych światach — na dziś i na wieczności.   Leszek Piotr Laskowski
    • @andrew tenis modnym sportem:) może na emeryturze zacznę grać:)
    • @violetta Ładnie wyglądasz.  Taka młoda i takie dojrzałe, inspirujące wiersze.

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

        Może zaczniesz tenis. Taraz...
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...