Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @violetta W rzeczy samej. Ale ten wiersz nagrodzi wysiłek. Rilke jest niesamowity. W dwunastu linijkach mieści życie i śmierć i smutek i nadzieję i radość i jeszcze łabędzia. Choć odważę się twierdzić, że mój przekład nie odbiega sensem i  jest dość wierny, to jednak ja nie jestem Rilke i oryginał poczytać warto.       
    • Mamo, tato! Chcę być youtuberem!   I mieć dużo kasy! (Nie być żadnym zerem!)   Być dzieci i młodzieży idolem Chcę być dla nich wzorem!        
    • każda mimiczność lepsza niż twarz bez ruchu każdy gest ponad bezruchem każde Słowo – kimkolwiek żeś Ty jest rzeź – każda myśl przelotna – przyszło – chcąc mnie na wyłączność myślałem że widziałem wszystko – dwa psy w worku śmierć przyjaciół w Peru trzydziestolatkę plującą krwią z ust do ust trzy dziwki trzy gracje - weź do ust bliznę pokrytą tatuażem stop! przykrytą tatuażem bliznę – dziecko na huśtawce dziecko w skrzyni i pokryte mchem Jesteś Słowo – zazdrosne słownie: po tysiąckroć po mnie przyszło – Wędrowcem w pierwszej osobie mam emocje idę spać – śnię wstaję – śnię na jawie ja - banita na wyganianiu – bez pochodzenia bez rodziny bez dokumentu tożsamości ze zmiętym (mnąc) zdjęciem w dłoni do paszportu Toulouse Lautrec z alkoholem w surogacie krwi połamanymi kończynami który jest jaki jest choć widziałem wszystko – podwójne życie (J’ai deux vies) mojej Weroniki dziecko – bez stóp dziecko – bez nóg dziecko – na prosektoryjnym stole białe ręce lekarzy w rękawiczkach – dam ubranie białe ręce mojego oprawcy nie milcz! powiedz! każda - tak lub nie - mimiczność lepsza niż twarz bez grymasu chodzi mi po głowie gliniana donica liść polewany co dnia dziecko w stajni brud! w której nic nie rośnie – jałowo i pusto w ogrodzie jak w Peru po trzęsieniu jak mnie zmęczyło to spojrzenie ciągłe – upływ czasu lecz nie krwi – puste gdzie początek jest smagnięciem bicza gdzie jest koniec? wokół jazgot psów każda myśl lepsza niż milczenie byle gest to Twój krzyż kalambury Słowo byle znak – C – ekiwok - Zmiłuj się nade mną!      
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Z tym kominkiem może być słabo... wciąż nowe zakazy wymyślają.   Pozdrawiam :)
    • @Ewelina to miło, moja też jest całkiem spoko!

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...