Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Dekaos Dondi

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      i tak ma być : po Twojemu  ( reszta, to już tylko życzliwe, odczytelnicze sugestie ;)),   pozdrówki miłe     P.S. …przekaz oczywiście - fundamentalny     
    • Panie Jacku, ja bardzo, ale to bardzo wierzę w piękne związki, takie  „na całe życie” - mam tego przykład w najbliższej Rodzinie; za sukcesem stoi tam ogromne uczucie pielęgnowane po najdrobniejszy szczegół - w którym nadrzędną myślą jest czułość i szacunek wobec drugiego; ale jest też wspólne poczucie humoru ( to jedna z najważniejszych rzeczy dla mnie ), chęć dzielenia zainteresowań, ale też szacunek dla  odrębnych pasji; jest zbalansowane, tkliwe poświęcenie - bez męczeństwa i poczucia krzywdy, cóż…całe życie spoglądam z zachwytem w tamtą stronę

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      jednak dziś podlegając  innym, bardziej stresogennym faktorom, widać  jak trudno jest młodszemu pokoleniu o zdrowe zbalansowanie w związku, więc świadome kobiety - rozwodzą się. Ale na szczęście  jest szansa, by wcześniej zaradzić deficytom, obciążeniom, można skorzystać z pomocy terapeutów, ratować ; w imię jakichś odniesień zdobyć się na autorefleksję. ( Osobiście jednak nie widzę uzasadnienia dla presji na szybkie łączenie się na całe życie, a ta presja zwlaszcza w Polsce - była bardzo silna)     pozdrówki miłe      
    • @yaxa przede wszystkim, nie starałabym się celować  w oryginalność jako główne założenie - takie próby bywają zupełnie czytelne; widać podejście siłowe ( nazywam go na  własny użytek - cudaczeniem ) i robi ono więcej szkody niż pisanie zupełnie proste, bo nie wypływa z talentu, a z kalkulacji, poetyckiego lub pseudopoetyckiego cwaniactwa obliczonego na tanie zachwyty, a przecież ważny jest szacunek dla sztuki, aktywacja własnego naturalnego talentu i zawarty w tekście przekaz. Jeśli w ogóle jest jakakolwiek oryginalność, to z dużym prawdopodobieństwem zostanie ona odczytana, choć niekoniecznie pozytywnie, bo nowe, bywa mało zrozumiałe, choć uniwersalizm talentu - gdzieś tam zarezonuje.   Tyle.   pozdrówki miłe.
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Wiersz fajny w moim guście co żart i powagę przekazuje jednocześnie, spotkałem już w życiu takie osoby jak ta przedstawiona w wierszu, ciekawe jakby na niego zareagowały, może by je podniósł na duchu. Wiersz należy do takich które się chce przeczytać choć raz jeszcze, pomimo powagi tematu którego dotyczy. Czytając mam uwagi że płynniej się czyta jak jest tak: Proszę mnie zakopać, zgodnie z moją wolą Nawet jeśli okoliczności na to nie pozwolą Nie przyjmę odmowy, takiej mi nie trzeba A gdzie później trafię, chciała bym do nieba A przynajmniej bym chciała, i dotrzymam słowa Dopóki  kombinować może, moja  głowa Pozdrawiam Adam Pozdrawiam Adam
    • @Adaś Marek Bo co uleczy, jaka łaska Bo co złorzeczy, całe w trzaskach   Świetnie płynie ten Twój wiersz Duży plus   Pozdrawiam miło, M.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...