Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

takie tam marudzenie zimowe


Rekomendowane odpowiedzi

7, 10, 322, 4, 67, m, k,
ja pierdole taki zwariowany swiat,
tysiace ptaszkow, zajaczki, sarenki,
karmię to całe towarzystwo słonecznikiem, kapustą, sianem, podrobionym czarnym chlebem,
trznadle, sikorki, mazurki, dzięcioły, sójki zlatują z okolicznych lasów, sarenki przychodzą wieczorami i pożywiają się do rana, zające zaś nigdy nie odchodzą, plątają się bez sensu pod nogami wykonując małe podskoki przed moimi psami,

ranek zimowy, póżne słońce lutowe prześwituje przez korony drzew,
stoję oparty o drewniane drągi ogradzające moją kilkunastohektarową działkę,
słyszę chrzęst śniegu i widzę, że idzie dróżką jakiś bysiowaty facet z fuzją,
- jesteś pierdolonym chujem, mówię do niego na przzywitanie,
popatrzył na mnie i splunął na biały zmarznięty śnieg,
- jak bydlaku możesz zabijać bezbronne zwierzątka?, pytam trochę retorycznie,
oddala się bez słowa bo dobrze mnie zna z autopsji i opowieści innych,

to były takie tam reminiscencje z zeszłego tygodnia,
trochę to wszystko bez sensu,`

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... co do panów z fuzjami mamy podobne odczucia...
jakieś to takie skrótowe straszenie...
wygląda jak koncept, zapis pomysłu...
zarzuty: za dużo jak dla mnie najebałeś przekleństw jak na tak krótki text, nie jestem ich przeciwnikiem, ale zbytni natłok - mnie - razi...
no i ta skrótowość.
jakby rozbudować, mogłoby coś ciekawego wyjść:)
zważ, że ten oto koment to objętościowo już połowa Twojego tekstu;P
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłusowników tępić, ale panowie ze strzelbą z nadleśnictwa są bardzo potrzebni. Strzelają do chorych zwierząt, by epidemie się nie szerzyły, by np. wilków nie było więcej, niż ich ofiar (lub na odwrót). Generalnie taka mała ingerencja w naturę, ale taką mamy epokę. Wiem coś o tym, bo mieszkam w lasach, górach i dolinach. Panowie ze strzelbą to u mnie nic nadzwyczajnego. Sorry, ale trochę na pokaz ta wasza dobroć mi się zdaje. Jeśli chodzi o Twój tekst, to widzę tu niezły kamień węgielny pod coś dobrego. Rozwiń to, a pogadamy. Mnie zainteresowało i nagle się skończyło jakimś tłumaczeniem, które ja odczytuję w ten sposób : "W dupie tam, nie chce mi się dalej myśleć". A szkoda, bo miło się czyta ten początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin,
mam kłopot z rozwinięciem tematu;
bo tak, musiałbym opisać swoje walki z myśliwymi, a więc o tym jak z grupą przyjaciół
łazimy z nimi rzucając co parę kroków petardy, albo jak walczymy z nimi waląc się po mordach,
albo, jak pewwnego dnia, gdy na biegówkach rozkoszowałem się śniegiem, wpadłem oczami na taki widok: biegnie co sił w łapach zajączek i nagle huk i trafiony futrzak kotłuje się na śniegu, i widzę tego bydlaka, morda pełna władczej siły, to takie patrzenie pana życia i śmierci, ale ja wiem gdzie ten gość zostawił samochód bo widziałem go wcześniej jak stał przytulony do
skraju lasu, więc z tej bezsilności rozbijam kamieniem polnym jego szyby i tłukę po masce;

to powiedz sam marcin, czy działam racjonalnie /chociaż przecież skutecznie/ ?
dlatego napisałem, że to całe moje pisanie jest bez sensu;

padalec,
pozdrawiam,

marcepan'
lubię marcepany w czekoladzie,
karmienie zwierząt i ich pieszczenie wzrokiem nie jest działaniem na pokaz,
francuzi przyjeżdżają do nas polować na wilki których ponoć jest za dużo ale we francji gdzie wilków jest dwa razy wiecej niż u nas już nie wolno im polować, a jak kilka lat temu stado wilków liczące kilka sztuk przeszło z włoch do francji i jakiś tam minister wydał decyzję o ich odstrzale to była to jego ostatnia decyzja jako ministra rządu'
marcepan, u nas chamy wiejskie zabijają psy siekierami, łopatami, młotkami,
sam przygarnąłem dwa takie kundelki ratując je od śmierci a dla ich obrony /po kilka dni nie ma mnie na wsi/ kupiłem owczarka kaukaskiego,
marcepan,
pamiętaj, że zwierzta to są nasi bracia mniejsi a jedną z miar człowieczeństwa jest opieka
nad słabszymi,

każdy myśliwy to chuj złamany !


dziękuję wszystkim za odwiedziny - menda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadkem takich barbarzyństw nader często, sarny bez nogi, kulawe lisy, czy czerwone plamy krwi na śniegu nie są mi obce (mieszkam u podnóży Karkonoszy), przed laty chowałem psa, którego skatowanego do granic wytrzymałości znalazłem w ogródku, prócz mnie i mojego brata nienawidził wszystkich ludzi do ostatniego dnia życia, szlag mnie trafia, gdy widzę psy przywiązane do budy w dwudziestostopniowym mrozie z zamarzniętą grudą lodu w misce. Byłem w Austrii, byłem w Holandii, byłem w Niemczech i wierz mi nigdzie tam nie widziałem budy! Psy są przyjaciółmi ludzi w tych krajach i mieszkają z ludźmi w domach, u nas bardzo często bywają workami treningowymi wiejskich chamów w gumofilcach, podobnie konie, czy krowy. Nie napisałem, że karmienie zwierząt jest działeniem na pokaz, mój komentarz odnosił się do tekstu typu "nie lubię panów co strzelają do zwierzątek", to zabrzmiało jak wynurzenie blond - kandytaki do tytułu Miss, nienaturalne i pod publiczkę.
Sam widzisz jak ważny temat poruszyłeś, temat, który zajebiście mnie ruszył, bo znam go z bliska, uwielbiam łazić po lasach i też tam wiele widzę, odstrzały bywają robione z konieczności, lecz w ogromnej większości przypadków są to popisówy bogatych bubków, chcących zaiponować samym sobie i innym dupkom, w ich mniemaniu jest to prawdziwa męskość, odwołanie się do pierwotnych instynktów myśliwego. Ja im mówię, stańcie oko w oko ze zwierzęciem, wyrównajcie szanse, a zobaczycie, że jesteście nikim, a strzelby są przedłużeniem waszych przykrótkich kutasów, które sflaczały z waszej dupkowatości w dżungli miejskiej zalanej betonem (z całym szacunkiem do reszty mieszkańców miast, którzy są jak najbardziej w porządku) . I te dupki nie mają o niczym pojęcia. Piszesz o Francuzach, ja osobiście znam Holendrów, którzy przyjeżdżają sobie do Polski postrzelać za jebane 20 Euro, a polskie chamy zacierają ręcę, bo zdaje im się, że robią interesy. Holendrzy śmią jeszcze oburzać się, że za dużo płacą. W Holandii polowania są nie do pomyślenia. Choć zwierzaków u nich mało, głównie ptaki i zające, nie wolno polować!!! Za to wolno w Polsce za śmieszne pieniądze!!! A przyrodę mamy naprawdę unikatową i to w skali całej Europy. Nie potrafimy o nią zadbać.
Opisz to co napisałeś w komentarzu do Marcina! Zajebiste będzie z tego opowiadanie i masz u mnie pewny komentarz. Sam widzisz, jakie niedopowiedzenia mogą zaistnieć po zbyt krótkim tekście, w komentarzu pokazałeś więcej, niż w opowiadaniu. Wnioskuję, że wolisz pomagać, wolisz działać, niż o mówić o działaniu i to się ceni, to jest prawdziwa męskość, a nie strzelanie do zajęcy z daleka, w dodatku ze sprzętu nowoczesnej generacji, z którego wręcz nie sposób spudłować. Działanie, a nie biadolenie jest również tym czego brakuje naszym politykom. Jednak opisz to. Będzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...