Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Co wtedy


Rekomendowane odpowiedzi

A gdyby tak, uchowaj Bóg miało być
Że wzrok mój nie spotkałby oczu twych
Czy chciałbym jeszcze bez złudzeń żyć
Czy skróciłbym rząd cierpień swych

Powiedz mi co zrobić by mi przyszło
Gdybym nigdy już nie poczuł pod dłonią
Jedwabiu twoich ust, gdyby tak wyszło
Czy nie otoczyłbym się cieni zasłoną

Co by było gdyby mieć się tak miało
Że me uszy usłyszeć już nigdy nie mogły
Twego głosu, co by się wtedy stało
Czy nie odszedłbym w jakiś kąt odległy

A gdybym tak więcej nie mógł, nie zdołał
Pożądać cię, dotykać, podziwiać, miłować
Że tylko by mi został mych wspomnień ideał
Czy nie chciałbym tych udręk anulować

Gdyby tak się miało stać że nadziei żadnej
Ni marzeń już by mi nie stało na jutro
Nic nie trzymało by mej egzystencji marnej
W tej rzeczywistości wytrzymałbym krótko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @violetta ↔Dzięki:)↔No ale jakby nie spojrzeć, to trudno zmienić czasy:)↔Pozdrawiam:)   ***                    
    • @Alicja_Wysocka ↔Dzięki  za pomysłowy wierszyk. Chociaż mnie raczej tak nagle nachodzi, bez hodowli:)↔Pozdrawiam:)   ***     @corival ↔Dzięki:)↔Ano zaiste, jakiś tam morał był – chyba – w zamyśle:)→Pozdrawiam:)
    • @Łukasz Jasiński ↔Dzięki:)↔Słowo→klucz!↔Pozdrawiam:)
    • @befana_di_campi ↔Dzięki:)↔No tak:)↔Pozdrawiam:)   *** @Leszczym ↔Dzięki:)↔Czasami  trudno rzec→stety, czy niestety, tak lub nie:) Pozdrawiam:)
    • @Dagmara Gądek   Lokal socjalny – lokal przeznaczony dla osób bezdomnych lub niemogących utrzymać mieszkania samodzielnie z powodu ubóstwa, będący przedmiotem umowy najmu socjalnego.   W Polsce pojęcie i zasady zawierania umowy najmu socjalnego reguluje ustawa z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. Art. 22 tej ustawy definiuje przedmiot umowy najmu socjalnego jako lokal nadający się do zamieszkania ze względu na wyposażenie i stan techniczny. Może on mieć niższy standard.   Obowiązek zawarcia umowy najmu socjalnego spoczywa na gminie. Lokal będący przedmiotem umowy najmu socjalnego powinien mieć łączną powierzchnię pokojów co najmniej 10 m², jeżeli ma być zamieszkiwany przez jedną osobę. Dla kilku osób łączna powierzchnia pokojów powinna wynosić co najmniej 5 m² na osobę.   W wyroku eksmisyjnym sąd orzeka o prawie do zawarcia umowy najmu socjalnego, kierując się przesłankami art. 14 ustawy. Do czasu zawarcia tej umowy nie można dokonać eksmisji z dotychczasowego lokalu.   Szczegółowe regulacje dotyczące umowy najmu socjalnego zawiera rozdział 4 przedmiotowej ustawy (art. 22, 23 i 25).   Źródło: Wikipedia 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...