Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

****


Rekomendowane odpowiedzi

miniaturowość to dla mnie wielka zaleta , zatem chwalę, ale krótko nie wystarczy żeby było dobrze, trzeba bardzo ważyć słowa w tak małym tekście, bo wszelkie powtórzenia wtedy wydają się odbierać tlen słowom - niepotrzebnie zajmują uwagę
tu tak jest

popatrz: dajesz tytuł "noc" i już wszystko wiadomo, w zasadzie nic więcej z tego wiersza nie wyniknie, bo cóż z tego że "późna", że jakby zabiera czas - rada, zastanów się co najbardziej chcesz powiedzieć tym tekstem i wprowadź to tytułem, ale nie wprost

dalej: "mych" samo w sobie pretensjonalne, a powtórzenie jeszcze to wzmacnia - po co tak wniośle skoro można zwyczajnie "moich" - to miniaturka, nie poemat romantyczny

dalej: zastanawiam się jak można odchodzić będąc popędzanym i w dodatku mocą pragnień,to jest bardzo zawiłe coś, co można powiedziec prosto, ale z mocą właśnie np. czas odszedł bo chciałam

"magią" miniaturek jest lakoniczność i prostota - wszelki patos (moim zdanie zbędny wszędzie) w krótkich tekstach jest wręcz morderczy

z tych słów ułożyłabym np coś takiego
to oczywiście tylko propozycja i tylko dla przykładu, bo jak głosi łacińska sentencja: słowa uczą , przykłady pociągają :)

tytuł: spokój

późną nocą zamknęłam ciszę
w moich dłoniach czas
odszedł - chciałam


raz jeszcze chwalę, za to że krótkie - krótkie jest piękne:)
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...