Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Waldku, na prawdę potrafisz czytać w cudzych myslach (bo nie myslę, abyś kiedykolwiek osobiście mierzył do zwierza). Mój brat (o którym już pisałam) jest łowcą, i zawsze przed oddaniem strzału wykonuje znak krzyża, i zwierzył mi się kiedyś, że prosi wówczas o przebaczenie i... dobry strzał, a po ubicia zwierza praktykuje piekny i bardzo starodawny zwyczaj "pieczęci": część ułamanej gałązki układa się na ranie wlotowej kuli jako właśnie tzw. pieczęć, zwaną inaczej złomem wzięcia kuli. Pieczęć ma za zadanie wskazywać miejsce strzału, a także informować o płci pozyskanego zwierza. W przypadku strzelenia samca pieczęć układa się odłamanym końcem w stronę łba, w przypadku samicy - w stronę zadu zwierza.

zmieniłabym tylko czas tej modlitwy, np.:

przed strzałem -
myśliwy prosi
wybacz mi Panie
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Mialam na mysli
ze haiku powinno sie rozgrywac
bardziej przed naszymi oczami
niz sferze mysli [maslo maslane :o)].
Jednak nie wchodzac w tzw. "haikowosc",
stwierdzam, ze to bardzo dobry wiersz.
Ma cos w sobie.

Pozdrawiam
Opublikowano

Masz Karinko racje nigdy nie mierzyłem
i raczej nie chciałbym tego
za smakowac.
Dzięki za tak ciekawy komentarz
dzięki któremu wiele dowiedziałem
się o łowiectwie i jego zwyczajach.
Waldemar





Ann ja nie miałem nic złego na myśli
Jeszcze raz dzięki za komentarz
Waldemar

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Ortografia Waldemarze czyli ogół zasad i przepisów dotyczących poprawnej pisowni bądź
pisanie wyrazów według określonych norm, wymaga ciągłego samodoskonalenia. Któż z nas może powiedzieć o sobie: osiągnąłem wszystko. Ten kto tak twierdzi nie osiągnął niczego.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • ,, Uwierzyłeś Tomaszu, bo mnie ujrzałeś,, J20, 29   życie miłość bez wiary czy jest możliwe czy może być szczęśliwe   uczucia żądać dowodów to ślepa uliczka bywa udręką ...   słońce wschodzi bez warunków   nie szukamy na szczycie skarbów zachwycamy się… podarowanym światem Dałeś go i ŻYCIE   dostrzec Jezusa jak piękny brylant w diamencie to wiara płynąca z duszy dar modlitwy   Jezu ufam Tobie   4.2025 andrew Niedziela, dzień Pański 
    • Nie mniej uroda też nie zaszkodzi ;)   Pzdr

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

         
    • Dzisiejsze społeczeństwo ma problemy z samoakceptacją, tylko dlatego, że ludzie mają blizny albo nie ruszają się z gracją. Zbyt wiele osób przez swój wygląd marudzi,  ale tak naprawdę nie ma brzydkich ludzi. Nieważne: wysoki, niski, gruby czy chudy, kolor włosów blond, brąz siwy albo rudy. Piegi, zmarszczki, trądzik czy krostki, to dzięki nim jesteśmy tak wyjątkowi. Tak samo nieistotne czy ktoś kuleje czy żyje bez ręki, bo i tak zawsze będzie niezwykle wartościowy i piękny. Prawda jest taka, że niepotrzebne są stałe ulepszenia, wystarczy tylko to, co się ma pokochać i doceniać.
    • @Alicja_Wysocka Bardzo mi miło :), pozdrawiam 
    • Human no id:     W żylaste warkocze wezbrała się wierzba. Czeremcha pachniała, aż wzbił jej się ciężar. Kaskady po deszczu gną fałdki wód w talii. Być może nas nie ma.  Spaceroidalni.     Prażony strzał w górę, kolory misterne. Zaszumią i liście, w głąb fiolet się ściele, gdzie pluszczom się kląska, a turla się drozdom. Już prawie dotyk — organoid neuronom:       W żylaste warkocze wezbrała im wierzba. Czeremcha pachniała, aż wzbił jej się ciężar. Kaskady po deszczu gną fałdki wód w talii. Być może ich nie ma. Spaceroidalni. Prażony strzał w górę w kolory misterne. Zaszumią też liście, w głąb ścieli się fiolet, gdzie pluszczom się kląska, a turla się drozdom — dotyka organoideneuronom.                                    
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...