Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnie komentarze

    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Gratuluję wytrwałości i siły uczuć. Często niepowodzenie jest źródłem przyszłego powodzenia. Pozostaje mi mieć nadzieję, że dalej będzie lepiej, że znajdę Serce dla siebie. Pozdrów ukochaną. :-)
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

        @Natuskaa ale czy w wierszu było coś o dzieciach?  O komentarzach pisałam jako o ewentualnych wskazówkach, czy rozszerzeniu pola interpretacji - oczywiście nie ma musu ich czytać. Choć piszę prosto, to nie wszystko trzeba rozumieć wprost, zresztą - w poezji to akurat truizm. Wiersz powstał po filmie "Monte Christo" (i audycji radiowej o rymarstwie :)). Oczywiście, warunki w lochach dla więźniów były okrutne, ale czy dzisiejsze więzienia czegoś uczą? Radyjko, telewizor, gry komputerowe. Ciepełko, jedzonko, spacerki. Dla chcących - nauka i praca. A izolacja? Tego typu ludzie i tak żyli w takiej bądź innej izolacji. Dla niektórych (a może większości) warunki w więzieniu lepsze niż w realu. A co do dzieci - je się wychowuje rzecz jasna, a nie bije czy wsadza do więzienia.
    • @Natuskaa   A ja jestem bezczelny i mówię prosto z mostu, a zresztą: trzeba znać własną wartość - Konstytucję Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej, Kodeks Karny, Kodeks Cywilny, Kodeks Pracy i Kartę Praw Osób Niepełnosprawnych.   Łukasz Jasiński 
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Bardzo ciekawy komentarz, dziękuję.  Myślę, że nie tylko mikro, a także i makro.  Alienacja jest końcowym produktem odbioru współczesnych narzędzi oraz sposobu przeżywania. Ciekawym rozwinięciem tematu jest także książka: Technopol i technokracja N. Postman. Pozdrowienia 
    • Jak dla mnie - chaotycznie...   Łukasz Jasiński 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...