Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Białe płótno...


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Nie wiem czy biel ma odcień błękitu wiem tylko, że czasem między tymi kolorami biegnie tak subtelna granica, że trudno ją uchwycić :-) cieszy mnie natomiast, że wiersz się podoba i dziękuje pięknie z miłe słowa jednocześnie zapraszając na następne :-)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Dzięki za odwiedziny i pozostawienie śladu, choć mam nadzieje, że nie tylko to się spodobało??
Pozdrawiam
nie za wiele wymagasz? he he dobre i to (żart)
wieloznaczność tego wiecznego pióra i łez - mnie niepokoi?-ekhm,
pozdrawiam ES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam mieszane uczucia. to znaczy, początek udany,
podoba mi się do momentu pióra.

łzy drążą głaz przeznaczenia - tutaj bym jeszcze pokombinowała,
dla mnie to ryzykowne połącznie. samo wyrażenie głaz przeznaczenia
nie wiem dlaczego, zalatuje mi grafomanią.

co do puenty, błękit po błękicie - czy mógłbyś bliżej wyjaśnić,
czy chodzi tylko o kolor, czy może mam się odwołać do symboliki
koloru /w tym wypadku - czystość, uduchowienie/ ?

serdecznie Espena Sway :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Łzy są delikatne mogą być wynikiem cierpienia, bezsilności a równie dobrze szczęścia i zestawione z głazem, który jest w jakimś sensie ich przeciwieństwem tworzy się swego rodzaju kontrast, delikatna łza uzewnętrznienie uczuć i nie czuły twardy głaz a jednak kropla po kropli i po dłuższym okresie czasu i on nie ma z nimi szans. Czemu natomiast głaz przeznaczenia, bo przeznaczenie jest swego rodzaju głazem, jest to coś pozbawione uczuć, po prostu musi się stać i tyle a czy jest to grafomania to nie mnie to już oceniać :-)
Jeśli chodzi o błękit tak symbolika tego koloru jak najbardziej choć może nie ta którą podałaś, może niewielkie uduchowienie tak, ale spokój który niesie za sobą ten kolor, może też pewna sfera marzeń, choć nie tylko nie chciał bym pozbawiać odbiorcy możliwości własnej interpretacji i po za tym jest to też podkreślenie, że są to łzy pióra a ono najczęściej płacze błękitem lub czernią ale czerń ma symbolikę, która absolutnie by tu nie pasowała.
Nie wiem czy moja wypowiedz cokolwiek rozwiała twoje wątpliwości, mam tylko nadzieje, że tak. Dzięki za odwiedziny.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...