Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Dwie niepewności


Yavanne

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


...się ludzie niecierpliwią...:))) to dlatego że wiersz strasznie ciężki jest... ja tez mam pytanie: czy te "dwie niepewności" to dwa narody ?
i jeszcze zakończenie: "wiara nie istnieje samotnie" chodzi o to że Wiara bez ludzi wierzących (i praktykujących) nie prawa bytu ? czy to tylko ja za bardzo chce się "wgryźć" w ten wiersz ?
po rozwianiu tych wątpliwości, będę mógł powiedzieć coś wiecej o wierszu...na razie go po prostu nie rozumiem :(( :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Pani wiersz, szczegółnie urzekł mnie pierwszy wers. Nawet jeśli tytuł, jak Pan Klaudiusz zauważył, nawiązuje do dwóch zwaśnionych naródów to dla mnie tematyka jest uniwersalna, dotyczy każdej "trzciny myślącej". Taraźniejszość zapewne nie istnieje jako czas "ludzi prawidziwie wierzących" Komercja, chłam i kicz godzi nawet w religie. Gadzety, bluzeczki, " święte" obrazki -- made in China. Do tego "święta wojna" czyli po prostu "deptane przykazania".

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wiersz napisałam po obejżenia reportażu, o tym co sie dzieje na Ziemi Świętej. ja w sumie jestem ateistką, ale te sprawy są uniwersalne... wiara nie istnieje bez wątpliwości, bez załaań. nie jest samą radością. Dwie niepewności- ja odnoszę to nie tylko do sytuacji dwóch narodów. w każdym konflikcie, i nie tylko, są niepewności i okazuje się takie same...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...