Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

karate trzeci


Rekomendowane odpowiedzi

Weszła do kuchni i nalała wody do czajnika. Gorąca herbata to naprawdę dobra rzecz, szczególnie po takich napięciach przy kiepskiej pogodzie. Zastanawiała się, dlaczego znowu nalewa zimnej, każąc grzałce czajnika męczyć się z nią dużej. Jak zwykle zamyśliła się, a jej ciało samoczynnie, niczym zjawa owinięta firanę, popłynęło w stronę pokoju i wygodnie rozlało się w fotelu. Machinalnie sięgnęła po gazetę i dalej myśląc o mleku i białych kartach, zapisywała w podświadomości zupełnie niepotrzebny artykuł o czymś. Anielka zawsze myślała dużo, jej mózg zawsze leciał ponad chmurami, przez co sprawy prozaiczne, jak liście zeszłej jesieni szamotały się po okolicy zupełnie jej obojętne. O herbacie na przykład przypomniała jej pani z telewizji, na co Anielka uśmiechnęła się i ruszyła w stronę czajnika. Ponownie włączyła grzałkę i czekała przez chwilę. Gdyby tak kiedyś gwizdek w swym szalonym wyciu przy pary pomocy wyskoczył w końcu i uderzył z impetem o ścianę, może wtedy nie zapomniałaby po co wstawiała wodę… Myśl o starym, czerwonym czajniku założyła na nią płaszcz i wyprowadziła z domu. Anielka przypomniała sobie o herbacie kiedy na zapluty przystanek podjechał autobus numer trzynaście, a ona spojrzała na okruchy ciastka nonszalancko tańczące na dekolcie, popartym purpurową suknią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe wcielenie pana Smutnego??

jej ciało samoczynnie, niczym zjawa owinięta firaną, popłynęło w stronę pokoju - dlaczego akurat firaną? Anielka chodzi po mieszkaniu owinięta firanką? Czy zjawy owijają się w firanki?

Anielka zawsze myślała dużo, jej mózg zawsze leciał ponad chmurami, przez co sprawy prozaiczne, jako liście zeszłej jesieni szamotały się po okolicy zupełnie jej obojętne - kretyńskie zdanie, z którego nic nie wynika, pozory stylu wysokiego?

O herbacie na przykład przypomniała jej pani z telewizji, na co Anielka uśmiechnęła się i ruszyła w stronę czajnika. - pani w TV powiedziała: "Anielko, herbata!" ? poza tym interpunkcja

Gdyby tak kiedyś gwizdek w swym szalonym wyciu przy pary pomocy wyskoczył w końcu i uderzył z impetem o ścianę, może wtedy nie zapomniałaby po co wstawiała wodę- wydaje mi się, ze Anielka nie zapomniała PO CO wstawiła wodę, tylko ŻE wstawiła wodę. i głupia inwersja

Myśl o starym, czerwony czajniku założyła na nią płaszcz i wyprowadziła z domu - myśl założyła płaszcz?

I taki drobiazg: piszesz o grzałce a jednocześnie, że czajnik jest stary i gwiżdżący... czyli co? Gwiżdżace czajniki zwykle stawia się na palniku, a może Anielka ma kuchenkę elektryczną?

Anielka przypomniała sobie o herbacie kiedy na zapluty przystanek podjechał autobus numer trzynaście, a ona spojrzała na okruszki ciastka nonszalancko sypiące się w dekolt poparty purpurową suknią. - jako poparty? sukienka popiera dekolt? no sory...

BEZNADZIEJNIE

ja naprawdę nie jestem wredną suką, właściwie powinnam zostawić taki chłam na pastwę losu, ale obawiam się, że nie widzisz tej gniotowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ohoho. tak meliso, myśl może założyć na ciebie płaszcz, hej.
czyli meliso, czajnik anielki jest elektryczny, a ona wolałaby zwykły, hej.
he, kochana, skąd pewność, co do gardderoby zjawy, he?
i jeszcze taki mały drobiazg, nie zrozumiesz, trudno.
no i skąd przyszło ci do głowy, że może ci się wydawać o czym anielka zapomniała. to doprawdy jest lekka przesada. wydaje mi się, że się zapomniałaś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...