Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Stanisław Lem nie żyje


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W wieku 85 lat zmarł w Krakowie Stanisław Lem, jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich pisarzy, autor książek science-fiction.

O śmierci Lema poinformował PAP asystent prasowy pisarza; PAP potwierdziła tę informację w Klinice Kardiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie był to genialny pisarz i wielki człowiek; szkoda, że ostatnio tak wiele autorytetów odchodzi (wygląda na to, że potrzebujemy nowych, ale coś nie widać...)
Lem napisał świetne książki, Solaris mnie zachwyciło, tym bardziej rozdział Sny (jeśli dobrze tytuł pamiętam), jest to dzieło, którego nie można zapomnieć

tak czy inaczej niech Mu ziemia lekką będzie
o takich ludziach myśli się, że będą żyć wiecznie, ale niestety i oni są śmiertelni

a swoją drogą jestem ciekawa, czym dla was jest S-F i fantasy; jak odbieracie tę poetykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zobaczyłam na onecie.
Aż żałuę, że niewiele czytałam, kilka opowiadań, jakieś eseje, wiersze i "Solaris" - to był wstrząs. (Nieludzki ocean o sposobach działania i pobudkach niemożliwych do zbadania i opisania za pomocą przyjętych przez naukę metod).
Lem to była firma.
85 lat. Cóż…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...