Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano




 

 

 

Noc już mnie dotyka, czas na sen.

Zatapiam się w święconej wodzie

namiętnością lwich łap

a świeca płonie krwawym blaskiem. 

 

Ściany zamykają przestrzeń

odtwarzam czarno - biały film

jak echo w zaparowanym lustrze.

Moja twarz to twoja twarz. 

 

Może masz tytanowe serce

ale śnisz tylko dla mnie.!

 

 

 

 

 

Opublikowano

@KOBIETA

 

Od razu robi ciepło, ciemno i trochę niebezpiecznie. A całość działa jak migawka, w jakiej uchwycone zostało światło świecy, noc dotykająca skóry, zaparowane lustro, zacieniona twarz… Obraz kipi zmysłowo, wrze intymnie.

Opublikowano

@KOBIETA

 

och Dominiko:)

 

stworzyłaś poetycki obraz który hipnotyzuje zmysłowym połączeniem sacrum i siły -  woda święcona spotyka lwie łapy, tworząc intrygujący, nocny obraz.

 

cudowna metafora lustra, która pięknie oddaje zatarcie granic między dwoma duszami.

 

liryka która powinna stanowić kanon literacki.

 

rozpalasz zmysły delikatnością słów.

 

Euterpe - byłaby Tobą zachwycona:)

 

ja jestem:))))))

 

 

 

 

 

Opublikowano (edytowane)

@Migrena

 

;) och …będę czekać! Niecierpliwością bergamotki i lawendowych cytrusów;)))
W szpilkach Louboutin, nutami serca Luna Stars Assoluto Tiziana Terenzi, w soczystej czerwieni Lancome, L'Absolu Rouge Intimatte ( z efektem rozmytych ust )…


Nie spóźnij się proszę.! ;) 

Edytowane przez KOBIETA (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

@KOBIETA

 

o kurde:))))))))

 

brzmi nadzwyczajnie......tylko, że ja już w łóżku!!!!!!

 

z tomikiem poezji wspaniałej dziewczyny :)))))))

 

Dominiko - wybacz :))))))

 

 

Twój zapach :)))))

miałem przyjemność go kiedyś poznać.

 

to zapach niebios:)))))))

tak musi pachnieć w raju:))))))

 

w raju dla wybrańców.

 

a ja goły, w tych trampkach...

 

 

 

Opublikowano

@Migrena

 

;))) ja również już w łóżku…osobistym;) 

Trochę to bolesne…zaczytujesz się w poezji innych kobiet;))) 

jestem załamana ;)))

Rozumiem, że miewasz obniżone ciśnienie krwi;))) ale aż taki spadek motywacji ? hmmm …może to depresja? Ewentualnie niedoczynność tarczycy;))))

 

Dobranoc :)))

 

 

 

 

Opublikowano

@KOBIETA

 

nie....

 

wszystko mam w normie:)))))

 

pani doktor Dominiko:))))))

 

czytam bo kocham nie tylko Jej wiersze !!!!!

 

ale jakbyś Ty anielska istoto zechciała to przysuńmy nasze łóżka ku sobie.

 

blisko, jeszcze bliżej, na odległość odechów, o tak !!!

 

Twój zapach rozdziera me zmysły - o Boże !!!

 

rozbieramy się?

 

Ty ze szpilek Louboutin a ja z trampek Aeronautici Militare.

 

kurde, spadłem z łóżka !!!!!!!

 

 

dobranoc Dominiko :)))))))

 

 

 

 

 

@violetta

 

Violetka.

 

nie wywołuj wilka z lasu :))))))

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Też zauważam to zjawisko na portalach - czym innym jest popularność, czym innym jakość publikowanych tekstów, a jeszcze czym innym ich ocena. I można wielokrotnie zżymać się, że gnioty doczekują się pięknych, rozwijających recenzji pisanych towarzysko, w kółeczkach wzajemnej adoracji. Albo złościć się, że wątki z wierszami przypominają raczej rozmowy z portali randkowych. A tym czasem wiersze! W i e r s z e !!! - leżą sobie odłogiem, bo autor nie bierze udziału w tej paplaninie. Bardzo trafna ocena. Pojawił się w dyskusji argument o prawdziwości wierszy - zaryzykowałabym tezę, że chodzi o wyjście poza schemat, a przede wszystkim o to, żeby wiersz nie był: - wypluwką z drukarki ładnych obrazków; - zużytą chusteczką po czyimś płaczu, - samonapędzającym się bełkotem o niczym, - granatem ciśniętym po złości w ten łajdacki świat.   Żeby coś odkrywał nowego, pokazywał poprzez współpracę formy i treści, języka i myśli/emocji jakieś nienazwane przestrzenie czy zjawiska. A to już jest wyzwanie, zarówno dla piszącego, żeby to ogarnął, jak i dla czytelnika, żeby to umiał dostrzec i ocenić. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Przemówił do mnie najbardziej fragment:  

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

        Cisza i niepozorność. Ostrość osądu. Taki krewny nie będzie się wygłupiał przy wódeczce i prostackich weselnych zabawach.
    • @Berenika97 Pasta i pasztet na poczatek, a później śledzie i żołnierze ot co! 
    • @Tymek Haczka Nie wiem, czym według Ciebie są "wiersze prawdziwe" i kto ma ma o tym decydować.  Użycie frazy "prawdziwe wiersze" zakłada hierarchię wartości. Ale kto ma prawo ją ustanawiać? Redaktorzy, wydawcy, nauczyciele, influencerzy literaccy. System nagród i festiwali. Algorytmy social mediów. Rynek książkowy preferujący to, co się dobrze sprzedaje czy Tymek Haczka? Pozdrawiam. 
    • @Tymek Haczka dobre i jakże prawdziwe.  Pzdr.
    • @Bart. ładny wiersz, życiowy. Często zderzamy sie z takimi sprzecznościami, a nadal kochamy.   Witaj na portalu

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Pozdrawiam.    
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...