Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

   W dzisiejszych czasach roboty ewoluują miliony razy szybciej niż homo sapiens. Człowiek  z planety Ziemia wysyła sondy i statki kosmiczne do odległych układów planetarnych a  wiatr historii panie dzieju wieje. Nasza historia zaczyna się od wyprodukowania robota Berg 86 w Fabryce Samochodów Osobowych na Żeraniu. Dawniej za PRLu były tam produkowane samochody ale czasy się zmieniły. Obecnie w FSO na Żeraniu młodzi adepci informatyki konstruują roboty ze sztuczną inteligencją  z wanadu stali i kevlaru.  Niektóre są humonoidalne ale są i takie z  sześciom nogami. Kevlarowe pająki które pomagają terraformować Marsa i inne planety a nawet eksplorować galaktykę.

             Robot Berg 86 miał własną świadomość po przyczytaniu 6 tysięcy książek w wersji elektronicznej postanowił zapisać się do PZPR i zostać przodowniekiem pracy.Wiadomo że taka osoba opływa w dostatki i apanaże  na przykład dostaje podwójną porcję kartek na mięso cukier i papierosy.

           Berg 86 był kawalarzem bardzo lublł kabarety i rożne antologie z dowcipami. Tak został zaprogramowy w FSO. Dygnitarze partyjni mieli duże poczucie humoru a Berg 86 często opowiadał swoj sztandarowy dowcip o tym jak ageici FBI meldują prezydentowi.....panie prezydencie Ruscy malują Księżyc na czerwono! a na to głowa państwa odpowiada spokojnie poczekajcie aż skończą i dajcie biały napis Coca Cola!. Hmmmmm... Dobry żart tynfa wart. Nawiasem mówiąc na Księżycu jest dużo izotopu hel 3 i gdyby Księżyc obłożony był sztabkami złota to nie opłacałoby się tego złota wahadłowcami na Ziemię sprowadzać . A Hel 3 tak. Jest tam tyle tego surowca że starczyłoby na potrzeby ludzkości energetyczne na kilka tysięcy lat. Dygnitarze z PZPR o tym wiedzieli i dlatego roboty z FSO byly programowane na przodowników pracy i mają zapisane w układach sztucznej inteligencji nastawienie prospołeczne i monumentalizm ze wskazaniem na zasiedlanie całej galaktyki i terraformowanie tysięcy planet. Jednym słowem - Eden!

        Tymczasem nasz robot Berg 86 został wysłany z Ziemi do centrum galaktyki na planetę Gaja aby dokonać spisu gatunków zwierząt co miało być przygotowaniem do czynu społecznego- terraformowania Gaji.Różnorodność fauny i flory na planecie tej była ogromna. Olbrzymie prehistoryczne paprocie gigantyczne kaczeńce i miniaturowe sosny bonzai. a także przerożne zwierzęta jak wąż teleskopek i czy mrówka krzesławka dręczypupa.

        Berg 86 krążył grawilotem nad pasem równikowym planety i fotografował rośliny i zwięrzeta. Nawet smoka Danka który potrafił być niewidzialny.

        Na planecie tej żyła cywilizacja krasnoludków którzy lubili różne teleturnieje  z nagrodami .Berg 86 jako przybysz z Ziemi został przez te  liliputki zaproszony do studia telewizyjnego do udziału w teleturnieju Szewska Pasja,w którym nagrodą były buty siedmiomilowe. Berg 86 właściwie ich nie potrzebował bo do pokonowynania orbit wokoł Gai używał grawilotu. Ale ponieważ zawsze miał szczęście i poczucie humoru wygrał główną nagrodę a na dodatek stał się ulubieńcem publiczności opowiadając kawał o kościotrupie. Krótki ale treściwy. Brzmiał tak- przychodzi kościotrup do baru i mówi setkę i ścierkę proszę ! hahahaha....ale śmieszne. Fajowski kawał.

       Nie czas teraz na żarty bo podróż na Gaję naszego Berga 86 zakończyła się tragicznie.Po wygranej w teleturnieju Szewska pasja z radości i na znak zwycięstwa wypil piwo.no zimny browarek z pianką to niezła rzecz. Ale Bergowi 86 zaszkodziło.Dostał udaru i umarł....gdy już prawie wyzionął ducha uśmiechnął się błogo bo zrozumiał czyli jego umysł został ziluminouwany oczywiastą prawdą,....Berg 86 był człowiekiem !!! Zaiste to fakt bo roboty nie umierają ludzie w swej cielesnej istocie są ułomni i umierają. Berg 86 zginął ale planeta Gaja w następnej 10 latce została terraformowana na  polecenie KC PZPR. Traktory zdobędą wiosnę !!! chciałoby się powiedzieć Szarik..do wozu!

     

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...