Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Kanada cz.I


andreas

Rekomendowane odpowiedzi

Bez pokrycia

 

przez call-girl Zdzisiek tuż przed Quebeckiem

wprost obrzucony był wyzwisk stekiem

chociaż ręcznej chciał roboty

dla niej marny polski złoty

więc bez pokrycia zapłacił czekiem

 

Sposób na długowieczność

 

cwany jest babiarz Zenek z Calgary

czas mu słoneczne mierzą zegary

by nie starzeć się przechera

do Murzynek się dobiera

przed słońcem chowa się w ciemne szpary

 

„Kanada pachnąca żywicą”

 

nie miał partnera gej w Montrealu

by się powiesić plótł sznur z sizalu

John poradził co rżnął drewno

choć mu z rżnięciem wszystko jedno

w Kanadzie znajdziesz drwala na drwalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @andreas Dzięki za odpowiedź limerykiem na limeryk. Pozdrawiam.
    • Śpij dziecino, Oczka zmruż, Oczka zmruż, Śpij o skarbach Ukrytych w głębinach Lazurowych mórz, A ból minie już, Zamknij swe powieczki, W ciemności Dosięgniesz swej ucieczki, Oczka zmruż Oczka zmruż, Pomyśl o klejnotach Ukrytych głęboko Pod gór wyniosłymi szczytami, Zapieczętowanych w komnatach, Pod naszymi stopami, Oczka zmruż, Oczka zmruż, Wyobraź sobie Być przez chwilę ptakiem, Unosić się w przestworzach, Nad morzami i górami, Być ponad wszystkimi troskami, Połączyć się z wiatrem W szalonym pędzie Aż ból odejdzie, Zasnęłaś już dziecino, Zasnęłaś już dziecino, Świt już tuż tuż, Dosięgnie nas, Dosięgnie i gór i mórz 17.10.2024    
    • @Łukasz Jasiński Łukaszu moja córka z rodziną już to zrobiła... będziesz następny, kolejny, nie ostatni zapewne. Trzymaj się zdrowo.
    • @Amber   Oczywiście, pani Magdo, nie pójdę na żaden marsz - nie jestem dwunożnym ssakiem agresywnym - nie posiadam instynktu stadnego, poza tym: kiedy należałem do Polskiej Partii Narodowej - Marszu Niepodległości jeszcze nie było, a kiedy zostałem bezprawnie wyrzucony na warszawską kostkę brukową - nikt mi nie pomógł, prócz: Rafała Trzaskowskiego - pilnuję tylko i wyłącznie własnych interesów i wiem o tym, iż Rafał Trzaskowski zabronił organizacji Marszu Niepodległości, natomiast: organizatorzy odwołali się do Sądu Rejonowego, jak dobrze wiem: ministerstwem sprawiedliwości rządzi Adam Bodnar - nic z tego nie będzie, pozostaje jeszcze wojewoda - nic z tego nie będzie i w sensie prawnym - Marsz Niepodległości będzie nielegalny, byłem tylko raz na Marszu Niepodległości - gdzie początek miał być na Placu Konstytucji - doszło wtedy do awantury i tyle na temat - robię swoje i reszta mnie nie interesuje, teraz idę spać - wstałem dziś o piątej rano.   Łukasz Jasiński 
    • wtem na wojnę ruszyliśmy co niebędąc byliśmy nikt nas nie słuchał wiatr chmury zagłuszał   a my na warcie jak słupy  w ziemię zakuci nie raz za życia zabici nasz umysł wsteczny rozległy i niebezpieczny   my jesteśmy poetami głosem Bogów zawrzały kamienie rzucone na szaniec bez plamy mej krwi   my jesteśmy poetami armią umarłych żyjących w skafandrze  gdzie nie dociera głos śmiertelnika zasady kodeksów i biblijny hierglify   my jesteśmy poetami sens umarcia w dłoniach trzymamy sens życia między palcami jak koraliki z jarzębiny ruchem zmierzchu obracamy    my jesteśmy poetami com depresję zwyciężyli zmordowali rutynę zasadę i nicość nazywając ich w wersach  nocnymi gwiazdami sennymi marami co w morzu giną   wtem na wojnę ruszyliśmy co niebędąc byliśmy nikt nas nie słuchał wiatr chmury zagłuszał   a my na warcie jak słupy  w ziemię zakuci nie raz za życia zabici nasz umysł wsteczny rozległy i niebezpieczny     Klaudia Gasztold 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...