Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Estetyka


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

@violetta

 

Informacja Publiczna

 

Działka po pawilonie Emilia przy ul. Emilii Plater 51 w centrum Warszawy została wystawiona na sprzedaż. Licytacja odbędzie się już w grudniu.

 

- dach z pawilonu Emilia w Warszawie zniknął 14 lutego 2017 roku,

 

- Griffin Real Estate w tym miejscu planował budowę nowego wieżowca,

 

- obecnie działka w centrum Warszawy została wystawiona na sprzedaż.

 

Źródło: Internet 

Autor: Sylwia Kowalska

 

Otóż to, pani Wiolu, postawiłbym w tym miejscu pomnik uczestnika Powstania Listopadowego - Emilii Plater i na tym to wszystko polega - niezależność artystyczna - tacy ludzie jak ja - nie mają żadnych szans z polityką i biznesem, dalej: przecież to jest miejsce w samym centrum Warszawy, zlikwidowałbym również parking obok Dworca Centralnego i w tym miejscu postawiłbym Centralną Fontannę, aby zarabiać - trzeba najpierw tworzyć magiczne miejsca - one będą przyciągać turystów, jak już pisałem: zamiast patelni (wejście do centralnego metra) - Centralna Piramida z literą - "M" - na samym szczycie, tam, gdzie teraz jest parking - syf - można byłoby wybudować estetyczny dworzec dla dalekobieżnych autokarów, można? Można! Miasto musi najpierw dać mi umowę o dzieło, potem: mój pomysł idzie dalej - do biurokratów, a od biurokratów idzie do architektów i od architektów do biurokratów i od biurokratów do urbanistów i od urbanistów do biurokratów i wtedy biurokraci powołują komisję konkursową...

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

Nieprawda, niedawno prezydent Rafał Trzaskowski wziął kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego ze środków Krajowego Planu Odbudowy na realizację kolejnych etapów Nowego Centrum Warszawy - on jest kompletnie inny od Hanny Gronkiewicz-Waltz, która mnie bezprawnie wyrzuciła na warszawską kostkę brukową, jeśli chodzi o powyższy teren - to Hanna Gronkiewicz-Waltz sprzedała pawilon "Emilia" prywatnemu kapitałowi, więc: to prywatny podmiot sprzedaje teren, nomen omen: kiedy zostałem bezprawnie wyrzucony - premierem był Mateusz Morawiecki i do wszystkich pisałem listy - nikt mi nie pomógł ze świecznika władzy, prócz: socjalnej Małgorzaty Przybysz, żaden inny kandydat na Prezydenta Polski nie przekona mnie - jest już za późno: będę głosował na prezydenta Rafała Trzaskowskiego - mam z nim realną umowę społeczną.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

Tak i oto chodzi: Bank Gospodarstwa Krajowego jest bankiem czysto polskim i nie jest to bank komercyjny - nie jest on nastawiony na zyski i zawsze będzie mógł umorzyć kredyt, póki mamy powyższy bank i Narodowy Bank Polski - nie jest źle.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

Są dwa systemy obiegu pieniężnego: publiczny i prywatny - publiczny nie jest zagrożony, gdyby coś - to Sejm Rzeczypospolitej Polskiej może przeprowadzić denominację złotówki - zgodnie z Ustawą Zasadniczą - Konstytucją Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej, wracając do sedna sprawy: teraz turyści - wychodząc z Dworca Centralnego - mają płachtę reklamową i zaniedbany Park Bezdomnych, dlatego też: płachtę bym usunął, natomiast: w miejsce parkingu - Centralna Fontanna i uporządkowałbym Park Bezdomnych, a niedaleko pomnik Emilii Plater - żołnierki, kuszące, nieprawdaż? I z doświadczenia wiem, iż to kobiety są odważniejsze od mężczyzn - nie boją się samodzielnych podróży...

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Rafael Marius Cieszę się, że moje słowa znalazły odzwierciedlenie w Twoim spojrzeniu na sprawę. Masz rację, życie to teatr, w którym każda rola może być zagrana przez innego aktora. W kontekście miłości i relacji, rzeczywiście, rola "kochanka" może być przejęta przez kogoś innego, kto może wnieść do tej roli coś świeżego, coś, czego poprzedni aktor nie był w stanie oddać. Może to być bardziej autentyczne, bardziej pasujące do chwili, bardziej w zgodzie z tym, czego naprawdę potrzebujemy. Czasami zmiana aktora – czy to w miłości, czy w innych życiowych rolach – daje nową jakość, nowe spojrzenie i otwiera na doświadczenia, które dotąd były nieosiągalne. Może nawet okazuje się, że ktoś lepiej zrozumie i zagra tę rolę w naszym życiu. To też trochę o tym, jak życie potrafi zaskakiwać, jak zmiany, choć czasem trudne, mogą prowadzić do czegoś lepszego.
    • Wybaczam

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      ... Pięknie "steruje" Pan .. Tematem, tempem, estetyką, odbiorcą.. Tematu.... słowa słowa Panuję Pan nad nimi po mistrzowsku  ( Kolejny komplet jakby co)
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Ładnie to ujęłaś. Pozostaje się tylko zgodzić. Różnorakie konteksty to moje klimaty.   Miałem tu właśnie na myśli fakt iż rola kochanka w teatrze życia może być zagrana przez innego aktora. Kto wie może nawet lepiej?
    • @Łukasz Jasiński Nie martw się, absolutnie nie jestem zła! Twój komentarz jest wartościowy, bo pokazuje, że masz wyczucie tonu i formy, a to ważne w odbiorze literatury. Wiersz czy tekst rzeczywiście mogą czasem przywodzić na myśl emocjonalne wyznanie, zwłaszcza gdy porusza się tematy rozczarowania czy bezcelowości. To, że dostrzegasz w nim coś, co może brzmieć jak "list pożegnalny", to naturalna reakcja na treść, która jest pełna zwątpienia i melancholii. Twoje spostrzeżenie jest cenna, bo pokazuje, że tekst wywołuje reakcje – to zawsze dobry znak w sztuce. Czym się kierujesz, oceniając literaturę – formą, emocjami, a może czymś innym?
    • @Duch7millenium Masz absolutnie rację – Twoja interpretacja idzie dużo głębiej i w pełni zmienia perspektywę. W kontekście kiczu, to rzeczywiście nie tylko estetyka, ale także cały system wartości, który kształtuje nasze społeczeństwa, jest przedmiotem drwiny. Kicz w tym przypadku to bardziej niż forma, to wyraz pewnej degradacji, w której życie staje się płaskie, pozbawione głębszego sensu i emocji, a człowiek zatraca zdolność do autentycznego przeżywania. To mocna krytyka społeczeństwa, które zdaje się podążać za powierzchownymi wartościami, a zapomina o czymś głębszym – o sensie istnienia i o tym, co naprawdę ma znaczenie. Życie staje się wtedy rodzajem mechanizmu, w którym jednostka traci swoją indywidualność, stając się częścią anonimowego tłumu, zdeterminowanego przez konformizm i puste ambicje. Przedstawienie tego w postaci poety, który – zamiast szukać sensu w życiu – poddaje się rezygnacji, to naprawdę głęboka metafora naszej współczesności. Każdy krok w stronę zwierzęcego zaspokajania fizjologicznych potrzeb, bez odnalezienia spełnienia, może rzeczywiście stanowić ukryte odniesienie do współczesnego człowieka, który w pogoni za czymś, co zewnętrzne, zatraca siebie. Twoja analiza wyostrza tę refleksję, pokazując nie tylko pustkę egzystencji, ale i mechanizm jej kształtowania w społeczeństwie. Dziękuję za podzielenie się tak głębokim spojrzeniem na temat.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...