Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Smutny obrazek


Waldemar_Talar_Talar

Rekomendowane odpowiedzi

@Waldemar_Talar_Talar

 

Jeśli jest trzeźwy, to: może iść do schroniska, noclegowni, ogrzewalni i jadłodajni, również może dobrze wypić i zrobić głośny burdel w miejscu publicznym - wtedy trafi do izby wytrzeźwień, a z autopsji doskonale wiem, iż niektórzy bezdomni świadomie wybierają takie życie - bezdomność.

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Witam - zgadzam się z tym co napisałeś - trudny temat ale jest obecny - 

                                                                                                   Pzdr.

@Adaś Marek - dziękuje - 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waldemar_Talar_Talar

 

Wszystko znam z autopsji: od października 2018 roku do lipca 2021 roku byłem osobą nielegalnie bezdomną - zostałem bezprawnie wyrzucony na warszawską kostkę brukową przez Hannę Gronkiewicz-Waltz i była to moja pierwsza sytuacja w życiu - trzy lata walczyłem o należny prawnie lokal socjalny, teraz zmienili kategorię prawną - nie ma już osób bezdomnych, tylko: osoby w kryzysie bezdomności, słowem: bełkot prawny, jeśli ktoś jest w jakimś kryzysie - powinien sam szukać pomocy, tak to: na jedną osobę w kryzysie bezdomności przypada dwadzieścia fachowców - socjalni, psychologowie, spowiednicy, psychiatrzy, wolontariusze, terapeuci i temu podobnie i tak dalej i temu podobni pasożyci - na koszt podatników.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waldemar_Talar_Talar

 

Mówiąc dalej, panie Waldku, ktoś by chętnie skorzystał z mojego doświadczenia...

 

- Za ile?

 

- Ma pan ukończone studia?

 

- Nie, mój IQ to od 125 do 158 - testy zrobiłem z różnych źródeł - jedno źródło to żadne źródło, dodam: posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności - jestem osobą niesłyszącą - słuchu straciłem po operacji na nosie, prawdopodobnie przez źle użytą narkozę...

 

- Wszystko pan zmyśla!

 

- Wszystko mam w Czarnej Teczce i mam to formalnie udowodnić!?

 

I koniec tematu, nie, nie mam problemu z komunikacją - to Oni mają problem, a nawet jeśli zgodziłbym się pomagać dobrowolnie, to: kto będzie zajmował się moim gospodarstwem domowym? Opłaty (czynsz, prąd, śmiecie), sprzątaniem, gotowaniem, praniem, prasowaniem i różnymi naprawami - drobnymi, mam jeszcze do spłaty kredyt - osiem lat i co miesiąc płacę za abonament internetowy, rozumie pan? W praktyce to wygląda jakby chcieli ukraść mi wolny czas i w zamian nic a nic nie dając, dlatego właśnie: bardzo ważna jest umowa o pracę oparta na Kodeksie Pracy i respektowanie Karty Praw Osób Niepełnosprawnych - koniec i kropka!

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waldemar_Talar_Talar

 

I mówiąc jeszcze dalej: kto się będzie zajmował moim gospodarstwem domowym? 

 

- Żona!

 

- Szukam panny z wolnym mieszkaniem!

 

Wtedy zrezygnuję z umowy najmu lokalu socjalnego i zostanę mężem, otóż to: problem tkwi w edukacji - nawet za PRL-u nie było takiej bezdomności, jak mawiał samouk Mikołaj Rej: im większe bogactwo kościoła, bieda narodu murowana - czytuję z pamięci, mój rocznik to 81 i dużo pamiętam z tamtego okresu - blaski i cienie, serdecznie zapraszam na mój esej pod tytułem - "Wyrywek mądrości".

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...