Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Miłość


Rekomendowane odpowiedzi

…ładnie, ładnie, choć sama  bardziej wierzę w ten rodzaj uczucia ( rzadki zresztą ) - który zmiata z pokładu ;)), kiedyś przeczytałam taką sentencję : dotknij umysłu, a ciało płonie- spodobała mi się, może dlatego, że wierzę w pierwszy impuls, nie lubię sofistyki, nadmiernej racjonalizacji spraw, które można sprawnie i bezbłędnie poczuć szóstym zmysłem, instynktownie…

Ale tak, są osoby, które potrafią wszystko sobie wmówić, wypracować; naprawiać swoje umęczone, mało uskrzydlające związki - i staram się też zrozumieć taki punkt widzenia, choć obcy mi…z szacunku - dla ludzkiej determinacji, pracowitości i wytrwałości

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

.

Czy jednak, ma szansę rodzic się z takiego nastawienia dobra, zdrowa sztuka ? Powątpiewam, bo sama racjonalizacja ma zbyt mało wspólnego z ogniem, weną i uskrzydleniem.
A wspaniała, spektakularna sztuka - rodzi się z wielkich porywów , tak przynajmniej dla mnie .

 

Ale, na starość - taka bliskość, tląca się wolno jak polano, spokojna i przewidywalna  - może być alternatywą i pewnie jest.


Pomyślę za kilka lat, ha, ha, gdy …a zresztą ;))

 

 

 pozdrawiam miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Witam - dziękuje za tak wnikliwy komentarz - a z tą starością 

              zgadzam się - 

                                                  Miłej niedzieli ci życzę.

Witam - zgadzam się z tym co napisałaś - dziękuje - 

                                                                                             Pzdr. serdecznie.

Witaj - dziękuje za miłe słowo pod wierszem - 

                                                                                 Pzdr.

                                                                                     

@Nata_Kruk - pięknie dziękuje za polubienie - 

@Krzysztof2022 - dzięki - 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Nie dla mnie życie w domu opustoszonym  z tych wszystkich bzdur i głupot kwiatów                       filiżanek                                    gadżetów i zbytecznych drobiazgów cieszących oko   Nie udzielaj mi rad i wskazówek jeśli o to w ogóle nie proszę Żyj swoim życiem   Cofając wskazówki zegara do czasów dla mnie niewiadomych nie próbuj robić mi wody z mózgu   Jestem tu i teraz a czas dla mnie  biegnie wyłącznie do przodu   Podążam.
    • @Kamil Olszówka    Świadomość własnej wartości jest Ogromnie Cenna. Ale zapytam, po pierwsze: Artur Oppman pisał tak, jak Ty - czy Ty piszesz tak, jak on? Po drugie - równie Ogromnie Warto dążyć do wypracowania własnego stylu.     Po kolejne: ogólne   zasady swoją drogą, a tu jest Twój Utwór. Twoja osobista treść. Zgodnie z moim wyczuciem, w tej Przestrzeni właśnie pełne polskie słowa są bardziej na miejscu, niż latynizmy. Ale oczywiście decyzja o zmianie należy do Ciebie.     Po tysiąckroć dziękuję za poetycki prezent

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      . Kamilu, wielce mi miło .       Serdeczne pozdrowienia.
    • …sosna

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      , od czasów starożytnych kojarzona z odrodzeniem, nawet samego Adonisa ;)) jestem pod wrażeniem urokliwości  tego tekstu - bo, choć  obrazy i niektóre sformułowania już się słyszało, to całość została ujęta,  że nie sposób jej odmówić aplauzu , nawet gdy sam  temat zazdrości jest bolesny i tutaj przychodzi mi na myśl miłość własna , tak ! To ona chroni nawet przed zazdrością, bo …któż jest wart by pozwolić mu nas krzywdzić i nie ma ludzi niezastąpionych, słowem do góry głowa PL - ko;))  pozdrawiam miło
    • @Rafael Marius , twój komentarz do mojego wiersza jest dotychczas tym najprostszym. Też ciekawie... .  
    • dobry obraz, pozdrawiam

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...