Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

W ciemnym kasynie


Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzany krupier rozdał po kilka kart

ku naszej uciesze w partyjce

i chyba po to by nas w sumie przepłukać

Połapałem się bardzo szybko

że karty są zwyczajnie znaczone

nawet zauważyłem jak

i doszedłem które w talii są ważnymi

Mogłem więc spokojnie wygrać...

Mogłem też jak mój idol Zatoichi

zgłosić sprzeciw i rozwalić tę budę

No ale nie w smak mi była

kolejna awantura inaczej zadyma

rozumnie więc postanowiłem

widowiskowo i ładnie i z przytupem

przerypać tych kilka partii

I tylko gdy wracałem spłukany

do przecież nieswojego domu

faktycznie trochę powyższego żałowałem

no ale w takim nieswoim domu

wypiłem butelkę smacznej Sake

wypaliłem ostatnie Marlborasy z miękkiej paczki

i jakoś i miło i pogodniej mi się zrobiło

Jutro – już gdzie indziej – się odegram

a grać mi tutaj i tak nikt nie zabroni...

 

Warszawa – Stegny, 05.07.2024r.

 

Inspiracja – film Zatoichi z 2003r. (bardzo polecam).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • noc wyschnięta z gwiazd do ostatniej kropli deszczu wystąpiła z brzegów pogłębiając czas o godzinę przynależną diabłu w tej to godzinie gdy cisza żagle swe otwiera rozpruwam ciemność płomieniem dziewiczej świecy i wróżę z dymiących wnętrzności mroku wszystko to nam bliskie i po trzykroć nam to biada
    • @corival Przeniosłaś mnie w świat, w którym słowa nie są dla efektu i przez dyplomacje nie straciły swojego znaczenia. Budujesz piękny klimat. Bardzo pozytywnie działa łuk zwycięstwa. Pozdrawiam serdecznie:)
    • @sisy89 Dziękuję sisy za komentarz  :) @Adaś Marek   Staram się  :) @Dagmara Gądek   Orientuję się nie od dzisiaj, że największą popularnością na portalach cieszy się: mroczna głębia, depresja z odcieniem ostrza na szyi i  brud, smród...ubóstwo, z trzewiami na wierzchu, ewentualnie rozbujały erotyzm. Nie reprezentuję tego stylu.. I nie mam takich ambicji.  Mogę albo publikować utwory albo nie. Szczerze mówiąc nie zależy mi  :)   Serdecznie pozdrawiam...
    • " Ze starego sztambucha"   Wśród kurzu, na strychu. Głęboko , w walizce. Leży stary sztambuch. W nim- spisano wszystko.   O szczęściu i O nieszczęściu. Ważnej, błachej sprawie. Pierwszym ważnym balu i pierwszej zabawie.   Opisano spacer. Pierwszy pocałunek. Pierwszy wspólny wyjazd. Pierwszy podarunek.   Pierwszy uścisk dłoni. Pierwsze czułe słowa. Z tęsknoty i żalu, z sercem, pęka głowa   Kiedyż to minęło? Dawne wydarzenia. Szybciej, serce bije, wzruszają - Wspomnienia
    • panienka z okienka w maki malowana rozrzewniona wiatrem słońcem roześmiana cała w słodkich snach z różą w jasnej buzi modrym chabrem w oku słodkim głosem kusi chodź na chwilę do mnie tu  miły  dla mnie chłopcze bądź na mym łonie głowę złóż ukołyszę cię do snu  
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...