Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@Waldemar_Talar_Talar ciekawe przemyślenia:)

Ja akurat uwielbiam ciszę. 

Dla mnie cisza to chwila,
w ktorej możemy usłyszeć siebie ,
również to, czego nie chcielibyśmy słyszeć... - cisza to prawda o nas, to głos

naszej duszy

 

Pozdrawiam:)
 

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Witam - miło że czytasz i komentujesz miło - dziękuje - 

                                                                                         Pzdr.cichutko.

Witam - dokładnie tak - zawsze warto pytać zwłaszcza w poezji - 

                                                                                                Pzdr.

                                                                               

Witam - nie kumam o co chodzi - ale za czytanie ślę ukłon - 

                                                                                                      Pzdr.

Witam - można pytać to fakt - miło że czytasz - 

                                                                                     Pzdr.

Opublikowano (edytowane)

@Waldemar_Talar_Talar

 

Właśnie, proszę pana, bo nie ma pan Duszy i dlatego pan nie kuma, niech pan przeczyta Pismo Święte Nowego Testamentu - wypowiedzi filozofa uniwersalnej miłości - Jezusa Chrystusa - są charakterystyczne i pełne głębi - to jest właśnie Dusza, miłej modlitwy w kościele (wymawiania wyuczonych na pamięć formułek).

 

Łukasz Jasiński 

 

@Waldemar_Talar_Talar

 

Otóż to:

 

Zaprawdę, powiadam wam, dzieci moje, niedługo wstąpię do waszego domu...

 

 

Szanowny Panie,

 

serdecznie informuję Szanownego Pana, iż podczas kontroli energii domowej, będzie Szanowny Pan zobowiązany opłacić abonament.

 

Z poważaniem 

inspektor Łukasz Jasiński 

 

I niech teraz pan przeczyta te dwa krótkie (przykładowe) - teksty i niech pan je opisze - jak je pan odbiera?

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @KOBIETA a przegląd jest i ubezpieczenie ;)?
    • @hollow man Jest nastrojowo:)
    • @Noxen Hej Noxen, Niestety, to nie jest dobry wiersz. Bierzesz się za ciężki temat. Masz ze sobą moc setek tysięcy poetów i dołączasz do tych, którzy na temacie polegli. W warstwie - nazwijmy ją 'metafizyczną' - nie pojawia się tu błysk jakiegoś nowego podejścia, nowej idei, czegoś świeżego... Wiersz w skrócie mówi o tym, że peel nie wierzy w bajki i uważa, że po śmierci wchodzimy w 'nicość'. Nic nowego, to może na nowo da się to powiedzieć? Skąpy dobór rekwizytów nie pozwala wejść na jakiś głębszy poziom obrazowania. Poruszamy się w wątłej refleksji filozoficznej budowanej na wątłych obrazach. Osobiście lubię, gdy w wierszu jestem w stanie wyróżnić przynajmniej jeden z trzech aspektów (za Lacanem): symboliczny, obrazowy i 'realny', a najlepiej wszystkie trzy, ale to już wtedy Święty Graal. Czyli wiersz mówi do mnie na poziomie symbolicznym, gdy czuję, że podmiot bardziej jest mówiony przez język niż sam mówi. Na poziomie obrazowym, gdy jestem w stanie rozpoznać w jakiś sposób siebie w danym obrazie, a jednocześnie rozpoznać iluzję, która jest konsekwencją tego rozpoznania. I na koniec 'realne' - gdy wiersz rozmawia z moim Brakiem - czymś czego nie da się powiedzieć ani językiem ani obrazem, co wymyka się opisowi, ale uparcie powraca i nie pozwala mi się domknąć w spójną całość. I ten ostatni jest najtrudniejszy do wydobycia. Jeśli wiesz co chcę powiedzieć... Operujesz ciężkimi pojęciami - śmierć, dusza, nicość. Każde z nich osobno ma kaliber 44, ale razem - wcale się nie wzmacniają, tylko znoszą. A poza tym, w Nowym Roku, życzę Ci dużo lektur, wzruszeń i nadawania sensu.
    • @KOBIETA Ja bym jednak jechał przez Kołbaskowo żeby się bezpośrednio wpuścić w niemiecką 11, bo jak wiadomo, Niemiec nie ogranicza fantazji kierowców z temperamentem ;)
    • ach vivienne biedna vivienne cały paryż wypełniony nim to minie kiedyś minie teraz wszystko jego uśmiech jego imię noszą dni   chowasz twarz w dłonie nie mam pocieszenia popłacz vivienne dobre to łzy    przyjdzie znów wiosna wymażesz z pamięci saint-germain-des-prés każdą stację metra teraz już śpij vivienne    
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...