Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Na własne urodziny


Rekomendowane odpowiedzi

Na własne urodziny*

 

Kupiłem dzisiaj orzełka, taką rzeźbę - gipsowaną,

leżał on sobie - samotnie, leżał on sobie na ladzie,

 

leżał on sobie u pani, koronę miał ołowianą,

leżał on sobie i leżał, leżał jak po nowym ładzie...

 

*więcej informacji Państwo znajdą w następujących esejach: "Komentarz - komentarz odautorski" i "Mój drogi świecie" - Autor:

 

Łukasz Jasiński (czerwiec 2024)

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

@Konrad Koper

 

Prawdziwa mowa wiązana posiada cechy uniwersalne, dlatego: nie widzę sensu po raz kolejny pisać tekstów o nadchodzącej jesieni - to nic innego jak praktyka błędnego koła, wystarczy przypomnieć - proszę przeczytać - "Jesień" i "Złotą jesień" - śpiewną rymowankę i prozę poetycką, a dziesiątego września będę miał imieniny.

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adaś Marek

 

Całe moje życie to w zasadzie piekło, tylko ostatnie lata...

 

- w październiku ów roku - 2017 - zostałem bezprawnie wyrzucony na warszawską kostkę brukową przez Hannę Gronkiewicz-Waltz,

 

- miałem nielegalną: w maju ów roku - 2019 -  kwarantannę jako osoba - nielegalnie - bezdomna, nomen omen: niedaleko Cmentarza Północnego zarządzoną przez kierownika Andrzeja Czarnockiego - jego żona była wtedy dyrektorem Caritasu,

 

- od lipca - ów roku - 2021 - mam należny prawnie lokal socjalny i gnębi mnie komornik sądowy Agnieszka Mróz za jazdę na gapę autobusem 16 lat temu

 

i nic dziwnego, iż po tym - co przeżyłem: jestem taki jaki jestem - najwięcej czasu spędzam we własnym mieszkaniu i jestem bardzo nieufny wobec ludzi, bo: nie rozumieją mnie...

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adaś Marek

 

A kasę komornik sądowy Agnieszka Mróz chce wyłudzić ode mnie na podstawie kopii bez mojego podpisu - ewidentne złodziejstwo, mam jeszcze dodać: kiedy już otrzymałem prawnie należny lokal socjalny - to nagle przyszła wojna, uchodźcy i imigranci i kto za to odpowiada? Wyborcy... 

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adaś Marek

 

Dlatego właśnie mam bardzo dobry kontakt z mamą i bratem - na te osoby zawsze mogę liczyć, dajmy głupi przykład: spotykam dziewczynę i ona mową ciała daje sygnał, iż jest zainteresowana moją osobą - zaczynam ją podrywać i co dalej? 

 

- Panie Łukaszu, niech pan opowie coś o własnym życiu...

 

- Jestem mężczyzną po ogromnych przejściach życiowych i mam wolne mieszkanie, tyle wystarczy, proszę pani?

 

- Nie...

 

- Więc serdecznie zapraszam na Polski Portal Literacki (poezja.org) - publikuję tam wiersze, nowele, opowiadania, recenzje, eseje, prozę poetycką i artystyczne zdjęcia...

 

Więc? Mam być kłamcą i manipulować we własnym życiorysie - życiu - przeszłości, teraźniejszości i przyszłości (mam plany na jeszcze pół wieku), aby ona była zainteresowana? Nie, proszę pana, nie będę po raz kolejny zaczynał wszystko od samego początku...

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...