Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Wersy zgrabne formalnie, ale znaczeniowo - skóra mi cierpnie, że zbyt łatwe życie jest... grzechem???
 

To wolę być grzesznicą. Moim dzieciom i najbliższym też nie życzę świętości. Obietnicą nieba można wypychać kieszenie a cudze odkupienie zwyczajnie - zwalnia z odpowiedzialności. Pozdrawiam ciepło Jacku (i wybacz, ale nie podejmę ew. dyskusji religijnej). bb

 

Edytowane przez beta_b (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

"Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego”

 

A mi się wydał ten wiersz bardzo stonowany i niczego nikomu nienarzucający, ale jak widać, jak zwykle, punkt widzenia zależy od punktu osadzenia w czasoprzestrzeni. :)

 

Pozdrawiam

Opublikowano

Za Betą.

Wykonanie owszem, ale przesłanie niekoniecznie.

 

@Sylwester_Lasota

 

Nigdy tego nie rozumiałem, dlaczego bogactwo ma być przeszkodą w wejściu do raju. Jeżeli ktoś sie dorobił ciężką i uczciwą pracą, to dlaczego nie?

A tak w ogóle (rzecz ta nie wszystkim jest znana), to Ucho Igielne jest nazwą wąskiej bramy w Jerozolimie. Podobna znajduje się zresztą w Sandomierzu.

Opublikowano (edytowane)

do Beaty i Franka:

pisząc "życie zbyt łatwe" miałem nadzieję że ten skrót myślowy jest powszechnie znany. "Łatwe życie" - jedni pracują ciężko dochodzą do czegoś a inni idą łatwą drogą na skróty np. oszustwa złodziejstwo. Dobry "fachowiec" szybko się bogaci. Podobnie kobiety niektóre wybierają "łatwe życie".

 

dzięki i pozdrawiam

ps  a dyskusję religijną sobie darujmy

Edytowane przez Jacek_Suchowicz (wyświetl historię edycji)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Somalija Historia Ziemi i ludzkości jak trzask pioruna. Przez głowę przeleciały mi wszystkie ery, kolejne wymierania, etapy ewolucji ...  I tylko człowiek niezmienny w niszczeniu i zmienny w jego skuteczności. Co dalej? Z historii unicestwienie, z marzeń człowieka patrzenie w gwiazdy, wzrastanie. Bardzo oryginalny wiersz, inspirujący i wywołujący refleksję nie konkretną, ale gdzieś zawieszoną we Wszechświecie.
    • @Alicja_Wysocka Dzięki za wpis:). @Stracony Tak myślę i czuję, a  za miłe słowa dziękuję:). 
    • Bardzo ludzki tekst, historia o tym jak człowiek dla innego człowiek może stać się najważniejszy. O lojalności, o zrozumieniu, bliskości... 

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Tu się uśmiecham, nie potrafię się nie uśmiechnąć do Krzysztofa... Pięknie.
    • @Robert Witold Gorzkowski   Dokładnie tak, Robert. Dziękuję Ci za ten przykład - z tą sztuką kubistyczną to w punkt. Widz często widzi tylko efekt końcowy, ale nie dostrzega drogi, która do niego prowadziła - lat ćwiczeń, prób, opanowania klasycznych form.   Picasso, zanim namalował Guernikę, potrafił narysować końską głowę jak z anatomicznego podręcznika  - czyli miał i znał podstawy. Był świadomy. I właśnie dzięki tej świadomości mógł tworzyć rzeczy, które burzyły formę z sensem, nie przypadkiem. Tak samo jest z poezją – zanim coś rozbijemy, warto wiedzieć, co dokładnie rozbijamy. To trochę tak, jak z latarnią morską - nie chodzi o to, żeby przesunąć ją z miejsca, (ona musi być), Warto zrozumieć, jak działa i jak pomaga statkom bezpiecznie przepłynąć. Bez tego światło traci sens. A po co latarnie? Niech wszystko co napisane, będzie poezją   Dzięki Ci za ten głos - dodaje odwagi do dalszego dzielenia się, bo widać, że rozmowa nie idzie w próżnię:)  
    • @Alicja_Wysocka dziękuję Alicjo za wspaniałe słowa. Z pełnym szacunkiem dla Ciebie.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...