Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Komentarz


Rekomendowane odpowiedzi

Komentarz*

 

          Od Autora - odautorski: wszystkie moje teksty i artystyczne zdjęcia są moją własnością intelektualną jako prawo autorskie objęte ochroną w kodeksie postępowania cywilnego, dokładnie: ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, otóż to:

 

Rozdział 14

 

Odpowiedzialność karna

 

Artykuł 116

 

1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

 

2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ustawie pierwszej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech.

 

3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa (czynu określonego w ustawie pierwszej) stałe źródło dochodu albo działalność przestępczą (określoną w ustawie pierwszej), organizuje lub nią kieruje, podlega karze pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do pięciu lat.

 

4. Jeżeli sprawca (czynu określonego w ustawie pierwszej) działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

*poprawiłem następujące błędy: gramatyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, stylistyczne, merytoryczne i poligraficzne - Autor:

 

Łukasz Jasiński (Warszawa: 2023)

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy czytelnicy: proszę tego jegomościa nie czytać - on tylko powtarza moje słowa jak papuga - brak samodzielnego myślenia, a w razie wybuchu wojny w Polsce - ucieknie na emigrację, pewnie do Niemiec jako tania siła robocza - niewolnik, a ja - jako: były pracownik Archiwum Akt Nowych miałem szkolenie z Obrony Cywilnej, wojna to nic innego jak ogromny głód i większość ludzi zachowuje się jak dzikie zwierzęta - dwunożne ssaki agresywne, otóż to: jeśli ktoś ma na wojnie chleb - należy robić małe kuleczki i żuć - nie połykać od razu, słodycze też są ważne, przede wszystkim cukierki - należy je ssać, wódka też - wódka też niszczy głód, jako osoba nielegalnie bezdomna mam doświadczenia i na pewno ten jegomość będzie kradł wam jedzenie i wszystko wyjadał łapami jak dzikus - człowiek pierwotny, natomiast: w skrajnych przypadkach można ssać kamyk, korzeń lub liść, zawsze można iść do jadłodajni, jasne: jeśli one będą istniały - po gorącą zupę i herbatę - jeść i pić należy pomału i ostrożnie, nie od razu - tak jak ten jegomość - inaczej dochodzi do wymiotów, kończąc: o takich mówimy - przemądrzały i tak - naprawdę: ma rozum jak mysz kościelna.

 

Post był skierowany do Sowy jako riposta, jak widać: nagle wszystko usunął i wyfrunął - rym przypadkowy.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...