Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Mariusz Szwonder

Rekomendowane odpowiedzi

Wyobraźmy sobie niepozorne ucho igielne, a w nim grudkę złota. Ale niezwykłą - bo to właśnie na niej zapisano najmniejszy palindrom świata, widoczny dobrze pod mikroskopem w powiększeniu 400-krotnym. Nie, nie jest to efekt pracy maszyny, lecz mistrza nad mistrzami - Grahama Shorta z Wielkiej Brytanii.

Graham Short jest żywą legendą. Zasłynął on m.in. tym, że wykonał napis na ostrzu brzytwy. Zamówienia składa u niego m.in. rodzina królewska, a dzieła można podziwiać w kilku galeriach na świecie; ceny tychże dzieł sięgają kilkudziesięciu tysięcy funtów. Oto link do strony artysty:

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Miło jest mi poinformować, że tym razem Graham Short wygrawerował krótki palindrom mojego autorstwa, pochodzący z książki "Pomału żaba żuła mop" (którą udostępniłem wcześniej na tym portalu).

"ERIS'S IRE", czyli gniew bogini niezgody zostanie zaprezentowany już wkrótce m.in. w programie TVP Polonia Słownik polsko-polski. A zapewne jeszcze szybciej na tym forum, gdyż każdy palindromista chciałby ujrzeć najmniejszy palindrom na świecie, prawda?

 

Życzę odrobiny cierpliwości,

 

Mariusz Szwonder

 

Edytowane przez Mariusz Szwonder (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...