Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Filmoteka Kultury Narodowej


Rekomendowane odpowiedzi

@Somalija

 

Jak już powiedziałem: jutro z samego rana przyjedzie do mnie mama i mama wszystko "załatwi" - wymianę licznika i wtedy zobaczymy - ile faktycznie muszę zapłacić - na pewno nie zapłacę 2000 zł i to nie jest tak jak pani myśli, zawsze, ale to zawsze do szczęścia Oni będą podrzucać nieszczęście - z tego właśnie żyją - z manipulacji społeczeństwa, tymczasem: ze mną nie wygrają - nie ma takiej możliwości, otóż to: zostałem bezprawnie wyrzucony - koniec tematu, mam mieszkanie - koniec tematu i mogę żyć jak chcę - koniec tematu, jak pani widzi: Oni cały czas tkwią i żyją tym co już było i minęło, natomiast: mi każą zacząć nowe życie - widzi pani tutaj hipokryzję? Mogę kompletnie nic a nic nie robić i swoimi metodami doprowadzą mnie do skrajnego wyczerpania psychicznego i fizycznego - trafię wtedy do szpitala i jaki będzie efekt? Odwrotny od zamierzonego celu: będą mnie mieli na sumieniu - po raz kolejny i to jest właśnie praktyka błędnego koła - Oni nie potrafią chodzić po prostej linii - raz w górę, innym razem: w dół, tylko: gonią własny ogon, niestety...

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

To dobrze, masz rodzinę, masz przyjaciół i masz dla kogo pracować - żyj jak chcesz, a za to ja mam fajną mamę i na niej zawsze mogę polegać, gdybym ciągle pozwalał, aby mnie wykorzystywano - też byłbym fajny, jesteś dużo młodsza ode mnie i nie zostałaś wychowana "pod system", tylko: "pod wolny rynek" i "pod emigrację", dlatego też: nigdy nie dojdziemy do porozumienia, wiesz, ze z angielskiego miałem same pały? Gardziłem tym językiem - nie dałem się jako Polak z gospodarza zrobić gościa we własnym kraju.

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Jasiński Nie trafi Pan do szpitala, bo jest Pan bardzo silny psychicznie, ale proszę uważać na siebie i nie denerwować się tak mocno, bo nerwy też osłabiają ciało. Proszę pozdrowić mamę, przesyłam uśmiech i liczę na pozytywne rozpatrzenie sprawy... Wszystkiego dobrego

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Somalija

 

Wie pani, że tylko o 14 zł muszę płacić więcej za ratę kredytu - wzrost stóp procentowych? Otóż to: Narodowy Bank Polski próbował zmniejszyć stopy procentowe, aby obywatele mieli więcej kasy w kieszeni, niestety, efekt był odwrotny od zamierzonego celu - nastąpił kolejny wzrost cen, tym samym: wzrosła inflacja, to: Narodowy Bank Polski wkurwiony - zaczął zwiększać stopy procentowe i wtedy wzrost cen przyhamował i inflacja zaczęła spadać i tak w koło, Macieju! Dopóki przewagę posiada w polskiej gospodarce obcy kapitał - będą się bawić kotka i myszkę, dlatego trzymam za słowo Mateusza Morawieckiego - obiecał on, iż stworzy supermarkety z całkowicie polskim kapitałem i to one będę regulować ceny na polskim rynku, natomiast: obcy kapitał, nie mając wyboru, również zacznie zmniejszać ceny - wtedy równocześnie nastąpi spadek inflacji i obywatele będą mieli więcej kasy w kieszeni, proste i logiczne?

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Jasiński Uwierzę we wszystko, ponieważ w 2022 roku skorzystałam, przymusowo ( musiałam podpisać dokumenty) z Ulgi dla Klasy Średniej. Z każdej pensji miałam ,,rolowany" podatek, co polegało na tym, że zabierali mi około 350 zł co miesiąc. Dostałam zwrot tego podatku w ilości 250 zł... Zostałam okradziona w białych rękawiczkach przez rząd, ja pracuję uczciwie... kto zabrał moje pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Somalija

 

Mafia vatowska, niestety, kiedyś ta mafia z gołą dupą latała po ulicy z pistoletami - teraz o nich mówią białe kołnierzyki, nie tylko ty jesteś ofiarą - Otwarty Fundusz Emerytalny ukradł mi 30000 zł, bo: akurat wtedy nie pracowałem, więc: wróciłem do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - tam mam wszystko - waloryzację, ubezpieczenie, składki zdrowotne itp. itd. Jeśli nie chcesz żyć w Polsce - zawsze możesz wyjechać na emigrację, jeśli chcesz żyć na własną rękę: będziesz musiała zarabiać 70000 zł miesięcznie (wszystko wyliczyłem, dlatego też: nie będę pracował - nie jestem frajerem), dalej: nie wiem skąd weźmiesz kasę na profesjonalną ochronę (ona jest bardzo droga) - zabezpieczenie własnego majątku, nie płacąc podatków (de facto: żyjąc na lewo) - nie przysługuje ci wtedy żadna ochrona ze strony wojska, policji i służb specjalnych, jeśli złożysz wniosek o rezygnację z obywatelstwa polskiego - będziesz osobą nielegalną - zostaniesz zamknięta w jakimś tam ośrodku, tym samym: będziesz na utrzymaniu podatników - tak działa ten system i tak jest na całym świecie, no, prawie, otóż to: Państwo to Naród, Naród to Państwo - Naród jako Suweren zdecydował - tak i tak - w wyborach.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

Mam tylko jeden zasiłek pielęgnacyjny i otrzymuję odtąd - odkąd straciłem słuch, najpierw otrzymywała mama, a kiedy ukończyłem osiemnaście lat - otrzymuję bezpośrednio na własne konto do banku, według mojej interpretacji: jest to głodowa łaska podatników - dwieście złotych miesięcznie, kiedyś złożyłem wniosek o rezygnację z tego zasiłku - wniosek przez Opiekę Pomocy Społecznej został odrzucony, nadal nic nie rozumiesz? Jeśli nie rozumiesz, to: po prostu nie czytasz jak pani Agnieszka, oczywiście: Ukraińcy stracą różne zapomogi, niektórzy Polacy - też, bo: nie wszystkim przysługuje jakakolwiek pomoc ze strony podatników, natomiast: mi przysługuje wiele różnych zasiłków, ulg, przysługuje mi również zasiłek dla bezrobotnych, także: pomoc z Państwowego Fundusz Osób Niepełnosprawnych, o, pracodawca zatrudniając mnie - otrzymuje dofinansowanie z PFON-u, de facto: zarabia na zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jednakże: niczego nie chcę - nie chcę być na łasce podatków - pasożytem jak ty.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Somalija

 

Nikogo nie obrażam, wręcz przeciwnie: odpowiadam na zaczepki, prowokacje i różne tego typu złośliwości, dziękuję łaskawej pani za rozmowę, może jesteś "panem" - przeczytaj jak do ciebie przyjaciółka się zwróciła, to też obraża?

 

Łukasz Jasiński 

 

@violetta

 

To bardzo ładnie i dzięki tobie pracodawca zarabia - on przecież też musi z czegoś żyć, a ty musisz wykonywać jego polecenia, np: musisz nosisz koszulki z jego logo firmy i być uśmiechnięta, tak?

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

Dlatego też: jest duża różnica między służbą i pracą - pracując w systemie Państwowym lub Samorządowym - nie masz wtedy pracodawcy, tylko: Przełożonego lub Przełożoną - składasz różne przysięgi i wykonujesz służbowe polecenia, podpisujesz również Tajemnicę Służbową - masz wtedy dostęp do różnych Państwowych i Samorządowych dokumentów, jeśli pracujesz poza systemem na wolnym rynku - wtedy masz pracodawcę, celem każdego pracodawcy jest sprzedanie towaru, a do tego jest potrzebny klient, niestety: jestem bardzo trudnym klientem, poza tym: Mateusz Morawiecki zaleca kupowanie polskiego jedzenia na polskich bazarkach prosto od polskich rolników - chłopy wybrali twojego ulubieńca - Donalda Tuska.

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Jasiński politycy mnie nie kręcą:) w w pracy wykorzystuję angielski, mam czasem rozmowy, może zamiast francuskiego powinnam uczyć się arabskiego albo tureckiego. :) i muszę być kuta na cztery nogi:) nauczyłam się od podstaw zakładać spółkę i robić różne zmiany w s24:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

A to przecież politycy i księdza mają - jeśli nie bezpośredni - to pośredni wpływ na twoje życie, wszystko jest połączone w wpływające na siebie naczynia, zakładając spółkę zgodnie z prawem - z ograniczoną odpowiedzialnością lub akcyjną - masz możliwość działalności.

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Jasiński nikt nie ma na mnie wpływu, nie jestem ćmą, uczę się wypełniać tabele i teksty, aby coś z tego wyszło. po wyborach kościoły przestaną istnieć, nie jestem katoliczką, jestem chrześcijanką, która by chciała założyć swój „ kościółek”, nie mam żadnych osób w grupie, ale mogę powiedzieć, Bóg dotyka Cię, gdy się modlisz. u mnie się sprawdza. Zobacz co się dzieje w Izraelu, chcą sztucznie wywołać biblijną wojnę, budują świecką świątynię, dla różnych religii, będę poddawać czyste jałówki obrządkom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

To jak niby w tym systemie funkcjonujesz? Na lewo i nie płacisz podatków Urzędowi Skarbowemu (fakt: pierwszy - politycy mają na siebie wpływ), a jeśli mówisz o Bogu i twierdzisz, iż jesteś chrześcijanką (fakt: drugi - religia ma na siebie wpływ, natomiast: religię stworzył kościół - we współczesnym tego słowa rozumieniu), otóż to: judaizm, chrześcijaństwo i islam to sekty monoteistyczne, zauważ kolejność i podobieństwo: żydzi - kiwanie przed ścianą płaczu, chrześcijanie - klękanie, muzułmanie - padanie plackiem, to, moja droga, jedna wielka destrukcyjna rodzina - sam Jezus Chrystus był żydem i zrobił rewolucję w łonie judaizmu i powstała kolejna sekta: chrześcijaństwo (od nazwiska Jezusa Chrystusa: chrystus - chrześcijaństwo), dalej: od chrześcijaństwa - katolicyzm i prawosławie, jeszcze dalej: od katolicyzmu - protestantyzm, jeszcze i jeszcze dalej, raczej: głębiej - luteranizm, kalwinizm, mormonizm, badacze pisma świętego i świadkowie jehowy, jeśli chodzi o mnie: jestem pogańskim racjonalistą - libertynem i intelektualnym biseksualistą - uniwersalnym - to już jest politeizm, jeśli chodzi o Polaków: siedemdziesiąt procent Polaków wyznaje ludowy katolicyzm (jest to synteza pogaństwa i katolicyzmu, inaczej: pogankatolicyzm, całkowite przeciwieństwo judeochrześcijaństwa), zauważ: większość Polaków protestuje przeciwko Watykanowi, który pragnie nagrodzić film Agnieszki Holland - "Zieloną granicę" - iście antypolski paszkwil za niemieckie pieniądze - to jest bardzo ważny szczegół dla całości, dodam: moim przodkiem jest niejaki Jakub Krzysztof Ignacy Jasiński herbu Rawicz - mason, poeta i jakobin - nie z jakiejś tam gałązki, tylko: z grubego pnia drzewa genealogicznego, jeśli chodzi o kościoły w sensie kultury sakralnej - architektury, to: nie jestem za ich burzeniem, niektóre kościoły to de facto świątynie masońskie, wystarczy, aby kościoły zamienić na świątynie masońskie lub pogańskie chramy, mówiłem: nie mam charakteru destrukcyjnego, myślę chronologicznie i jeśli jakiś szczegół analizuję, to: geneza, przyczyna, skutek i konkluzja - logiczny wniosek końcowy, jeśli chodzi o wiarę - wierzę tylko i wyłącznie Świętej Matce Natury - rozmawiam z nią za pośrednictwem Słońca, Deszczu i Wiatru - te trzy podstawowe czynniki mają wpływ na ziemskie żywioły - Ziemię, Wodę, Ogień i Powietrze, np: Ogień (upał) i Powietrze (zimno) - tworzą kolejny żywioł - Burzę i tak powstał pogański bóg - Perun, naczelnym bogiem jest Światowid (świata widz), miłego dnia, teraz: idę robić śniadanie - jajecznicę.

 

Łukasz Wiesław Jan Jasiński herbu Topór 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...