Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@Rafael Marius ja średniowiecze kojarzę z wiarą ale ślepą i okrucieństwem czynionym w imię tej wiary. Teraz mamy okrucieństwo z powodu odwrotnego tj. braku wiary i braku poszanowania jakichkolwiek wartości. Średniowiecze w nowym wydaniu jest  dla mnie równie przerażające jak to minione. 

Opublikowano

@Ewelina

Okrucieństwo to raczej związane jest z uszkodzoną naturą ludzką, która jest niezmienna.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

To w tym się zgadzamy. Na tym właśnie polega między innymi owo uszkodzenie.

 

Ale było też wiele dobra w to samo Imię. Jako to między ludźmi bywa.

Opublikowano

@Ewelina Ciemne średniowiecze, bo tak zdaje się rozumiesz tamtą epokę, nie oddaje ówczesnej rzeczywistości. Niemniej... w ogólnym zarysie nieźle oddałaś blaski i cienie przeszłości i współczesności. Żadna z epok nie była idealna. Pozdrawiam :)

Opublikowano

@Ewelina Fakt, niewiele mówi się o wynalazkach, podróżach, elementach gospodarki, edukacji i paru innych aspektach tamtych czasów. To dobrze jednak, że czerń i biel nie zdominowały Twojego myślenia. Jeszcze raz pozdrawiam :)

Opublikowano

@corival ja szarości preferuję :) 

Nie upraszczam życia... To stanowczo niewłaściwe - takie mam zdanie. Każdy ma prawo myśleć po swojemu oczywiście i wcale się nie musi ze mną zgadzać. 

Pozdrawiam nieustannie :) 

Opublikowano

@Ewelina

Ja się przyłączam do Rafaela. Tytuł zaciekawił, o czym będzie. Dzisiaj powracają jego mroki bez jego blasku, tak, na przykład wiatraki, które odbierają krowom mleko.

Pozdrawiam

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • W tym wierszu jest zalążek jakiejś myśli, mimo niedoróbek, o których już tu napisały koleżanki. Jeszcze trochę za ogólnikowo, ten ołtarz życia to raczej miedziak, a nie dukat, ale jednak punktem wyjścia jest obraz (pochmurnego dnia), a nie tandetne pseudofilozofowanie, a to już coś.
    • Cała masa piosenek z podobnymi mniej więcej tekstami, przewija się teraz przez internet. A dzięki narzędziom AI, każdy może napisać sobie coś piosenkopodobnego, dodać melodię i już wielkim twórcą jest. Ja wychowałem się na innej szkole, na utworach z wybitnymi tekstami A. Osieckiej, J.Cygana, J.Kofty, M. Grechuty, L.A. Moczulskiego, W. Młynarskiego i jeszcze pewnie kilku by można do tej listy dorzucić. W zestawieniu z takim wzorcami ta piosenka mnie razi pod każdym względem, choć może została napisana dla mniej wybrednych odbiorców.
    • Jest pomysł na zabawę z formą, i nawet ma to sens. Język mógłby być bardziej poetycki, metaforyczny, trochę oryginalności by się przydało na poziomie tworzenia obrazów, ale to na pewno lepsza próba, niż poprzednie, które tu zamieszczałeś.
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Tu włącza się alarm. Tym bardziej, że sens powyższej frazy przewija się mniej lub bardziej wyraziście przez cały tekst. Do takich wniosków czytelnik mógłby dojść samodzielnie.    Po ciekawej, z udanymi nawiązaniami do kultury, pierwszej cząstce następuje nieźle podsumowująca druga:     To jest jej jadalny miąższ. Cała reszta to skórka i pestki.  
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      No bo jakżeby inaczej. Za mało jest piękna w pięknie, więc jeszcze trzeba czytelnikowi o tym po raz nie wiem, który, przypomnieć. Bo inaczej może nie skuma i nie będzie wiedział, że jest pięknie.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...