Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

- dziel i rządź (łac. divide et impera)


Rekomendowane odpowiedzi

~~
Afera z zamieszaniem wokół osoby Jana Pawła II zbudowana została na wzór opowieści o "dziadku z Wermachtu" (Donalda Tuska), a głoszona przez Jacka Kurskiego przed wyborami na prezydenta RP w 2005 r. - czy też chocholim tańcu w kolejnych wyborach, na grobach smoleńskiej tragedii z rozbiciem samolotu.
.
W tamtych wyborach szło o przeciągnięcie na swoją stronę jak największej grupy elektoratu niechętnego Niemcom - pielęgnującego odwieczną wrogość w stosunku do nich, lub też hołubiący pamięć o II wojnie światowej w samym sobie, lub opowieściach rodzinnych.
Drugą grupę stanowili tzw. wyznawcy "religii smoleńskiej", dający wiarę kolejnym - opętańczym wersjom - głoszonym przez "wybitnego" badacza katastrof lotniczych - Antoniego Macierewicza.
.
W obecnej kampanii wyborczej - oprócz podsycania niechęci do Niemców, czy prób reaktywacji "religii smoleńskiej", PIS-owscy spin doktorzy dokładają cegiełkę świętości Jana Pawła II, która jest nienaruszalną wartością dla znacznej części wyborców, wywodzących się ze wsi i małych miasteczek.
Pozoranci patriotyzmu i chrześcijańskiej doktryny wiary, kolejny już raz pokładają nadzieję w haśle, że "ciemny lud" to kupi.
Od nas samych zależy, czy zaliczymy się do owego .."ciemnego luda"
.
Dziel i rządź - to naczelna zasada PIS-owskiej władzy, bałwochwalczo podporządkowanej swojemu prezesowi - Jarosławowi "Zbawcy" Kaczyńskiemu.
~~
Edytowane przez bronmus45 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin Szymański - co do protestów przeciwko pochówkowi na Wawelu Lecha Kaczyńskiego, to się srogo mylisz - bardzo wiele na ten temat pisano, a nawet ja kilkakrotnie "coś tam" wyskrobałem .. 

Zaś z tym "przeżyciem" to mam pewne obawy, bowiem już rozpocząłem 79 rok tegoż życia ..

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...