Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

odleżyny


Rekomendowane odpowiedzi

odleżynami obrosła

moja godność człowiecza

 

smród zgnilizny ciągnie się za nią 

jak opasły tasiemiec

żerujący na resztkach mojego ducha wolności 

 

odleżynami obrosła

poczciwa moja godność człowiecza 

 

odleżynami obrosła 

pożerając wszystkie 

niegdyś wielkie marzenia 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aff dziękuję. 

nie wszystkie wiersze są ładne i przyjemne, niektóre wyrażają pewne emocje właśnie w taki sposób aby ukazać ich jak najbardziej prawdziwy obraz. Stosuje takie porównania i dla niektórych niewygodne metafory, szanuję, że komuś moga się nie podobać, kwestia gustu :) mój miał na celu dobitnie ukazać jego esencję ;) jeśli chodzi o odwagę, to ujęłabym to inaczej, mam świadomość, że nie będą tak popularne jak lżejsze i bardziej urocze. Lubię turpizm, mimo, że już dawno wyszedł z mody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowLeeNa "żerujący na resztkach mojego ducha wolności" - czy duch wolności jest tu jakby osobnym podmiotem, czy inwersja miała jakieś zadanie? Dlaczego nie po prostu żerujący na resztkach wolności mojego ducha? Ten fragment mnie wytrącił z rytmu. Zastanowiłabym się też nad tym wrzuconym przymiotnikiem "poczciwa moja godność człowiecza". W moim odbiorze zaśmiał się chochlik przez to nacechowanie godności, a chyba nie o to chodziło. Wiersz mnie zatrzymał, autentyczność stanu emocjonalnego w takim obnażeniu przekonuje mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GrumpyElf dziękuję za komentarz.

Jeśli chodzi i inwersję, stosuję ją tak jak czuję i w tym wypadku tak mi odpowiadało :) co do poczciwość godności, to celowo użyte jest słowo, z pewną dozą refleksji i żalu. Czasem lepiej byłoby najpierw wysłuchać dobrej interpretacji, mam wrażenie, że wyjaśniłaby niejasności ;) ale mogę zapewnić, że każdy wyraz jest świadomie wykorzystany.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...