Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

dajo - "Mówi mi"


dajo78

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

@dajo78 przykro mi, trudno tekst wychwycić - mikrofon zebrał przede wszystkim gitarę. Przyjemna melodia, podoba mi się aranż - prosty a z klimatem. Krótki i przyciągający uwagę refren na duży plus. Fajnie trzymasz rytm! Natomiast słów nie zrozumiałem na tyle, by móc cokolwiek konstruktywnego powiedzieć.

 

Możesz pomyśleć o nagraniu ścieżek osobno w jakimś Audacity. I fajną praktyką jest wklejanie tekstu w opisie na YT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deszczu szum

Wichru krzyk

Oczu blask

Serca rytm

Pasji żar

Dotyk Twoich rąk

Studni dno

Lęku kres

 

Wszystko to mówi mi

Jak żyć

 

Monet garść

Zdrady smak

Morza brzeg

Wina czar

Wspomnień żal

Słodkiej wiary łyk

Marzeń moc

Świtu blask

 

Wszystko to mówi mi

Jak żyć

Wszystko to dajesz mi

Co dnia

 

Mówi mi

 

 

 

 

Jakoś tak wolę na 100 wę nagrać całość niż kleić w jakimś progsie i zszywać jak Frankensteina ;) Choć efekt pewnie byłby lepszy... To w sumie takie robocze nagranie z partyzanta...

Edytowane przez dajo78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dajo78

Rozumiem Cię świetnie, takie żywe nagrania mają wielki urok. Z drugiej strony, żyjemy w świecie w którym jest nadmiar twórców i deficyt odbiorców. Osobiście przyjmuję taką zasadę, że skoro ktoś poświęca kilka minut z życia by mnie posłuchać, zadbam by to co mam do przekazania dotarło do niego możliwie bez przeszkód. Zwłaszcza, że często proste i szybkie zmiany mogą zrobić odczuwalną różnicę. U Ciebie pewnie by nawet wystarczyło inne umiejscowienie mikrofonu?

 

Co do piosenki (bo przecież nie jesteśmy tu by rozmawiać o produkcji muzyki:D) - ładna, refleksyjna. Aranż i melodia mają klimat, udało Ci się oszczędnymi środkami zbudować nastój. Powtórzę - podoba mi się refren i ta dłuższa pauza - przyciąga uwagę. Piosenki-wymienianki (jak: "sto gorących słów...") potrafią być dość monotonne, Tobie dzięki krótkiej frazie udało się tego uniknąć. Słyszę w tym bardziej refleksyjnego rocka niż rozmemłaną poezję śpiewaną, ale to zdecydowanie nie zarzut.

 

Kibicuję i czekam na kolejną piosenkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto nagrać tę piosenkę korzystając z oddzielnych ścieżek.

Gdyby ukazała się w dobrej jakości to na pewno słuchałbym jej co raz dla przyjemności. Tekst jest dość prosty ale tym samym bardzo pasuje do tego lekkiego klimatu. 

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

trzymam za słowo i zostawiam wolne miejsce na playliście. :)

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...