Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Gdzie jest Miłosz


error_erros

Rekomendowane odpowiedzi

@morydz Miłosz zdaje się być jakąś tajemnicą zawisłą między dwojgiem ludzi. Najbardziej oczywiste skojarzenie: Miłosz-miłość. Dla mnie nie potrzeba tu skojarzenia z Miłoszem-poetą. 

 

Zdaje się, że muszę zmienić swoje nastawienie - nie dzielić poezji na białą i rymowaną, a na dobrą i złą - czyli podoba się lub wypad :D

 

I te "gasnące blizny"...! Niby prosto, ale niezwykle uroczo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Mnie byłoby megaprzyjemnie! Tylko że wiersz wcale nie jest o Cz. Miłoszu ;>

Doskonale wiem, że można, przecież Cię czytam ;P

Skojarzenia z Miłoszem-poetą są nieuniknione, wiem o tym. Jednak, jak słusznie zauważasz, Miłosz w tym wierszu to po prostu spersonifikowana miłość ;>

Może z tym "wypadem" to zbyt radykalne podejście, ale na pewno nie warto obojgu dawać szansę. Wszak zarówno wiersz wymowany, jak i biały czy wolny, można napisać dobrze albo źle.

Dziękuję!

A to niespodzianka. Siemanko! :D

Dziękówa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@morydz Podoba mi się jak użyłeś w wierszu Miłosza. Udowodniono, że stan chemicznego uniesienia w zakochaniu trwa do 2 lat, potem mózg schodzi z wysokich obrotów produkcji wszystkich upajających substancji. Miłosz - jednostka zakochania, okres ważności max 2 lata. Miłości daję więcej ;) Świetny wiersz, ech. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Miłosz jako jednostka do mierzenia poziomu miłości - to jest tak dziwne, że aż fascynujące xD No i przy rozwodzie byłby konkret - panie sędzio, powodem rozwodu jest spadek poziomu miłości do jednej piątej Miłosza na senunkdę

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Skoro świetny, to proszę się cieszyć, a nie jakieś posapywania mi tu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...