Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Pożegnanie z ziemskim niebem


Leszczym

Rekomendowane odpowiedzi

 

Powiedziałem i uczyniłem (wszystko) to ja literat

zupełnie wcale i w ogóle nie żałuję

że za powyższe słowa myśli i czyny

nie pójdę wprost na wyrost do ziemskiego nieba.

 

Warszawa – Stegny, 10.08.2022r.

 

Inspiracja: Thor: Miłość i grom

Edytowane przez Leszczym (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek_K Kurczę jeszcze nie wiem 5 godzin temu uważałem, że to denny film. Serio. Denny film ze świetną Natalie Portman i Russelem Crowe. Ale wiesz co, po tej bajce coś zostaje. Jest tam jednak jakaś metafora. Podobają mi się filmy, gdzie aktorzy przenoszą swój świat osobisty do filmu. I chyba tak jest właśnie z Russelem Crowe, który gra Zeusa. Na pewno da się w tym filmie coś znaleźć, ale ostrzegam, że to raczej ten z nienajlepszych filmów. No ale ja od dawna uwielbiam Hollywood i inaczej (z dużą akceptacją) patrzę na te filmy, nawet te z generalnie gorszych. Ja w ogóle przynajmniej ostatnio myślę podobnymi kategoriami. Szczerze mówiąc nawet nie wiem skąd się to wzięło, chyba z uczciwości w podchodzeniu do tej sztuki filmowej i z doświadczenia z obcowaniem z nią. Ktoś kiedyś nie ważne kto zresztą mnie nawet (niepojęte!!!) posądzał o konszachty, jak rozumiem tajne i ukryte, z kimś z Hollywood (jak rozumiem zresztą bardzo wpływowym), co jest dla mnie - na moje postrzeganie i moje intencje, czymś tak dalece niebywałym, że szkoda gadać. I nawet zagrali w filmie jeden z moich ulubionych kawałków muzycznych, w co aż nie mogłem uwierzyć. Zresztą kawałek, który wrzucałem bardzo niedawno na niniejszym forum. I chyba jedno już wiem, że ten świat pisze niesamowite i nieprawdopodobne scenariusze :))  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym

że za powyższe słowa myśli i czyny

nie pójdę wprost na wyrost do ziemskiego nieba

 

tam wybaczają

z miłości...

zobaczysz, że niebo

przyjdzie samo do Ciebie

 

więc nie mów "żegnaj"

i nie rezygnuj

lepiej mieć to niebo w oddali

niż w nic

 

 

;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cor-et-anima Ten tekst ma kilka znaczeń. Nie obraź się, ale przynajmniej jednego (mojego prywatnego) kontekstu możesz nie rozumieć ;)) Jednym z moich znaczeń - autorskich jest pojęcie ziemskiego nieba czyli nieba w naszym uproszczonym rozumieniu. Ja całkiem niekiedy wierzę w niebo, ale w to najprościej ujmując umykające naszemu człowieczemu rozumieniu. I w takim niebie nawet siebie widzę czasami, a czasem i w to bardzo wątpię ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym domyślam się, że jest to alegoria, stworzona dla potrzeb wewnętrznych :)

skomentowałam ogólnie i też alegorycznie

czytelnik interpretuje tekst po swojemu, w zależności od nastawienia w danej chwili

i bardzo często "ksobnie"

(no cóż, podobno nie ma ludzi całkiem normalnych, a objawy wytwórcze w postaci urojeń ksobnych - w tych czasach - coraz częstsze...)

tu akurat "ksobnie" nie było,

ale dla wewnętrznych potrzeb  :)

 

pozdrawiam! :)))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym"mam nadzieję, że tekst nie jest wytwórczy" ;))

 

:)))   

nie  :)

tekst zdecydowanie nie-wytwórczy i też nie wzbudza podejrzeń, by jego autor był "wytwórczy". 

Dziękuję za życzenia:)!

Wystarczy mi moje niebo w duszy.

Czasem takie niebo trzeba po prostu samemu sobie stworzyć, a potem pielęgnować :).

Mam nadzieję, że Twoje niebo, otworzy się szybciej, niż myślisz i będzie takie, jakie je sobie wyobraziłeś.

Dobranoc! :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...