Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Plaża w oknie


Amber

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

A tak przy okazji, pani Magdo, ręce mi już opadają prowadzić dyskusję na temat filozofii u pani Iwony, zadam pani pytanie dotyczące filmów Krzysztofa Kieślowskiego - trylogii: "Niebieski", "Biały" i "Czerwony" - czego dotyczą te kolory?

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o filmy, to: oglądam tylko i wyłącznie na adapter.pl z polskimi napisami, jasne: na prawym - górnym rogu otrzymuję propozycje od TVP, RAKUTEN TV i CDA - natychmiast usuwam - filmów i seriali - ci właściciele wiedzą, iż jestem osobą niesłyszącą i celowo to robią - złośliwie - proponują mi do obejrzenia filmy i seriale płatne lub z reklamami - bez napisów, to nic innego jak nadprogowa psychomanipulacja - ogłupianie i wyciąganie kasy, także: brak szacunku...

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amber

 

Bardzo dobrze, pani Magdo, niektórzy musieliby iść na studia, aby to pojąć... Ręce opadają...

 

Łukasz Jasiński 

 

@Amber

 

Konstytucja

 

Powiewa flaga w kolorach trzech:

to biel i czerwień i powstańców - fiolet

i zamach stanu to nie był grzech,

 

piastowski bielik - drapieżny ptak,

Michał Archanioł: kościotrup - epolet

i jeszcze pogoń - zwycięstwa znak,

 

tak mocno grzeje kolejny maj:

to biel i czerwień i powstańców - fiolet,

zjednoczonego królestwa raj...

 

Łukasz Jasiński (maj 2024)

 

Biel to czystość, czerwień - wolność, a fiolet: bogactwo - ostatni kolor nawiązywał do wojsk Konfederacji Barskiej i Kawalerii Narodowej, tradycję kontynuowali Żołnierze Insurekcji Kościuszkowskiej, Legionów Polskich, Powstania Listopadowego i Styczniowego, gdyby nie Trzy Rozbiory, to: mielibyśmy trzeci byt państwowy - po Księstwie i Królestwie Polskim, Rzeczypospolitej Dwojga Narodów - Zjednoczone Królestwo Rzeczypospolitej Polskiej i potrójne barwy z herbem w środku.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amber

 

Jeśli chodzi o ADAPTER, to: jest to portal dla osób niepełnosprawnych - niewidomych i niesłyszących, trzeba wstąpić najpierw do Klubu Adaptera - wysłać dowód osobisty w celu weryfikacji, jeśli chodzi o mnie: wysłałem dożywotnią legitymację rencisty i mam wszystko za darmo - nie wszystkie podmioty na wolnym rynku i systemowe (państwowe i samorządowe) - respektują ustawę sejmową o Karcie Praw Osób Niepełnosprawnych, a o czarnej mafii - kościele - to już w ogóle nie wspominając...

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...