Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Dylematy


Rekomendowane odpowiedzi

Powtarzalność poradzeń jest doprawdy sztuką

z sukcesami mierzą się z nią po rycersku

chyba tylko ci co dobrze walczyć umieją

czym przeniknęli zapewne za młodu

naśladują dziecinnie zapamiętane rozwiązania

 

Warszawa – Stegny, 21.07.2022r.

 

 

 

Edytowane przez Leszczym (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym Wiesz, dawno już nie zatrzymałem się, jak teraz tutaj przed Twoim wierszem. Mam bardzo dużo wątpliwości, jak również jestem pod wrażeniem. Roztroiłeś moje czucie na wiele części. Bardzo jestem ciekaw, co chciałbyś opowiedzeć mnie - staremu pijakowi, byle jakiemu poecie, kierowcy ciężarówki --- na temat swojej inwencji pod postacią słowa poradzeń. Oczywiście, deklinacyjnie, D. poradzeń i mamy jasność. Jasność poniekąd wynikającą z formy. Jednak zabawa dopiero przybiera postać. Skoro, aż tak pozwoliłeś sobie na konfigurację - poniekąd poprawną - z drugiej strony powstaje nowa okoliczność -- semantycznie słowotwórcza - poradzeń w znaczeniu poradziłem -- poradziłem sobie. i tutaj następny wątek i rąbek przed nami. Na swój sposób są to fikołki. Jednak nie do końca. Ciekawe, na ile świadomie igrasz, na ile przypadkiem. Pal licho. Oczywiście Elektryczne Gitary są ponad tym wszystkim. To klasyk i mistrzostwo lidera. Twoja tutaj poezja wychodzi ponad coś, czego ja teraz nie rozumiem. Jest tutaj - albo geniusz - albo blichtr - albo niechlujstwo- albo chuj wie - albo jeszcze coś, czego nie sposób określić. Nie zrozum mnie źle. Pozdr.

Edytowane przez dach (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dach ach wiadomość mi się nie zapisała. Po pierwsze jesteś dobrym poetą, a to że jeżdzisz ciężarówką po świecie to bardzo imponująca sprawa. Ten tekst najbliższy jest niedbalstwu jednak. Jest strofą dłuższego tekstu, który wydał mi się zupełnie nijaki i kliszowaty. Mówiąc o poradzeniach miałem na myśli wykonywanie zadań, radzenie sobie z trudnościami. Ale to może też być dawanie rad i też pasuje i współgra z tekstem piosenki. Po czasie dostrzegam wieloznaczność sformułowania dziecinnie zapamiętane. Moją intencją było napisanie, że zapamiętane w dzieciństwie, a więc ważne (pozwoliłem sobie na pewną niegramatyczność). Ale można spojrzeć tak, że źle bo dziecinnie zapamiętujemy sytuacje z dzieciństwa i walczymy i choć po rycersku to niepotrzebnie. Całkiem niegłupia diagnoza ;)) Słowem galimatias przy rzeczywiście absolutnie genialnej piosence, którą udało mi się przypomnieć :)) Inna sprawa, że często igram z gramatyką i robię to raczej świadomie. Ale tutaj chyba mnie poniosło ;))) Ech 2 raz napisałem to wyjaśnienie ;)

Edytowane przez Leszczym (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...