Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

W tramwaju


samm

Rekomendowane odpowiedzi

Limeryk przyciąga już samym tytułem, chyba dzięki sile nośnej sztuki A Streetcar Named Desire (Tramwaj zwany pożądaniem) T.Wiliiamsa.

 

Trochę mnie gryzie połączenie: będąc... nie mogąc, ale może tak właśnie ma gryźć. Poza tym to całkiem zabawna historia, nie mająca oczywiście nic wspólnego z rzeczywistością, no ale limeryki to nie sprawozdanie z meczu.

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Dziś może już mniej, ale drzewiej tak było, że ktoś z mniejszej miejscowości czuł duży respekt w stosunku do mieszkańców dużych miast, traktując ich wręcz jako lepszych; stąd zamierzona w limeryku nadmiarowa grzeczność. Świetnie wyczułaś ten klimat.

Dziękuję i ściskam Elfiku :)

 

Jeśli Miś pomylił ule,

peel poczuł niezłe bóle.

 

Dzięki Klipie za wspólną, dobrą zabawę :)

 

Co wygrzebał, to wygrzebał,

jeszcze zanim się wyglebał.

 

Dziękuję Rolo i trzymaj się :)

 

Nic tak nie zbliża par nawzajem,

jak jazda warszawskim tramwajem.

Słuszna uwaga Kapi, bo to niezamierzony "gryzak". To ułomność mojego warsztatu, o której zapominam, żyjąc co roku przez kilka miesięcy w klimacie obcego języka. Oczywiście, każdy może sobie wstawić zamiast będąc raz - turysta, przechodzień czy dowolnie inne, pasujące słowo.

Bardzo dziękuję Kapi, za rzeczowe komentarze i serdecznie pozdrawiam :)

 

Mnie już znowu woła wielki świat, więc korzystając z tej sposobności, chciałbym Wam gorąco podziękować za wizyty pod moimi absurdałkami oraz wszystkie merytoryczne, miłe i zabawne wpisy. Wszystkim Forumowiczom, życzę dalszej dobrej lub lepszej zabawy i sprzyjającej weny. Będę poza Zieleniakiem przez ponad pół roku, zatem do poczytania w 2023, jeśli los pozwoli.

Jeszcze raz - serdeczności i uśmiechy dla wszystkich :)

s

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...