Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Amber No niestety :// A jak dodamy do tego okoliczność, że 99 % książek tutaj przepada w tym bezmiarze annałów literatury, co w ogóle nie musi być związane z poziomem artystycznym, literackim i każdym innym książki i autora no to mamy takie porwanie się z motyką na słońce :)))) Najlepiej się porywają na mój ogląd Ci, którzy po prostu nie mają innego wyjścia ;)))) Tak to już jest w tych realiach :)))) Nie masz innego wyjścia to kolokwialnie mówiąc gryziesz parkiet :)
    • ile ludzi tyle marzeń cieni snów nadziei ile grobów tyle żalu smutnych twarzy  ile drzewo liści ma tyle próśb o lepsze ile tęcz motyli tyle miłych chwil  ile kłamstw posiano tyle będzie grzechu ile gwiazd na niebie tyle  jest problemów  ile łez płynęło w życiu tego nikt nie zliczy ile jest miłości w nas tylko ona wie
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Witam - cieszy mnie że poruszyło -                                                                         Pzdr.serdecznie. Witaj - tak wyszło  - twarz to kalendarz życia -                                                                                         Pzdr. Witam - cieszy  mnie we dobrze - dzięki -                                                                               Pzdr.serdecznie.
    • @Poezja to życie … czyżby tzw. pułapka pamięci?
    • … samą już poezją są wyliczane tutaj  urocze naczyńka, czy  bogactwo zapachów.  Do Apteki podobnej do opisywanej,( z ogromnymi drewnianymi regałami)  mieszczącej się  u zbiegu Grodzkiej i Franciszkańskiej , zaglądałam  w czasach studenckich, ale tylko w razie konieczności , bo o ile dziś  w tych przybytkach są też poprawiacze urody i pieluchy dla dziecka, o tyle w tamtych ( moich młodych ), apteka już  samym zapachem  spisywała  testament

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

       powodując  gwałtowne uderzenia fantazji i hipochondrii ,ha, ha ale cóż - przywilejem  młodości jest , aby choroby omijać  łukiem…   Klimaks, ma też drugą stronę, którą staram się dostrzegać,  bo po niemiecku die Wechseljahre - są nazwą obiecującą, nie stygmatyzującą, otwierającą na nowe, nieznane dotąd perspektywy ( tylko czemu cholera, w stanie permanentnej bezsenności ;)).   Pośród znajomych Pań, zauważam w tym wieku  trend do lepszego zbilansowania dotychczasowych wyborów; podejmowania odważnych decyzji - dostrzegam siłę , mądrość i aktywność  kobiet dojrzałych, gotowość do udzielania wzajemnego wsparcia- podczas gdy faceci miotają się z kryzysem wieku średniego, nie tylko łysieją , ale i nudzą ( również się ) zawieszeni między własnym egocentryzmem , megalomanią  a potrzebą  wzbudzania ( choćby sztucznych) zachwytów…to IM ten Paracelsus jest bardziej potrzebny ;)), pozdrawiam miło  
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...