Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Limeryk satanistyczny


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@error_erros jestem ogólnie z tych jednak wierzących. Wierzących trochę na swój sposób. Ale nawet mnie naprawdę rażą pewne nie wiem jak nazwać "kościelne" zachowania. W kwestii wiary zauważyłem pewną oczywistą prawidłowość - spojrzenie na sprawy religijne zmienia się. Temat odwrócenia nie jest mi obcy. Bywało, że sam uważałem się za w ten czy inny sposób odwróconego. Kiedyś na sam fakt usilnego i nie wiem natarczywego i namiętnego pisania tekstów nieprawniczych przeze mnie patrzyłem w ten właśnie sposób. Ciężko się z tym czułem, a jeden z pierwszych pomysłów że tak powiem moich artystycznych dotyczył właśnie odwrócenia. Temat ten jest na wskroś religijny w moim odczuciu. Ciekawa rzecz, że w tych rozważaniach, o czym bez żadnej żenady mówię tu i tam przyszedł mi z pomocą Marek Hłasko. Otóż podobno on uważał, że z nim jest wszystko w porządku, ale otaczają go właśnie odwróceni ludzie. Zupełnie nie patrzę na Twój limeryk przez pryzmat satanizmu. Kiedyś, we własnej książce napisałem, którą polecałem na tym forum, że wierzący i niewierzący mogą grać w jednej drużynie:)) Nie mam żadnych wątpliwości, że uczucia niereligijne są również uczuciami i że powinno się je przynajmniej szanować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@error_errosHej!

Przede wszystkim napiszę, udany i utkany w kontrowersję limeryk.

 

Od siebie: to co jest na górze jest takie samo co na dole

Od dłuższego czasu zastanawiam się -  nie uczestniczę w tym  bajzlu -  czy przypadkiem nie narodziła się klinika wiary...

Jej szukanie jest kluczem. Kto ją odnajdzie, poczuje szczęście.

 

Pozdrowionka!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...