Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

akt drugi


Rekomendowane odpowiedzi

jedząc teatr 
jesteś w stanie uratować świat?


nie jedząc mięsa jesteś w stanie
uratować choć jednego widza?

 

pies wrócił po nocy
z poszarpanym pyskiem


odciągnęłam skórę zobaczyłam
twarz

 

moja 

mateńko kochana 

co ty gadasz córeńko twoja
moja


210610


 

Edytowane przez w kropki bordo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@w kropki bordo Fajne. Skłania do przemyśleń. Moim zdaniem wiersz przeciwstawia kogoś kto jest wegetarianinem na pokaz, teatralnie, wobec kogoś kto realnie opiekuje się psiną, która właśnie biedna wróciła pogryziona. Wiersz sugeruje, że ta druga osoba robi o wiele więcej dla zwierząt niż ta pierwsza, a jadanie sojowych burgerów jest o kant stołu potłuc.

 

Z taką tezą zgadzam się i nie zgadzam. Fakt lepiej po cichu opiekować się czworonogiem, niż dla szpanu nie jeść szynki.

 

Ale, po pierwsze znam wegetarian, którzy to łączą i w domu mają małe zoo a ich facebook to tablica ogłoszeniowa wszystkich schronisk w okolicy.

 

Po drugie - wegetarianizm, choć sam nie praktykuje, naprawdę pomaga. Badania mówią że im więcej ludzi na niego przechodzi tym bardziej zmniejsza się ubój wołowiny. Nie mówiąc o tym, że taki sposób żywienia jest pożyteczny w czasie gdy katastrofa klimatyczna zbliża się coraz bardziej.

 

Więc tak - zgadzam się że wegetarianin może mieć ego wielkości sterowca Hindeburg, bo "jak to on nie pomaga zwierzętom", ale jednak jeśli się trzyma swojej diety, to według mnie robi dobrą robotę.

 

Fajnie, że wsadzasz kij w mrowisko i nakłaniasz do refleksji :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...