Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Kartka z pamiętnika


grzegorz-kot67@o2.pl

Rekomendowane odpowiedzi

@[email protected] Wiesz najlepiej, to kwestia wyczucia. Dla satysfakcji się ich nie pisze, ale często nie dla innych oczu. To taka rozmowa z samym sobą, pogłębienie ważnych zdarzeń, własne lustro. Niekiedy jedyną intencją jest sam akt spisania. Mój pamiętnik to takie listy, bolałoby mnie gdyby ktoś czytał. Choć umiem sobie wyobrazić parę osób, z którymi umiałabym się tym podzielić - z własnej woli. Nie w tym rzecz, Grzesiu. Wiersz jest nastrojowy, estetyczny, wehikuł wspomnień. Tak, cieszę się, że jestem kobietą :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GrumpyElf Wiesz jest dużo drukowanych i podziwianych pamiętników chociażby Paska, Białoszewskiego - to jest część naszej narodowej kultury piśmienniczej, lirycznej i nie wydaje mi się aby ktokolwiek z nich zastrzegł sobie prawo wyłączności. Zbyt jednostronnie do tego podchodzisz.

Kłaniam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GrumpyElf Zbyt dużą wagę przywiązujesz do zwrotu "twojemu wspomnieniu" jakbyś nie była poetką, tylko komentatorką. Otwórz się na dowolność, nie znoszę jak mi się przykleja plasterki na czole.
 

Miłej środy, jutro będzie nowy dzień.

@Max Powiedz Max a co Cię w tych słowach ciekawi? Jak każde inne słowo użyte tu i tam w wierszu.


Trzymaj się zdrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@[email protected] Poetka czy komentator to dopiero łatki. Jestem przede wszystkim sobą i w zgodzie z sobą dzielę się myślami, z poszanowaniem czyichś treści. Taka intencja mi zawsze przyświeca. Będę teraz pod Twoimi wierszami chodzić na paluszkach. U mnie minęła północ. Miłego dnia, Grzegorzu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Annuszka Aniu czytając wiersze tu i tam, dziwię się jak łatwo wychodzą spod pióra, może jestem mniej zdolny i muszę mieć więcej czasu, ale to tylko połowa prawdy. Dziękuje za mile słowa.


Miłego dnia.

@corival Cori nie spychaj mnie na dno bo i tak jestem niego bliski ha ha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@[email protected] Na pewno nie jesteś mniej zdolny, za to  starasz się pisać najlepiej jak potrafisz, a to wielka zaleta. Do tego wybierasz formę wierszy wymagającą większego nakładu pracy, np wiersz z rymami a-bb-a to nie taka prosta sprawa, tym bardziej że dbasz o to, by rymy były nie z tych najprostszych, prawdziwe bogactwo w Twojej poezji, to się ceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...