Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@siachna Gorzki wiersz, ale dzięki temu bardzo szczery. Jest świadectwem pogodzenia się z losem, ale nie bezradności wobec niego - raczej siły. Tak to widzę.

Opublikowano

@Gosława taka samotna, że kocham ludzi i dobrych chcę mieć zawsze przy sobie. Ale jeśli chodzi o związki, to tylko jeden jest dla mnie ważny i wartościowy. I jeśli nic z tego nie wyjdzie, to nigdy więcej nic. Kiedyś myślałam, że nie będę chciała być sama. Teraz już wiem, że Jego nie zastąpi nikt.

@Stracony dziękuję

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

ale prawda, że czuć tu pozytywny wiatr? W moim odczuciu jest tu pewna doza ulgi, że samotność może być dobra, żadnych związków na siłę, żadnych relacji byle nie być sama. Mam dookoła dobrych ludzi, którzy sprawiają, że czuje wsparcie i pomoc zawsze, kiedy potrzebuję. A miłość życia jeśli się uda, to będę szczęśliwa, a jeśli nie... to bedzie mi wystarczyć to co mam i będzie dawać mi to szczęście.

@error_erros wg mnie słodko-gorzki, poniosę karę za swoje błędy, ale będę się cieszyć tym, co mam. I nic nowego na siłę szukać nie będę.

@Marek.zak1 faceci niech spadają. Mam już miłość życia, jeśli to się nie uda, to reszta nie istnieje.

Opublikowano (edytowane)

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Jak to mówił mądry chińczyk

"Nigdy Nie mów sobie nigdy"

Po co masz odbierać szansę 

życie zaakceptuj całe 

i wyciągaj dobre wnioski 

z okazanej ci miłości 

 

Kiedy jednak się nie uda 

Zamiast mówi koniec dupa 

I zamykać w ciemnym kącie 

Gdzie cieplutko i wygodnie

Lepiej znowu się otworzyć 

I żyć

wypełniając szczęściem siebie 

A nie wpędzać się w depreche

 

Edytowane przez Marcin Krzysica (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

@siachna  samotność jako pokuta zupełnie mi nie pasuje ;) Ale samotność, jako swoista wolność wypływająca z dojrzałości już tak ;) Tylko tutaj nasuwa się pytanie - czy nie dając siebie innej osobie, tak naprawdę nie jesteśmy egoistami...? No właśnie.

Opublikowano

@_Marianna_ jestem studnią moich dobrych ludzi i to jest spełnienie moich marzeń. Zaufanie i zwierzenia. Życzeń spełniać nie umiem. Więc złota rybka nie mogę być.

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Dziękuję za komentarz i zainteresowanie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Migrena Za poetyczne inwektywy bardzo dziękuję. Wiele o Tobie świadczą.   Tę pierwszą wyliczankę powyżej skopiowałeś z internetu i sprzedajesz jako własny tekst.   Zawsze się coś buduje, można więc sobie wymieniać i listę robić. Nie Gierek to budował, tylko Polacy.   A konkrety to właśnie to  „ukryte bezrobocie”   Płace rosły, ale inflacja jeszcze bardziej. Dlatego doszło do rozruchów w czerwcu 1976 a następnie do brutalnej pacyfikacji demonstrantów.   Trochę później powstała Solidarność i dalsze strajki, które w końcu doprowadziły do upadku Gierka.   Jeżeli było wtedy tak pięknie, to dlaczego doszło do tych wszystkich wydarzeń? Wiele by tutaj można jeszcze wyliczać ale to do Ciebie i tak nie dotrze. Kończę więc na tym. Pozdrawiam  
    • @Wędrowiec.1984 uwielbiam Twoje wiersze, są nie do podrobienia. Jesteś dla mnie wyjątkowym poetą a na tym portalu, śmiem twierdzić,  że równych sobie nie masz.    Serdecznosci Grzegorzu! 
    • @lena2_ najpiękniejsza modlitwa w poezji 🩵
    • @KOBIETA   piękno ma na imię Dominika.
    • @Rafael Marius... to są już dwie..:) dzięki. @andrew... czułe spojrzenie od wybudzonych myśli, to jest to.. :)  

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      @huzarc... tak, po trosze i taki i taki... :) dziękuję za te słowa.    Panowie.. dziękuję i pozdrawiam.           @Berenika97... dobrze, gdy emocje znajdują ujście w czymś dla oka i ducha, choćby malowanie. To, co tak ładnie opisałaś jak najbardziej pasuje do treści. Dziękuję Ci za ten ciekawy komentarz. "Śnienie" z założenia miało być czymś krótkim, ale z lżejszym i takim zakończeniem, bym mogła 'postawić' pytanie do Czytelnika - o ramkę... :)     Gdy czytamy treści wrzucanych wierszy, to dosyć często aż się skóra 'dreszczy'... dlatego to, jw. Kończmy sprawy zaczęte, żeby nie pozostały niedokończone. Dzięki.    
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...