Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Po kropelce... po literce


grzegorz-kot67@o2.pl

Rekomendowane odpowiedzi

@Leszczym Przypominasz mi słynne powiedzenie, "jestem za a nawet przeciw" - to chyba Bolek. Sprawa nie jest prosta w ocenie, dlatego nie dziwię się dwuznaczności twojej opinii. Przypomina mi się słynny cytat Broniewskiego - "Broniewski jestem. Polak, katolik, alkoholik." Szczerość do granic absurdu. Podobnie Wiliam Faulkner - "Cywilizacja zaczyna się od destylacji" - jacy my społeczność światowa jesteśmy mali.

Trzymaj się zdrowo i bezalkoholowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nefretete Dobra! Grzegorz.

Triada powoduje, że w tym " tre " jednej uwertury, powstają wiersze, z abstrakcją i z artyzmem.

Zastanawia mnie jedno; czy nie jest tak, że człowiek upity ( cudzysłowiowo )  jest bardziej skłonny, do otwarcia się przed wyżem . Na  trzeźwo - różnie może to wyglądać -  atakuje wena, z takim impetem, że ciężko ogarnąć myśli jednym łukiem. Strzały strzelają z mózgu, na wszystkie strony. I jak tu się nie pogubić? To tylko przykład!

Osobiście lubię piwo; bo związek  huniny i puniny, wpływa bardzo pozytywnie na funkcjonowanie człowieka.

 

I jeszcze to. Jak to ztłamcić?

Edytowane przez Nefretete (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@[email protected] Coś na zasadzie ( nie pamiętam dobrze tego cytatu):

/ jak kocha się naprawdę,o nagrody się nie dba  / 

Zgadzam się natomiast z cytatem, który zapodałeś. Wszystko zależy od tego, jaki alkohol; bo w moim przypadku nie wchodzi w rachubę ciężki kaliber (ponoć tzw). Zdrowie trza pielęgnować.

Pozdrówki ślę!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@[email protected] Zamigotał mi w głowie straszliwy wniosek, kiedy tak czytałam Twój komentarz... jeśli chcesz wiele osiągnąć, musisz dużo pić ;) Ni jak nie zgadza się to z obserwacją życia, więc dam sobie spokój :)

Może wreszcie ... burza u mnie już była. Czas najwyższy... Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...