Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Czy się spodoba?


Rekomendowane odpowiedzi

@Franek K Odkąd Antoni Rubinstein, największy ówczesny pianista, po przeczytaniu koncertu fortepianowego Czajkowskiego, poradził mu, żeby go wyrzucił do kosza,  wszelakie recenzje traktuję z dystansem. Takich opinii o największych dziełach, ze strony muzyków i krytyków było co niemiara zresztą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Franek K

@Marek.zak1

 

Masz rację. Dystans to podstawa. Ale najlepiej połączony z pokorą.

Równocześnie wydaje mi się, że większość ludzi ktoś musi powiedzieć, że coś jest dobre i trzeba jeszcze do tego setek potwierdzeń. Ja miałem np. taką sytuację, że znalazłem jakiegoś dziwnego owada, którego wcześniej nie widziałem. Zrobiłem zdjęcie i wysłałem do znajomego entomologa. On odpisał, że to gatunek inwazyjny - niejaki wtyk amerykański, ale że w Krakowie go nie ma, bo nikt go nie opisał. Czyli co? Jak jest u mnie na korytarzu i na zdjęciu, to dalej go nie ma, bo go fachowiec nie stwierdził, nie opisał? Zaprosiłem go do siebie, ale się nie pojawił. Być może dalej w Krakowie nikt wtyka amerykańskiego (cóż za imperialistyczna nazwa:)) nie widział... Ha ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak ktoś znany i uznany, to musi byś dobry, a nieznany to.... Tutaj jeszcze z pamiętników Pavarottiego, który mówił tak: Najlepiej śpiewałem, jak mało kto mnie znał, a jak stałem się gwiazdą, śpiewałem już gorzej. Podziwiajcie młodych tenorów, bo jak staną się sławni, już tak dobrze śpiewać nie będą, bo nie te lata i się oszczędzają. 

Pozdrawiam wciąż zimowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...