Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

"PeeL"


Wiesław J.K.

Rekomendowane odpowiedzi

@Wieslaw_J._Korzeniowski Mam nadzieję, że moje wyjaśnienie wystarczy. Otóż:

 

 

Patrologia Latina (w skrócie PL) – zbiór pism 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 i innych autorów  piszących po , przygotowany przy współpracy z  przez  w latach 1844–1855, wraz z indeksami, które dodano w latach 1862–1865.

Jest ona pierwszą częścią projektu nazwanego Patrologiae Cursus Completus. Drugą część stanowi , obejmująca teksty greckie  i średniowieczne wraz z łacińskimi tłumaczeniami.

Patrologia Latina obejmuje dzieła  powstałe na przestrzeni ponad tysiąca lat, od  do , zebrane w 217 tomach. Tomy 1–73, od Tertuliana do  wyszły w latach 1844–1849, tomy 74–217, od Grzegorza Wielkiego do Innocentego III, w latach 1849–1855.

w latach 1844–1855, wraz z indeksami, które dodano w latach 1862–1865.

Jest ona pierwszą częścią projektu nazwanego Patrologiae Cursus Completus. Drugą część stanowi , obejmująca teksty greckie  i średniowieczne wraz z łacińskimi tłumaczeniami.

Patrologia Latina obejmuje dzieła  powstałe na przestrzeni ponad tysiąca lat, od  do , zebrane w 217 tomach. Tomy 1–73, od Tertuliana do  wyszły w latach 1844–1849, tomy 74–217, od Grzegorza Wielkiego do Innocentego III, w latach 1849–1855.

 

Przypisy:

1. Patrologia - zbiór pism łacińskich

2. Jest ona pierwszą częścią projektu ( Patrologiae Cursus Completus)

3.  , teksty greckie partystyczne wraz z łacińskim tłumaczeniami

4. Patrystyka – nauka zajmująca się twórczością i życiem Ojców Kościoła i pisarzy starochrześcijańskich oraz epoką, w której żyli. Patrystyka może być działem historii albo teologii. Jako nauka teologiczna jest ściśle powiązana z dogmatyką

 

Tak mnie uczono. Pozdrawiam J. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Justyno, dziękuję serdecznie. Wystarczy, ale nie całkowicie. Wiemy wszyscy co oznacza "peel" po angielsku, czy w polskiej poezji jest to nowy angielsko języczny "twór" określający podmiot liryczny w wierszu? Tak to odbieram!

Jeszcze raz pozdrawiam Cię serdecznie :-))))))    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...