Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Historia edycji

Należy zauważyć, że wersje starsze niż 60 dni są czyszczone i nie będą tu wyświetlane

Nie ma edycji historii do wyświetlenia lub ten wpis był edytowany przez moderatora.



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • A nie lepiej tak:   "Złowieszcze władztwo  w drapieżnych miastach - to nie historia i żadna fantazja  w mega skupiskach od człowieczona de-mo-kra-cja."   Łukasz Jasiński     
    • na moście co się dwoma końcami opiera o brzeg przeszły i przyszłe zamglone plenery pod którym strumień szumi ulica i przepaść znalazłem imion naszych wpisane litery   nie wiem gdzie teraz jesteś w jakim świecie żyjesz co minęło za nami – bezsprzecznie stracone dokąd los nas prowadzi – gdzie będziesz czy byłem ani co ma się ziścić z tych uczuć znajomych   ale wierzę w ich wyraz przysięgę przymierze w ten most dziwny ten strumień w ulicę i przepaść i w takich jak my sami których trzyma strzeże żelazna i niezłomna znaczeń tajemnica
    • @befana_di_campi   Natomiast herbem współczesnej Ukrainy jest tanga, a tanga była również herbem starożytnej Chazarii (turecki lud koczowniczy) - jedyny kraj na świecie, który przyjął judaizm jako religię państwową.   Łukasz Jasiński 
    • wróżę ze szczątków słów porozrzucanych jak okruchy chleba przy ławce w parku wiosna zieleni moje myśli kwitnie tysiącem marzeń i sprawia że ciepło wspomnień wylewa się tęczową strugą na dumne bzy i białe kasztany chciałbym umieć latać jak gołębie albo lepiej jeszcze być lekki jak twoje sny ukojony ciepłem twoich oczu przyjmuję noc jak starą baśń i rozpoczynam rankiem życie z radością wciąż na nowo a wiosna niewzruszona pachnąc obietnicą lata i maturami trwa  naokoło  
    • @violetta   Dziękuję    Łukasz Jasiński    @befana_di_campi   Oczywiście, że tak, za trzy dni będzie kolejna rocznica Konstytucji Trzeciego Maja - pierwszej w Europie ustawy zasadniczej i drugiej na świecie - po Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, gdyby nie rozbiory - Polska flaga miałaby trzeci kolor - fiolet (to wojskowo-rewolucyjny kolor), większość krajów słowiańskich posiada we własnych flagach - fiolet, już od samych Piastów mamy biało-czerwone barwy i bielika, natomiast: Rzeczpospolita Obojga Narodów miała trzy barwy - czerwony, biały i czerwony, po środku: herb - Orła Białego, Świętego Michała Archanioła i Pogoń, współczesne barwy po raz pierwszy zostały prawnie unormowane za Księstwa Warszawskiego.   Łukasz Jasiński 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...