Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

"Do żony"


Rekomendowane odpowiedzi

Słów pieszczot twoich cenię, ponad wszelką pieszczotę.

Duchową kocham miłość, nad ciała ten zmysł marny. 

Ozdabiasz każde słowo, błękitem i słońc blaskiem,

słowo każde w barwną, siedmio-cudną  tęczę. 

Stwórzmy z słów małżonków szczęśliwych ponad życie. 

Niech niebo będzie spójnią, 

Ziemia - uzupełnieniem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fregamo nieeee, niech nie ponosi. "Ziemia - uzupełnieniem" to jest właśnie ten dotyk, i wszystko co związane z bliskością. Ale wiem po 30 latach małżeństwa, że jeśli z żoną nie jesteś przyjacielem, nie masz z nią tematów, nie rozmawiacie otwarcie, nie "bawicie" się słowami. Jeśli nie ma romantyzmu i  "piękności rozmowy", to.... to.... sam intymna bliskość nie daje szczęścia,  prawdziwego szczęścia. Dlatego "ziemia jest uzupełnieniem" prawdziwej małżeńskiej przyjaźni. Ale to tylko moje odczucia i mojej żony. Jej się spodobał tekst, więc pomyślałem... innych też może pobudzić do cenienia rozmów z najbliższą osobą w życiu. 

@Kot na temat duchowej miłości.... Duchowa czyli(w moim zrozumieniu) to jest miłoś którą się czuje na 100%/ale nie zawsze można jej dotknąć. 30 lat małżeństwa, właśnie, wiem - czuję że nie tylko powab piękna zewnętrznego jest ważny, ale emocjonalna więź która łączy(duchowa). Czasami piękność twarzy, figury, znika po tym jak bliżej poznasz kogoś, bo słowa, i czyny poniżają ciebie. I to cię boli. Tak więc miłość duchowa, emocjonalna, szacunek wzajemny, to jak mówisz i co mowisz. To jest piękne, i dlatego po pracy jak najszybciej chcesz do domu. Bo tam cię kochają tam cię szanują. Tam sie czujesz najlepiej. Pozdrawiam. 

Edytowane przez DarEva (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...