Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

KORONAWIRUS - RIFE - pomówmy o tym


Polman

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

To jest przykład przeprowadzonych badań klinicznych skuteczności fal radiowych w terapii choroby Alzheimera. 

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

TEMT oznacza TRANSCRANIAL ELECTROMAGNETIC TREATMENT

                         PRZEZCZASZKOWE LECZENIE FALĄ ELEKTROMAGNETYCZNA

 

Poniżej istotny fragment o rezonansie wywołanym falą radiową:

 

Coraz więcej dowodów wskazuje, że dezagregacja oligomerów Aβ i p-tau przez TEMT zachodzi poprzez destabilizację stosunkowo słabych wiązań wodorowych między monomerami oligomeru poprzez interakcje dipol-dipol, wibracje i / lub zjawiska rezonansu. W związku z tym wykazano, że fale elektromagnetyczne / o częstotliwości radiowej w zakresie stosowanym w naszych badaniach powodują zmniejszenie oddziaływań dipol-dipol (straty dielektryczne), co prowadzi do zmniejszenia międzycząsteczkowych wiązań wodorowych. Rzeczywiście, agregaty Aβ i tau toksycznego białka β-arkusza mają wspólną polaryzację szkieletu, która jest stabilizowana poprzez „dwuelektronowe” interakcje wiązań wodorowych - szkielet, który wydaje się być selektywnie zakłócany przez fale o częstotliwości radiowej, które wykorzystaliśmy.

Edytowane przez Polman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze o perspektywach leczenia choroby Alzheimera:

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Tu widać jakie nadzieje daje rezonans wywołany falą radiową (falą elektromagnetyczną).

A o biorezonansie i covid-19 nadal ani słowa.

 

 

Edytowane przez Polman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

To widok na wyciąg Na Białym Krzyżu pomiędzy Szczyrkiem a Wisłą.

Jest początek weekendu.

Środek sezonu.

Pełno śniegu.

 I pusto...

Nie ma życia, radości, biznesu...

Jest beznadzieja...

 

 

 

Boicie się krzyczeć
Boicie się milczeć
Boicie się marzyć
Boicie się śnić
Boicie się myśleć
Boicie się oddychać
Boicie się działać
Boicie się żyć
Boicie się umierać
Boicie się nie bać

Wielki problem małych ludzi
Co pomyśli o was ktoś
Uciec szybko do swej klatki
Tak, by się nie wydało coś
Cicho oddychać, cicho żyć
Niech nie wiedzą o was nic
Paranoja, ciągły strach
Ktoś szpieguje, wsypią was
Wielki problem małych ludzi
Zdobyć dobre stanowisko
Zdobyć spokój, zdobyć krzesło
Stracić nic - to znaczy wszystko
Wygodne układy i pieniądze
O to drżycie dzień i noc
Paranoja, ciągły strach
Ktoś szpieguje? wsypią was
Przymykacie czasem oczy
Czasem zamykacie usta
Lepiej jest się nie wychylać
Kartoteka będzie pusta
Cicho oddychać, cicho żyć
Niech nie wiedzą o was nic
Strach w domy, strach w biurze
Spierdalajcie - tchórze

Boicie się słuchać
Boicie się mówić
Boicie się krzyczeć
Boicie się milczeć
Boicie się wierzyć
Boicie się nie ufać
Boicie się zachwycać
Boicie się narzekać
Boicie się myśleć
Boicie się marzyć
Boicie się niszczyć
Boicie się tworzyć
Boicie się buntować
Boicie się poddawać
Boicie się żyć
Boicie się umierać
Boicie się nie bać
Kiedy trzeba...

 

 

Edytowane przez Polman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeglądając moje lokalne gp24.pl przeżyłem szok.

To po przeczytaniu poniższego artykułu:

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

I to się dzieje w moim Słupsku!!!

 

To ze Słupska usłyszeliśmy te słowa:

 

Nasze rozwiązania zabijają koronawirusa (SARS-CoV-2) na całym świecie.

 

Wykorzystujemy najlepsze dostępne technologie odkażania na świecie czyniąc Twoje życie:

bezpieczniejsze,  czystsze, zdrowsze.

 

 

 

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

 

 

Edytowane przez Polman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dr n. med. Marek Derkacz, MBA

FRAGMENTY ARTYKUŁU:

 

„Gdyby światowej sławy badacze i odkrywcy nowych terapii antywirusowych słuchali niewłaściwych rad, nie mielibyśmy większości leków, które obecnie stosuje się w leczeniu wielu chorób wywołanych przez wirusy.

To właśnie dzięki wnikliwym obserwacjom, niekiedy czystemu przypadkowi, szczęściu, ale przede wszystkim dzięki odważnym decyzjom, wiele niegdyś groźnych i śmiertelnych chorób wirusowych udaje się utrzymywać pod kontrolą. Zaś osoby będące nosicielami groźnych wirusów, które kiedyś z powodu infekcji skazane były na pewną śmierć w ciągu kilkunastu miesięcy, obecnie, jeśli są prawidłowo leczone mogą żyć niemal tak samo długo, jak osoby zdrowe.

Straszenie, które ma ostatnio miejsce, że lek, który może być jakąś szansą w leczeniu COVID-19 może powodować groźne mutacje w genomie wirusa SARS CoV2 niepoparte jest kompletnie żadnymi badaniami, bo nikt takich, przynajmniej oficjalnie nie prowadzi.

Równie dobrze uprawnione jest twierdzenie, że inne leki, którymi próbujemy leczyć chorych na COVID-19 z różną skutecznością, czy choćby stosowane obecnie szczepionki - mogą również powodować, że wirus będzie ulegał groźnym mutacjom.”

„W artykule, który niebawem zostanie opublikowany, autorzy z Uniwersytetu w Kopenhadze przedstawiają amantadynę, jako: „nowy, tani, łatwo dostępny i skuteczny sposób leczenia COVID-19...”, wynikający ze zdolności leku do hamującego wpływu na białko E płaszcza wirusa, odpowiedzialne m.in. za formowanie wirionów.

 Amantadyna wydaje się również działać na określane, jako „Orf10” kanały jonowe zidentyfikowane niedawno w genomie wirusa. Orf10 w rzeczywistości jest peptydem składającym się z 38 aminokwasów, którego gen znajduje się na końcu 3’ genomu SARS CoV2.

Warto dodać, że w jednym z niepełnych badań genomu przeprowadzonym w Indiach (badanie dotyczyło 339 sekwencji) zaobserwowano, że, gdy w pozostałej części genomu SARS CoV-2 występowały liczne mutacje, to peptyd Orf10 nie zawierał żadnej, a białko E tylko jedną mutację.

W związku z powyższym badacze słusznie zasugerowali, że białka te mogą być potencjalnymi celami kontrolowania pandemii COVID-19.

Zaś jak wynika z pracy, która niebawem powinna zostać opublikowana, to właśnie amantadyna jest lekiem, który działa między innymi na peptyd Orf10 oraz białko E koronawirusa.

Czy czeka nas zatem przełom w leczeniu COVID-19? Czas pokaże, tylko dajmy szansę na zbadanie skuteczności tego leku.”

 

CAŁY ARTYKUŁ:

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

 

 

Edytowane przez Polman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

A poniżej tłumaczenie tego artykułu.

 

 

A to przetłumaczone fragmenty:

Wprowadzenie

Nowy koronawirus (2019-nCoV) został zidentyfikowany jako wirus wywołujący choroby związane z grupą przypadków zapalenia płuc wykrytych w mieście Wuhan przez chińskie władze w dniu 7 stycznia. Dzięki odkryciu 2019-nCoV wirus został szybko zdiagnozowany. Od grudnia 2019 r. Koronawirus 2019 (COVID-19) pustoszy świat i zabił ponad 181 tys. osób. Naukowcy medyczni na całym świecie starają się opracować szczepionki, ale badania nad szczepionkami są czasochłonne, a szczepionki mogą stracić skuteczność, gdy mutuje kwas rybonukleinowy (RNA) tego wirusa. W tym artykule podjęto próbę przedstawienia potencjalnej metody opartej na wibracjach, która może uszkodzić zakaźność wirusa 2019-nCoV i wyleczyć COVID-19 i nie zawiedzie, jeśli wirus zmutuje. 2019-nCoV to rodzaj koronawirusa, który składa się z kuli wirusa i białek kolczastych na powierzchni kuli. Kiedy 2019-nCoV infekuje ludzi, wnikają do komórek ludzkich, wiążąc swoje białka kolczaste z receptorami na błonie komórkowej, a następnie kopiują wirusy w komórce. Teoretycznie możliwe jest wyłączenie 2019-nCoV poprzez zniszczenie struktur białek kolczastych poprzez rezonans, a wtedy układ odpornościowy łatwo wyeliminuje te wirusy i wyzdrowieje.W artykule połączono analizę elementów skończonych (FEA) i metody teoretyczne do badania charakterystyk modalnych i odpowiedzi dynamicznych 2019-nCoV we krwi, a także przedstawiono potencjalne leczenie COVID-19 w oparciu o wibracje.

 

Potencjalne leczenie COVID-19

Białka wypustek realistycznego 2019-nCoV zwykle różnią się od siebie geometrią, a każde białko wypustek ma inną częstotliwość, z niewielkimi rozbieżnościami. Dlatego byłoby możliwe zastosowanie ultradźwiękowego wzbudnicy drgań do przemiatania 360 °, którego zakres częstotliwości jest ustawiony jako częstotliwości drgań zginających pierwszego rzędu 1,9 × 10 8  Hz do 2,0 × 10 8 Hz, aby pobudzić do rezonansu każde białko szczytowe 2019-nCoV. Wzbudzenie przemiatania obracające się o 360 ° może z kolei wywołać rezonans białek kolczastych i koncentrację wibracji. Przy odpowiedniej amplitudzie wzbudzenia może on zniszczyć struktury białek kolców i uniemożliwić zakaźność 2019-nCoV. W dalszej części omówiono skutki niszczenia białek wirusowych metodą rezonansu ultradźwiękowego. Ponieważ wytrzymałość na zginanie białka kolca jest nieznana, dla wiarygodności analizy jest ona taka sama, jak wytrzymałość na zginanie zwykłej stali, która wynosi 300 MPa. Jeśli stres w spiczastym białku jest większy niż 300 MPa, pęknie ono u podstawy i straci swoją zdolność do atakowania ludzkich komórek. Następnie wymaganą amplitudę zniszczenie wzbudzenia jest analizowany przez MES, jak to pokazano na Fig.  , która jest obliczana jako 1,041 × 10-5  mm, a równoważne przyspieszenie wynosi 4,164 m / s 2 . Na podstawie badań Glaistera, przyspieszenie to jest bezpieczne dla organizmu człowieka. Na podstawie badań przeprowadzonych przez Randalla i wsp.  wiadomo, że zakres częstotliwości rezonansowych stojących ciał ludzkich wynosił od 9 do 16 Hz. Ponieważ częstotliwości rezonansowe ludzkich ciał są poniżej 20 Hz, energia wibracji prawie nie byłaby pochłaniana przez ludzkie ciało i nie powodowałaby wielu szkód i dyskomfortu u pacjentów. Dlatego efektywne i bezpieczne jest użycie ultradźwiękowego wzbudnicy drgań do przewodzenia wzbudzenia przemiatania o 360 o w ludzkim ciele, jeśli częstotliwości drgań są ustawione na 1,9 × 10 8 Hz do 2,0 × 10 8  Hz, a amplituda jest ustawiona jako większa niż 1,041 × 10-5  mm.

 

 

Edytowane przez Polman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

TŁUMACZENIE ARTYKUŁU:

 


ARLINGTON, VIRGINIA - Naukowcy z Laboratorium Badań Sił Powietrznych wykorzystują swoje akademickie i przemysłowe powiązania w ekosystemie naukowym i technologicznym, aby zbadać możliwość wykorzystania światła i promieniowania do odkażania i sterylizacji obszarów narażonych na koronawirusa. Głównym celem tych wysiłków jest zbadanie, czy narażenie na energię elektromagnetyczną (EM) może zmniejszyć zdolność zakażenia koronawirusem w powietrzu. Jeśli tak, naukowcy są przekonani, że mogliby wykorzystać tę wiedzę do lepszej ochrony wojskowego personelu medycznego pracującego na pierwszej linii pandemii. „Zespół AFRL wiedział, że mamy wiedzę i doświadczenie, aby podjąć wyzwanie ustalenia, czy ukierunkowane źródła energii mogą zaatakować, zniszczyć lub zmniejszyć żywotność SARS-CoV-2. Wszyscy zgodziliśmy się, że musimy znaleźć sposób na zabicie lub ograniczenie zdolności wirusa do zarażania ”- powiedział dr William P. Roach, oficer programu badań naukowych Sił Powietrznych, który kieruje podstawowymi badaniami nad laserami i fizyką optyczną. portfolio i nadzoruje projekt. SARS-CoV-2, czyli koronawirus z ciężkim ostrym zespołem oddechowym 2, to oficjalna nazwa wirusa, który leży u podstaw obecnej epidemii koronawirusa, powodując chorobę zwaną COVID-19. Według Światowej Organizacji Zdrowia wybrano tę nazwę, ponieważ wirus jest genetycznie spokrewniony z koronawirusem odpowiedzialnym za wybuch epidemii SARS w 2003 roku. Projekt AFRL, zatytułowany „Inaktywacja wirusów przez promieniowanie ze skierowanej energii (VIDER)” rozpoczął się 20 marca w bezpośredniej odpowiedzi na pandemię COVID-19. Obecnie naukowcy AFRL z Arlington, Kirtland Air Force Base, NM i Joint Base San Antonio-Fort Sam Houston w Teksasie, prowadzą badania nad ukierunkowanymi źródłami energii oraz biologicznymi eksperymentami i modelowaniem we współpracy z wieloma partnerami akademickimi i przemysłowymi. 

 

W szczególności naukowcy badają, czy wirus może zostać zniszczony w stanie aerozolu,  wykorzystując naturalną podatność wirusa na częstotliwości mikrofalowe.  Jeśli „częstotliwość rezonansowa” wirusa w wydychanej kropli może zostać zaatakowana  za pomocą mikrofal, wówczas naukowcy mogliby wykorzystać tę wiedzę do dostrojenia  i stworzenia systemów mikrofalowych, które mogłyby zwalczać zdolność wirusa do infekowaniaZespół zbliża się do celu w wielu fazach, które obejmują modelowanie środowiska  i testowanie przy użyciu energii elektromagnetycznej (EM) oraz narażenie na substytuty  wirusów w celu przetestowania skuteczności promieniowania EM w zmniejszaniu zdolności  zakażenia koronawirusem. Ostatnim etapem będzie testowanie ukierunkowanej ekspozycji na energię z żywym wirusem SARS-CoV-2 w zamkniętym środowisku, aby zweryfikować  rzeczywiste możliwości.

 

Chociaż może być trudno wyobrazić sobie, jak to wygląda, gdy mikrofale atakują  wirusa w sali szpitalnej, Roach wyjaśnił, w jaki sposób można go potencjalnie  rozmieścić. „Specyfika źródła częstotliwości radiowej, w tym wielkość, waga i moc, będzie  podyktowana potrzebą generowania typów fal, które uznano za najbardziej skuteczne  w zabijaniu koronawirusa; Jednak jednym z celów byłoby opracowanie mobilnego  systemu podobnego rozmiarem do człowieka lub nieco większego, który byłby  zdolny do odkażania przestrzeni takich jak sala szpitalna czy kabina pasażerska  samolotu. Zdecydowaliśmy się pracować z mikrofalami, małym segmentem widma  elektromagnetycznego, ponieważ wykazano, że indukują one zmiany w cząsteczkach  na dużą skalę, takich jak wirus, gdy są zawieszone w roztworze ”- powiedział.

Wkład AFRL jest na wczesnych etapach projektu, zapewniając najnowocześniejszą  wysokowydajną technologię mikrofalową i fotony potrzebne do ukończenia testów.  W miarę postępów projektu w późniejszych fazach badania zostaną przeniesione do  zawodowych biologów, którzy są przeszkoleni i codziennie pracują z dobrze  ugruntowanymi protokołami postępowania z żywymi patogenami.

 

Biorąc pod uwagę pilną potrzebę rozwiązania problemów związanych z COVID-19,  przed którymi stoi dzisiejszy świat, zespół AFRL podjął natychmiastową inicjatywę  i szybko utworzył wysoce wykwalifikowany i zróżnicowany zespół badaczy podstawowych  i naukowców stosowanych z całego ekosystemu laboratoryjnego. Zespół VIDER stara się  znaleźć odpowiedzi na te bardzo trudne pytania, na które świat obecnie nie ma odpowiedzi. AFRL przewodzi odkrywaniu, opracowywaniu i dostarczaniu technologii bojowych  dla naszych sił powietrznych, kosmicznych i cyberprzestrzeni. AFRL przesuwa granice  i tworzy nowe jutro dzięki niezrównanym badaniom.

 

 

 

 

Edytowane przez Polman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na jakim my świecie żyjemy.

To pisałem na forum 14 grudnia 2020 roku.

 

"Na początku listopada media donosiły, że niektórzy lekarze w Polsce twierdzą, że amantadyna jest pomocna w zmaganiach z COVID-19. Pulmonolog z Przemyśla dr Włodzimierz Bodnar zapewniał wówczas, że ma udokumentowanych ponad 100 przypadków wyleczeń z COVID-19 przy użyciu tego leku.

Stwierdzenie to wywołało jednak wiele kontrowersji w środowisku medycznym. Amantadyna nie została umieszczona w najnowszych, trzecich już rekomendacjach Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, dotyczących leczenia COVID-19 (opublikowanych 13 października 2020 r.).

Nie zrobiliśmy tego, ponieważ nie sądziliśmy, że będzie to potrzebne.
Nie ma bowiem żadnych podstaw merytorycznych ani naukowych do stosowania amantadyny w zakażeniach wywołanych przez koronawirusa SARS-CoV-2 – przekonywał wtedy prezes Towarzystwa prof. Robert Flisiak."

 

A dzisiaj 12 marca 2021 roku znalazłem ten tekst:

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Jego fragmenty:

 

"Członkowie kapituły "Pulsu Medycyny" wyłonili laureatów prestiżowego plebiscytu, najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia. Liderami są prof. dr hab. n. med. Krzysztof Simon, dr n. ekon. Adam Niedzielski oraz prof. Robert Flisiak z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Jurorzy brali pod uwagę osiągnięcia i dokonania kandydatów w 2020 roku, reputację zawodową i wpływy w środowisku oraz siłę publicznego oddziaływania. Wszyscy laureaci są osobami odpowiedzialnymi za walkę z trwająca od roku pandemią koronawirusa. Profesor Flisiak od lat jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie chorób zakaźnych. W ostatnim roku dał się jednak poznać całej Polsce, często wypowiadając się na temat wirusa SARS-Cov-2 i choroby COVID-19.

Szczególnie na początku pandemii krytycznie oceniał niektóre działania rządu i ujawniał, jak naprawdę wygląda walka z covidem na oddziałach zakaźnych. Profesor cieszy się dużym zaufaniem społeczeństwa."

 

"Od 19 lat „Puls Medycyny” wyróżnia osoby, które mają szczególny wpływ na rozwój polskiej medycyny, a od sześciu lat także te, które przyczyniają się do poprawy systemu ochrony zdrowia w Polsce. Kandydaci oceniani byli przez kapitułę składającą się z wybitnych ekspertów - osobno w obu kategoriach: Medycyna i System Ochrony Zdrowia."

 

Poniższe dwa artykuły obrazują skale osiągnięć i dokonań Roberta Flisiaka:

 

ARTYKUŁ 1

 

 

Badania powstałe w ramach programu SARSter rozwiewają wątpliwości na temat skuteczności remdesiviru. - Nasza analiza wykazała, że lek jest bardziej skuteczny, niż się spodziewaliśmy - opowiada prof. Flisiak.

 

Najważniejsze wnioski z badania:

- Poprawa stanu pacjentów oceniana w 21 dniu hospitalizacji osiągnęła 86 proc. i była o 15 proc. 
  wyższa niż w przypadku osób leczonych lopinawirem/rytonawirem.

- W grupie leczonej remdesivirem ryzyko zgonu było dwukrotnie mniejsze niż u leczonych
   lopinawirem/rytonawirem.

- Chorzy leczeni remdesivirem wymagali krótszej tlenoterapii i całkowitego czasu hospitalizacji,
   a ponadto rzadziej występowała konieczność stosowania oddychania wspomaganego 
   respiratorem.

 

Tego typu badania jeszcze nie były opublikowane w czasopismach naukowych, co oznacza,
że polscy naukowcy prawdopodobnie jako pierwsi w Europie potwierdzili skuteczność remdesiviru w badaniach klinicznych. Teraz naukowcy mają nadzieję, że wyniki tych badań uzasadnią celowość finansowania terapii remdesivirem w polskich szpitalach.

 

 

Koncern ustalił, że cena remdesiviru dla "państw rozwiniętych" na całym świecie będzie wynosić 390 USD za fiolkę. Z kolei prywatne firmy ubezpieczeniowe z USA zapłacą 520 USD. Najkrótsza kuracja remdesivirem trwa pięć dni, w trakcie których pacjentowi podaje się sześć fiolek leku. Tym samym cena takiej terapii dla jednej osoby wynosi ponad 9 tys. zł.

 

Dla jasności:

Cena amantydyny (dokładnie  Viregyt-K) - 50 tabletek 100 mg - około 20 zł.

 

ARTYKUŁ 2

 

 

Jak poinformowała WHO, zalecenie dotyczy wszystkich hospitalizowanych pacjentów, niezależnie od ich stanu, jako że obecnie nie ma dowodów, że remdesivir obniża śmiertelność i polepsza wyniki terapii. Rekomendacja została opracowana przez międzynarodową grupę 33 ekspertów.

 

Podstawą decyzji była analiza wyników badań WHO na dużą skalę w ramach programu "Solidarity", prowadzonego w 30 krajach, a także trzech innych badań, łącznie obejmujących ponad 7 tys. pacjentów.

 

"Zebrane dowody nie wykazały żadnego znaczącego wpływu na śmiertelność, potrzebę mechanicznej wentylacji pacjentów, czasu zdrowienia, czy innych ważnych dla pacjentów wskaźników" - napisano w komunikacie.

 

 

Edytowane przez Polman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Popatrzmy jeszcze chłodnym okiem na te dwie sytuacje.

 

Przypadek 1 – Remdesivir

Informacja o terapii:

-   cena remdesiviru -  390 USD za fiolkę;
-   najkrótsza kuracja -  pięć dni;
-   pacjentowi podaje się -   co najmniej sześć fiolek leku;
-  minimalna cena terapii dla jednej osoby -  ponad 9 tys. zł.

Działania w sprawie remdesiviru podjęte przez Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych ):

-  stworzenie projektu SARSter 

-  ze środków tego projektu sfinansowano realizację badań klinicznych remdesiviru

-  badania kliniczne remdesiviru zrealizowano w okresie czerwiec – listopad 2020 roku;

-  wyniki tych badań klinicznych nie zostały potwierdzone przez wyniki analiz ekspertów WHO.

 

Przypadek 2 - Amantydyna

Informacja o terapii:

-  cena amantydyny -  opakowanie 50 kapsułek 100 mg - około 20 zł;
-  najkrótsza kuracja -  pięć dni;
-  pacjentowi podaje się -  średnio 3 kapsułki dziennie;
-  jedno opakowanie pozwala przeprowadzić terapię nawet 3 pacjentów.
Działania w sprawie amantadyny podjęte przez Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych:

-  brak zainteresowania realizacją badań klinicznych amantydyny;

-  Towarzystwo nie przekazało żadnych środków na takie badania;

-  Towarzystwo całkowicie ignoruje informacje na temat skuteczności stosowania amantydyny,
    a także podważa autorytet i fachowość lekarzy te informacje zgłaszających.[*]

 

WIDAĆ O CO TU CHODZI?

 

Tam gdzie kasa (zwłaszcza w dolarach ;-)) tam i profesor.

 

[*]

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Edytowane przez Polman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie, to jest ten news!

 

Fale ultradźwiękowe zabijają koronawirusa?
Naukowcy MIT nie mają wątpliwości

 

Okazało się, że wibracje o częstotliwości od 25 do 100 megaherców mogą powodować zapadanie się powłoki wirusa i białek szczytowych oraz ich rozerwanie w ciągu ułamka sekundy. To odkrycie może skutkować zupełnie nowym podejściem do walki z pandemią.

Naukowcy przewidują również, że miniaturowe przetworniki ultradźwiękowe, zamontowane w telefonach i innych urządzeniach przenośnych, mogą być w stanie chronić ludzi przed wirusem.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Edytowane przez Polman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górą nasi!

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Tomasz Wierzbicki

Profesor mechaniki stosowanej

Dyrektor, Laboratorium Zderzenia i Zderzenia

 

Edukacja:

Ph.D. Doktorat z Mechaniki Stosowanej, 1965

Instytut Podstawowych Problemów Techniki w Warszawie

SM w projektowaniu silników, 1960

Politechnika Warszawska, Warszawa, Polska

BS I wziął jednolity program, który prowadził bezpośrednio do Master of Science.

 

Usługa MIT:

1983 do chwili obecnej: profesor mechaniki stosowanej na Wydziale Oceanotechniki MIT;

obecnie Wydział Mechaniczny

 

Główne publikacje z ostatnich pięciu lat: (wybrane z ostatnich dwóch lat)

1. Elham Sahraei1, Rich Hill, Tomasz Wierzbicki, (2011) Kalibracja i element skończony symulacja akumulatorów litowo-jonowych
    woreczkowych zapewniających integralność mechaniczną, Journal of Power
    Źródła, tom 201, 1 marca 2012, strony 307–321

2. Luo, M., Wierzbicki, T. (2010). „Numeryczna analiza zniszczenia w próbie zginania przy rozciąganiu
    dwufazowe blachy stalowe wykorzystujące fenomenologiczny model pękania ”, International Journal   

    of Solids and Structures, tom 47, wydanie 22-23, strony 3084-3102.

3. Li, Y., Wierzbicki, T., Sutton, M. i in., (2010). „Stabilne rozdzieranie cienkich arkuszy w trybie mieszanym
    Próbki Al6061-T6: pomiary eksperymentalne i symulacje elementów skończonych z wykorzystaniem
    
zmodyfikowane kryterium złamania Mohra-Coulomba ”, International Journal of Fracture, 168 (1),53-71.

4. Li, Y., Luo, M., Gerlach, J. and Wierzbicki T. (2010). „Przewidywanie wywołanego ścinaniem
   Fracture in Sheet Metal Forming ”, Journal of Materials Processing Technology, Volume
   
210, wydanie 14, strony 1858-1869.

5. Li Y., Wierzbicki T., 2010. „Przewidywanie płaskiego pęknięcia odkształceniowego blach AHSS z
   
zmiękczanie inicjacji ”, International Journal of Solids and Structures, tom 47, wydanie 17, Strony 2316-2327.

6. Beese, AM, Luo M., Li, Y., Bai, Y., Wierzbicki, T, „Częściowo sprzężony anizotropowy
    
model pęknięcia dla blach aluminiowych ”, Engineering Fracture Mechanics, tom 77, Issue

    7, strony 1128-1152 (2010).
7. Bai, Y., Wierzbicki, T., „Zastosowanie rozszerzonego modelu Coulomba-Mohra do ciągliwego
   
złamanie ”, International Journal of Fracture, Vol. 161, s. 1-20 (2010).

8. Y. Bao i T. Wierzbicki (2005), „O wartości odcięcia ujemnej trójosiowości dla
    fracture ", Engineering Fracture Mechanics, 72 (7): 1049–1069.

9. Bao, YB i Wierzbicki, T. „O locus pęknięcia w równoważnym odkształceniu i naprężeniu
   
przestrzeń trójosiowa ”, International Journal of Mechanical Sciences, 2004, 46 (1): 81–98.

 

Towarzystwa naukowe i zawodowe:

Stowarzyszenie Architektów Marynarki Wojennej i Inżynierów Okrętowych

Amerykańskie Towarzystwo Inżynierii Mechanicznej

Międzynarodowe Towarzystwo DE

 

Wyróżnienia i nagrody:

Maximilian T.Huber Award za najlepszą pracę w dziedzinie mechaniki PAN, 1974

Przewodniczący Kolokwium nr 121 Euromech na temat „Dynamika i kruszenie tworzyw sztucznych

Struktury ”, 1978

Przewodniczący Szkoły Letniej "Dynamika Konstrukcji Plastycznych", Międzynarodowe Centrum im

Nauki mechaniczne, Udine, Włochy, 1979

Nagroda Polskiej Akademii Nauk za książkę „Projektowanie konstrukcji do obciążeń dynamicznych”, 1979

Współprzewodniczący pierwszego międzynarodowego sympozjum „Structural Crashworthiness”, Wielka Brytania, 1983

Współprzewodniczący Drugiego Międzynarodowego Sympozjum „Structural Failure”, Cambridge, MA, 1988

Fundacja Alexandra von Humboldta, nagroda dla seniorów amerykańskich naukowców, 1988-1989

Współprzewodniczący trzeciego międzynarodowego sympozjum „Structural Crashworthiness and Failure”, Wielka Brytania, 1993

Członek rad redakcyjnych International Journal of Impact Engineering oraz International Journal of Vehicle Design

 

 

Edytowane przez Polman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...