Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@Polman Ok, mnie też wiele dziwnych rzeczy spotkało, i nie jestem zagorzałym sceptykiem co do istnienia świata duchowego, jednak mam wątpliwości, czy to co widziałem nie było spowodowane zmęczeniem, nadużywaniem pewnych substancji, rozstrojem nerwowym, czy chorobą psychiczną, której u mnie ostatecznie nie stwierdzono. A być może po prostu doświadczyłem tzw. zjawisk nadprzyrodzonych, tego również nie wykluczam.

Opublikowano

OK

Zgadzam się z Twoja opinią.

Usunąłem te teksty, bo one już gdzieś są i nie chce być nimi nachalny.

To był tylko taki chwilowy głos w dyskusji.

 

A rzeczy nadzwyczajne zdarzają się.

Dziś ograliśmy i to u nich mistrzów świata Hiszpanów.

Koszykarze.

Serdecznie pozdrawiam :-)

 

 

 

Opublikowano

@Jan Paweł D. (Krakelura) W każdym bądź razie trudno uwierzyć żeby trójka małych pasterzy z zatęchłej prowincji mogła sama spowodować zbiorową psychozę 70 tysięcy ludzi, więc takie śmieszne wyjaśnienia można między bajki włożyć. Cud był widziany zarówno przez ludzi zgromadzonych w Cova da Iria, jak i ludzi mieszkających w pobliżu doliny, z dala od głównego miejsca zdarzeń, I ci ludzie również widzieli to samo. Cud był ograniczony tylko do określonego obszaru, więc trudno, żeby to rejestrowały jakiekolwiek obserwatoria, o ile takie były.

Opublikowano

@Bogumił Ale co dziwne? że obserwatoria nie zarejestrowały ruchów Słońca? Faktycznie to dziwne, a nie zarejestrowały, bo żadnych ruchów Słońca nie było. Przyszli tam ludzie, w dużej mierze bardzo religijni z gorącym oczekiwaniem na cud, podłoże do zbiorowej psychozy było doskonałe, wystarczyło popchnąć kamyczek: patrzcie na słońce... i się zaczęło, od długiego patrzenia słońce zaczęło się ruszać i wirować, ale TYLKO w ich oczach, spróbuj popatrzeć dłużej w słońce jak się nie boisz uszkodzenia wzroku. Jak jest odpowiednie napięcie to nietrudno wywołać zbiorową psychozę. Między bajki to można włożyć to, że Słońce zaczęło wykonywać takie ruchy, które by spowodowały katastrofę kosmiczną i przeczyły prawom fizyki. To mi się wydaje bajką, natomiast złudzenia optyczne spowodowane długim wpatrywaniem się w słońce i ruchem chmur na niebie jak najbardziej mnie przekonują. Obserwacje astronomiczne prowadzi się od starożytności. Co jest bardziej prawdopodobne? że Bóg nałożył zaćmę na całą ludzkość poza tą zebraną w Fatimie, czy, że to ten tłum uległ złudzeniu i psychozie, ponieważ chciał zobaczyć to co zobaczył, a oni chcieli zobaczyć cud, więc go zobaczyli.

Opublikowano

@Jan Paweł D. (Krakelura) To nie było żadne długie wpatrywanie bo był deszcz więc wszystko zaczęło się natychmiast. Przyszło bardzo dużo sceptyków i niedowiarków żeby obśmiać. Padli na kolana o mało nie posrali się ze strachu. I ludzie w różnych okolicach to widzieli, nie tylko w samej dolinie. Więc psychoza odpada. Dobranoc.

Opublikowano

@Jan Paweł D. (Krakelura)

Janie Pawle, dla mnie największym cudem jest to, że ludziska potrafiące czytać, pisać, korzystać z komputera itd wciąż wierzą w brednie dzieciaków a drwią z praw fizyki i naukowców, dzięki którym korzystają z - na przykład - telefonów komórkowych. Chyba, że tu też jakiś permanentny cud zachodzi? Swoją drogą podziwiam Twoją wytrwałość w próbach przekonania tych, których przekonać po prostu się nie da. Jest na takich jak najbardziej naukowe określenie oraz wyjaśnienie. Trud Twój daremny więc, albowiem graniczy to z cudem. Ale... może Ci się przytrafi? Daj znać, jakby co. Tobie uwierzę! Pozdro!

Opublikowano (edytowane)

@Bogumił Przecież tam nie byli tylko chłopi, tam przyszło wielu ludzi, jak sam zresztą wyżej napisałeś ;))) W tamtym czasie były to pewnie jakieś szkła przyciemniające czy coś. Ciekawe czemu jedni widzieli Słońce skaczące po niebie, inni zbliżające się do nich, inni widzieli tylko rozbłyskujące kolory... Czyżby Matka Boska dała im wszystkim inne cuda? Czy raczej to wynika z indywidualnych i subiektywnych iluzji optycznych powstałych na skutek patrzenia w Słońce ? Jedna wielka bzdura, nic niezwykłego tam się nie wydarzyło. Ja nawet myślę, że oczekiwanie od Boga że będzie robił takie cuda, to nieuświadomione infantylne bluźnierstwo, ponieważ powinieneś wierzyć, że to on stworzył cały niesamowity wszechświat z niczego, to już jest cud, a Ty oczekujesz od niego czegoś jeszcze, że np. Słoneczkiem ci z nieba pomacha. "No fajnie Panie Boże, ale może coś jeszcze, bo nuda". Bluźnisz. :)

W dodatku albo tak naprawdę nie wierzysz w Jego istnienie, albo wierzysz bardzo słabo, bo potrzebujesz dowodów w postaci spektakularnych cudów. :)

Edytowane przez Jan Paweł D. (Krakelura) (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

@Jan Paweł D. (Krakelura) Paweł teraz możesz się już stuknąć w głowę, bo piszesz pierdolety do entej potęgi. Przychodząc na to miejsce, nikt nie wiedział, że będzie cud związany ze Słońcem. Blokuję dalszy ciąg, żebyś nie miał już możliwości wypisywania głupot. Sam się nimi karm.

  • Gość zablokował(a) ten utwór
  • Gość odblokował(a) ten utwór
Opublikowano

@Jan Paweł D. (Krakelura)

Jezus czynił cuda również podczas swojego pobytu na Ziemi, jako człowiek, właśnie po to, żeby niedowiarkom udowodnić swoją boskość i nadprzyrodzoną moc. Jest logiczne, że po ujrzeniu cudu, który wykracza poza ramy fizyki, bądź biologii, jak uzdrowienie nieuleczalnie chorego, bądź wskrzeszenie leżącego od kilku dni zmarłego pomaga ludziom o małej wierze inaczej pewne sprawy przemyśleć. Choćby cud w Kanie Galilejskiej, przemiana wody w wino. Niby mała rzecz, a do dziś ludzie sobie ją powtarzają.

Również po ukrzyżowaniu Jezusa, albo on sam, albo Matka Boska ukazywali się kilkakrotnie ludziom. W przypadku Fatimy to ludzie domagali się cudu, bowiem nie dowierzali dzieciom, co uważam za normalne. Więc ten cud dostali, taki jakiego się nie mogli spodziewać. Spektakularne wirowanie Słońca i wrażenie, że z dużą szybkością zbliża się do Ziemi.

Cud obserwowano w z kilku miejsc, nie tylko w Cova da Iria, ale także w wioskach nieco oddalonych od doliny objawień. Wykluczona jest więc jakakolwiek zbiorowa psychoza, bowiem nie było tam nikogo, kto mógł taką wywołać. Zjawisko było tym bardziej fascynujące, bowiem chmury rozstąpiły się podczas deszczowego dnia, który nie zapowiadał zmiany pogody.

Ludzie się domagali cudu, więc Piękna Pani spełniła ich życzenie, nie uważając tego za nic złego. Wielu ludziom pozwoliło to na nawrócenie, uwierzenie w Jezusa Chrystusa, poprawę własnego postępowania i dalsze lepsze życie.

  • Gość zablokował(a) ten utwór
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Kładę się bezwładnie jak kłoda, droga z żelaza, czarna owca pod powierzchnią bałagan, para, hałas. Stukot setek średnic, mimikra zjełczałego stada, przedział, raz dwa trzy: nastał dusz karnawał. Chcą mi wszczepić swój atawizm przez kikuty, me naczynia, czuję dotyk, twoja ksobność, krew rozpływa się i pęka, pajęczyna przez ptasznika uwikłana- dogorywam. Stężenie powoli się zmniejsza, oddala się materia. Rozpościeram gładko gałki, błogosławię pionowatość, trzcina ze mnie to przez absynt, noc nakropkowana złotem, ich papilarne, brudne kreski, zgryz spirytualnie wbity na kość, oddalają mnie od prawdy, gryzą jakby były psem! A jestem sam tu przecież. Precz ode mnie sękate, krzywe fantazmaty! Jak cygańskie dziecko ze zgrzytem, byłem zżyty przed kwadransem, teraz infantylny balans chodem na szynowej równoważni latem.
    • kiedy pierwsze słońce uderza w szyby dworca pierwsze ptaki biją w szyby z malowanymi ptakami pomyśleć by można - jak Kielc mi jest szkoda! co robić nam w dzień tak okrutnie nijaki?   jak stara, załkana, peerelowska matrona skropi dłonie, przeżegna się, uderzy swe żebra rozwali się krzyżem na ołtarza schodach jedno ramię to brusznia, drugie to telegraf   dziury po kulach w starych kamienicach, skrzypce stary grajek zarabia na kolejny łyk wódki serduszko wyryte na wilgotnej szybce bezdomny wyrywa Birucie złotówki   zarosłe chwastem pomniki pamięci o wojnie zarosłe flegmą pomniki pogromu, falangi ze scyzorykami w rękach, przemarsze oenerowskie łzy płyną nad kirkut silnicą, łzy matki   zalegną w kałużach na drogach, rozejdą się w rynnach wiatr wysuszy nam oczy, noc zamknie powieki już nie płacz, już nie ma kto słuchać jak łkasz i tak już zostanie na wieki
    • @Migrena to takie moje zboczenie które pozostało po studiach fotograficzno-filmowych. Patrzę poprzez pryzmat sztuki filmowej i w obrazach fotograficznej - z moim mistrzami Witkacym i Beksińskim. 
    • @Robert Witold Gorzkowski nie wiem nawet jak zgrabnie podziękować za tak miłe słowa. Więc powiem po prostu -- dziękuję ! A przy okazji.  Świetne są Twoje słowa o Hitchcocku. O mistrzu suspensu. "Najpierw trzęsienie ziemi a potem napięcie narasta." Czasem tak w naszym codziennym życiu bywa :) Kapitalne to przypomnienie Hitchcocka które spowodowało, że moja wyobraźnia zaczyna wariować :) Dzięki.
    • @Robert Witold Gorzkowski myślę, że masz bardzo dobre podejście i cieszę się akurat moje wiersze, które nie są idealne i pewnie nigdy nie będą - do Ciebie trafiają. Wiersze w różny sposób do nas trafiają, do każdego inaczej, każdy co innego ceni, ale najważniejsze to do siebie i swojej twórczości podchodzić nawzajem z szacunkiem. Myślę, że większości z nas to się tutaj udaje, a Tobie, Ali czy Naram-sin na pewno. Tak to widzę :) Dobrej nocy, Robercie :)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...